BGŻ BNP Paribas – sesje przychodzące i wychodzące

Godziny realizacji przelewów w polskich bankach są bardzo mocno związane z elektronicznym systemem ELIXIR. Jest to innowacyjny system, który pozwala na szybkie i bezpieczne wykonywanie transakcji międzybankowych. Powstał on po to, aby znacząco skrócić czas oczekiwania na realizację przelewów między rachunkami w różnych instytucjach bankowych. System ELIXIR stworzyła w 1994 roku Krajowa Izba Rozliczeniowa, która w dalszym ciągu sprawuje nad nim nadzór. Dzięki systemowi ELIXIR czas oczekiwania na dotarcie przelewu został znacząco skrócony. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja – 12:00I sesja od 8:00
II sesja – 15:00II sesja od 11:45
III sesja – 17:00III sesja od 14:15

BGŻ BNP Paribas – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w banku BGŻ BNP Paribas? Czas oczekiwania na pieniądze wysłane z banku nadawcy do banku BGŻ BNP Paribas zależy od godzin księgowania w obu instytucjach. W każdym banku codziennie w dni robocze realizowane są po trzy sesje przychodzące i wychodzące. Wszystkie banki samodzielnie decydują jednak o dokładnych porach przeprowadzania tych sesji. Aby oszacować, kiedy środki pojawią się na naszym koncie, trzeba sprawdzić godziny sesji w obu bankach.

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których pieniądze docierają na konto w banku BGŻ BNP Paribas. Sesje wychodzące to godziny, w których przelewy z tego banku są wysyłane na rachunki w innych instytucjach bankowych. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – BGŻ BNP Paribas

Przelew Express ELIXIR to innowacyjna usługa, dzięki której przelew dociera na konto odbiorcy w sposób automatyczny – zarówno w dni robocze, weekendy czy święta. Jest to specjalna propozycja dla wszystkich, którym zależy na jak najszybszej realizacji przelewu. Wiele osób przez opłacanie rachunków na ostatnią chwilę miało duże problemy, ponieważ pieniądze trafiały do odbiorcy zbyt późno. Dzięki przelewom natychmiastowym się to zmieniło! Przelewy natychmiastowe w BGŻ BNP Paribas są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00-22:00. Koszt realizacji pojedynczego przelewu natychmiastowego w banku BGŻ BNP Paribas wynosi 5 złotych. W porównaniu z cennikiem innych banków jest to standardowa stawka. 

Dodaj komentarz