BOŚ Bank -sesje przychodzące i wychodzące

Nikt nie lubi długo oczekiwać na przyjście przelewu. Wielu klientów banków zastanawia się, od czego tak naprawdę zależy, kiedy przyjdzie przelew na ich rachunek bankowy. System przelewów bezgotówkowych w Polsce jest związany z systemem ELIXIR. ELIXIR jest elektronicznym system służącym do przeprowadzania rozliczeń międzybankowych. Stworzono go do rozliczania wszystkich transakcji przeprowadzanych w złotówkach. System ten został stworzony w 1994 roku przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Instytucja ta cały czas pełni również nadzór nad jego działaniem. Wprowadzenie systemu ELIXIR spowodowało, że czas oczekiwania na realizację przelewu został skrócony do niezbędnego minimum. Jeśli przelew jest wysyłany w dniu roboczym, zazwyczaj trafia na konto odbiorcy po kilku godzinach. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja 11:00I sesja – 08:35
II sesja 15:00II sesja – 12:35
III sesja 17:00III sesja – 15:00

BOŚ Bank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w BOŚ Bank? Dokładne godziny pojawienia się przelewów na koncie uzależnione są od godzin sesji przychodzących i wychodzących w banku nadawcy oraz odbiorcy. Każdy bank realizuje w każdy dzień powszedni po trzy sesje przychodzące i wychodzące. Aby dokładnie oszacować czas pojawienia się przelewu na koncie, trzeba wziąć pod uwagę godziny księgowania sesji w obu bankach. System ELIXIR pozwala na realizację różnych komunikatów płatniczych: poleceń zapłaty, czeków, poleceń przelewu, wpłat gotówkowych czy komunikatów do obsługi płatności podatkowych. 

Sesje przychodzące to godziny, w których środki docierają na konto w BOŚ Bank. Sesje wychodzące oznaczają godziny, w których pieniądze z rachunku w BOŚ Bank są wysyłane na konto w innym banku. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – BOŚ Bank 

Przelewy natychmiastowe, czyli Express ELIXIR umożliwiają wysłanie środków finansowych w kilka minut w dni powszednie, weekendy oraz w święta. Jest to niezwykle innowacyjna usługa, z której bardzo chętnie korzystają osoby ceniące sobie szybką realizację przelewu. W BOŚ Bank realizacja przelewów Express ELIXIR niestety nie jest dostępna.  Jeśli ulegnie to zmianie, dokonamy aktualizacji tego wpisu. 

Dodaj komentarz