Alior Bank -sesje przychodzące i wychodzące

W dzisiejszym świecie czas realizacji przelewu pełni niezwykle ważną rolę. Ogromna ilość klientów banków zastanawia się, od czego zależy kiedy przyjdzie przelew. Warto wiedzieć, iż terminy księgowania przelewów w polskich instytucjach bankowych są nierozerwalnie związane z systemem sesji ELIXIR. ELIXIR jest to elektroniczny system służący do obsługi rozliczeń międzybankowych, który został utworzony w 1994 roku. Stworzono go, aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na realizację przelewów pomiędzy różnymi bankami. System ELIXIR pozwala na realizację płatności uznaniowych oraz obciążeniowych. Mogą z nich korzystać zarówno osoby fizyczne, firmy jak i instytucje bankowe. Jeśli wysyłamy przelew w sesji ELIXIR w dniu roboczym, mamy gwarancję, że dotrze on do odbiorcy maksymalnie w kilka godzin.

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 11:00I sesja – 08:20
II sesja od 15:00II sesja – 12:20
III sesja od 17:00III sesja – 15:20

Alior Bank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w Alior Bank? Dokładna pora pojawienia się przelewu na koncie uzależniona jest od godzin sesji przychodzących i wychodzących w banku nadawcy oraz odbiorcy. Każdy bank realizuje we wszystkie dni robocze po trzy sesje przychodzące i wychodzące w wybranych porach. Wyjątkiem jest 24 i 31 grudnia – wówczas odbywają się tylko dwie sesje. Aby oszacować godzinę pojawienia się przelewu na koncie odbiorcy, trzeba wziąć pod uwagę terminy sesji w obu bankach. 

Sesje przychodzące to godziny, w których przelewy docierają na konto klienta w Alior Bank. Sesje wychodzące oznaczają godziny, w których środki pieniężne są wysyłane z Alior Bank na rachunki w innych instytucjach bankowych.

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Alior Bank 

Przelewy natychmiastowe, czyli Express ELIXIR to doskonałe rozwiązanie dla każdego klienta, któremu zależy na tym, aby środki trafiły do odbiorcy w trybie natychmiastowym. Z roku na rok przelewy Express ELIXIR mają coraz większe powodzenie. Dzięki nim środki dotrą do adresata w maksymalnie kilka minut zarówno w dni robocze, weekendy oraz w święta. W Alior Bank realizacja pojedynczego przelewu natychmiastowego Express ELIXIR kosztuje 5 złotych. 

Dodaj komentarz