Bank Pocztowy – sesje przychodzące i wychodzące

Kiedy przyjdzie przelew? Godziny realizacji przelewów w Polsce są ściśle powiązane z systemem ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system służący do wykonywania operacji bezgotówkowych na kontach prowadzonych przez polskie instytucje bankowe. Utworzono go w 1994 roku. Od samego początku nadzór nad systemem ELIXIR pełni Krajowa Izba Rozliczeniowa. Dzięki wprowadzeniu systemu ELIXIR czas realizacji przelewów został skrócony do absolutnego minimum. Kiedyś na przelewy czekało się znacznie dłużej niż dziś. W tej chwili na przelew klasyczny czeka się w dni robocze maksymalnie kilka godzin. Oprócz tego, klienci wybranych banków mogą również wysyłać przelewy natychmiastowe, które od razu trafiają do odbiorcy. 

Sesje przychodząSesje wychodzące
I sesja od 11:00I sesja – 09:00
II sesja od 15:00II sesja – 13:00
III sesja od 17:30III sesja – 15:00

Bank Pocztowy – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew do Banku Pocztowego? W Banku Pocztowym, podobnie jak we wszystkich innych instytucjach bankowych w Polsce, dokładne godziny realizacji przelewów są ściśle powiązane z funkcjonowaniem systemu ELIXIR. Jest to system, który kontroluje proces realizacji transferów pieniężnych między poszczególnymi bankami. Każdy bank należący do tego systemu zobowiązany jest do realizowania we wszystkie dni robocze trzech sesji przychodzących i wychodzących. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest 24 i 31 grudnia – w te dni mają miejsce dwie sesje w każdym banku. Każda instytucja bankowa samodzielnie określa dokładne godziny poszczególnych sesji – zazwyczaj mają one miejsce rano, w południe oraz w godzinach popołudniowych. 

Sesje przychodzące to godziny, w których środki z innych banków trafiają na konto w Banku Pocztowym. Sesje wychodzące oznaczają godziny, w których przelewy z rachunku w Banku Pocztowym są wysyłane na konto w innym banku. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Bank Pocztowy 

Przelew Express Elixir to usługa, która umożliwia wysłanie pieniędzy w kilka minut o dowolnej porze dnia lub nocy. Oznacza to, że nawet jeśli pieniądze wyślemy w sobotę w nocy, pieniądze i tak od razu trafią do odbiorcy. W Banku Pocztowym użytkownicy konta „Bliskie Konto Pocztowe” mogą realizować przelewy natychmiastowe za opłatą w wysokości 5 złotych. Jeden taki przelew może opiewać maksymalnie na kwotę 20 000 złotych.

Dodaj komentarz