Alior Bank -kody SWIFT i IBAN

Kody IBAN i SWIFT służą do szybkiego i komfortowego dokonywania przelewów międzynarodowych. Dzięki systemowi International Bank Account Number jesteśmy w stanie przelać środki z naszego zwykłego konta na rachunek osoby z Francji, Niemiec, UK a nawet Brazylii, Tunezji czy Kazachstanu. Wbrew obiegowej opinii, przelewy międzynarodowe przy użyciu kodów IBAN oraz SWIFT wcale nie są niczym szczególnie skomplikowanym. Tak naprawdę wystarczy nam znajomość naszego np. własnego kodu IBAN Alior Bank oraz kodu IBAN odbiorcy przelewu. W niektórych sytuacjach korzystne będzie oczywiście dodatkowe wykorzystanie kodu SWIFT.

aliorbank logo
SWIFT:ALBPPLPW
IBAN: PL + 26 cyfr składających się na numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
Przykład: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
Dane adresowe:
Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa
fax +48 22 555 23 23

Alior Bank- jaki jest kod IBAN?

Przykładowy kod IBAN Alior Bank może wyglądać w ten sposób: PL 20 2490 4000 0000 0000 0000 0000

Oczywiście jest to tylko dowolny przykład, jednak w tej sytuacji taki sposób zobrazowania sprawy jest jak najbardziej wystarczający. Kod IBAN tworzymy bowiem po prostu poprzez dodanie symbolu PL na początku naszego rachunku bankowego. Kody IBAN banków w Polsce zawsze będą składać się z dokładnie 28 znaków. Jeżeli wprowadzając dane do przelewu zauważymy, że podany przez nas kod IBAN posiada mniej lub więcej znaków, oznacza to po prostu, że w którymś miejscu wkradło się niedopatrzenie.

Sprawdź również:

Kody IBAN w przelewach międzynarodowych

Sama znajomość oraz poprawne podanie naszego własnego kodu IBAN oczywiście nie wystarczy jeszcze do tego, aby zrealizować przelew międzynarodowy. Konieczna będzie także znajomość kodu IBAN odbiorcy przelewu. Tutaj warto zaznaczyć, że długość oraz struktura kodu IBAN może znacząco różnić się w zależności od danego kraju. Przykładowo, kody IBAN dla banków w Danii będą składać się z 18 znaków, czyli aż o 10 znaków mniej, niż kody dla banków polskich. Z kolei kod IBAN dla banku w Brazylii to aż 29 znaków. Również sama struktura kodu IBAN może się zmieniać. Kod dla polskich banków składa się z dwóch dużych liter umiejscowionych na samym początku oraz następującego potem ciągu 26 cyfr. Jest to jednak zasada odnosząca się do polskich realiów; w innym kraju struktura kodu IBAN może wyglądać odmiennie, np. zawierać litery również w środku kodu.

Kod SWIFT- z czego się składa i do czego służy

Kod SWIFT stanowi dopełnienie kodu IBAN, tj. dokłada do IBAN bardziej szczegółowe informacje na temat odbiorcy przelewu. Jest to szczególnie istotne np. w przypadku przelewania środków do odległych krajów. W takim wypadku pieniądze, zanim ostatecznie trafią na konto odbiorcy, będą musiały przejść przez wiele podmiotów pośredniczących. Im precyzyjne dane przelewu podamy, tym procedura będzie szybsza i bardziej efektywna.

Kod SWIFT Alior Bank to ALBPPLPW

Dodaj komentarz