Bank Pekao -sesje przychodzące i wychodzące

pekao

Godziny księgowania przelewów w polskich bankach są jasno określone. W naszym kraju istnieje system ELIXIR, który bardzo dokładnie reguluje wszelkie zasady dotyczące realizacji przelewów międzybankowych. W każdym banku we wszystkie dni robocze odbywają się trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące. Dzięki wprowadzeniu tego systemu czas oczekiwania na realizację przelewu został ograniczony do niezbędnego minimum.

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja – 08:30I sesja od 11:00
II sesja – 12:30II sesja od 15:00
III sesja – 15:00III sesja od 17:30

Bank Pekao – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w Pekao? Godziny realizacji przelewów w banku Pekao SA są ściśle powiązane z systemem ELIXIR. W ramach tego systemu odbywają się trzy sesje przychodzące oraz wychodzące w każdym dniu roboczym. Sesje ELIXIR spowodowały, że oczekiwanie na środki finansowe stało się znacznie krótsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystkie banki realizują sesje przychodzące i wychodzące w ustalonych przez siebie godzinach. W większości przypadków czas oczekiwania na przelew wynosi w dni robocze kilka do kilkunastu godzin. Jeśli zarówno nadawca jak i adresat przelewu mają konto w tym samym banku, wówczas przelew dochodzi od razu. 

Przelew Express Elixir – Bank Pekao 

W systemie ELIXIR istnieje również możliwość wysyłania przelewów expressowych. Przelewy Express ELIXIR pozwalają na wysłanie przelewu w trybie natychmiastowym. Jeśli znajomy potrzebuje pieniędzy „na już”, przelew expressowy jest świetnym rozwiązaniem. Najpóźniej kilka minut po wysłaniu takiego przelewu, pieniądze trafiają na konto odbiorcy. Realizując taki przelew możemy uniknąć stresu związanego z odcięciem prądu lub innego medium w związku z opóźnieniem w opłacie. W większości banków w Polsce usługa ta jest dostępna, lecz trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Czy w Pekao SA można wysyłać przelewy expressowe? Niestety, w tej chwili w banku Pekao SA nie ma możliwości wysyłania tego typu przelewów. Najnowsze informacje wskazują jednak, iż od 1 grudnia 2019 r. wszyscy klienci będą mogli korzystać z tej funkcjonalności. Przelewy natychmiastowe będą kosztowały 5 złotych. 

Dodaj komentarz