Bank BPS -sesje przychodzące i wychodzące

Od czego zależy, kiedy przyjdzie przelew? Ta kwestia zastanawia bardzo wielu klientów instytucji bankowych. Warto wiedzieć, że dokładne godziny księgowania transakcji bezgotówkowych są powiązane z funkcjonowaniem systemem ELIXIR. Jest to specjalny, innowacyjny system stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w 1994 roku, dzięki któremu czas realizacji przelewów został skrócony do absolutnego minimum. Każdy bank należący do systemu ELIXIR codziennie przeprowadza po trzy sesje przychodzące i wychodzące. Sprawdź, kiedy przyjdzie przelew w banku BPS. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja -12:00wszystkie przelewy wychodzące księgowane są o 15:00
II sesja – 16:00
III sesja – 18:00

Bank BPS – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew na konto w banku BPS? Czas oczekiwania na przelanie środków pieniężnych między bankiem nadawcy a bankiem odbiorcy uzależniony jest przede wszystkim od godzin księgowania przelewów w obu tych instytucjach. W każdym banku odbywają się we wszystkie dni robocze trzy sesje przychodzące oraz wychodzące (rano, w południe oraz w godzinach popołudniowych). Wyjątkiem jest 24 i 31 grudnia – w te dni odbywają się wyłącznie dwie sesje. 

Sesje przychodzące określają godziny, w których środki pieniężne trafiają z innego banku na konto klienta w BPS. Sesje wychodzące określają godziny, w których pieniądze z konta w banku BPS są wysyłane na rachunek prowadzony w innej instytucji bankowej. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Bank BPS 

Bank BPS zrzesza 365 banków. Wszystkie instytucje zrzeszone w ramach BPS mają doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą wysyłać przelewy przez 24 godziny na dobę. Mowa tutaj o usłudze Express ELIXIR, która gwarantuje, że wysłany przez klienta przelew trafi do odbiorcy w kilka minut zarówno w dzień powszedni, weekend oraz w święto państwowe. Usługa ta jest dostępna w BPS począwszy od 2013 roku. Aby możliwe było wysłanie takiego przelewu, obie instytucje bankowe muszą należeć do systemu Express ELIXIR.  Każdy przelew może opiewać maksymalnie na kwotę 100 tysięcy złotych. Każdy bank BPS określa swój własny cennik za realizację pojedynczego przelewu natychmiastowego.

Dodaj komentarz