Citi Handlowy -sesje przychodzące i wychodzące

citi handlowy

Czekasz na bardzo ważny przelew, a pieniędzy w dalszym ciągu nie ma na Twoim koncie? W niektórych przypadkach pieniądze na koncie odbiorcy trafiają w kilka sekund, a czasami cały proces przelewania pieniędzy zajmuje nawet dobę. Aby dobrze zrozumieć mechanizmy dotyczące księgowania pieniędzy w bankach, trzeba zapoznać się z zasadami działania elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR. Jest to specjalny system, który dokładnie reguluje zasady realizacji przelewów pomiędzy bankami. Sprawdź, kiedy dojdzie przelew w Citi Handlowy.

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 11:30I sesja – 8:00
II sesja od 15:30II sesja – 12:15
III sesja od 17:30III sesja – 15:30

Citi Handlowy – sesje przychodzące i wychodzące 

Kiedy przyjdzie przelew w Citi Handlowy? W Banku Citi Handlowy godziny księgowania przelewów uzależnione są od działania systemu międzybankowego ELIXIR. Jest to specjalny system regulujący zasady przelewania środków pomiędzy różnymi instytucjami bankowymi. Zgodnie z zasadami tego systemu, zlecenia przelewów realizowane są w dni robocze w trzech sesjach rozliczeniowych. Niezwykle istotną kwestią jest godzina, w której został zlecony dany przelew. Sesje odbywają się wyłącznie w dni robocze, jednak transakcje są rejestrowane przez banki przez cały tydzień. Citi Handlowy wzorem innych banków posiada własny harmonogram sesji rozliczeniowych ELIXIR. 

Sesje przychodzące to takie godziny, w których przelew powinien znaleźć się już na koncie klienta Citi Handlowy. Sesje wychodzące to godziny, w których pieniądze są wysyłane z konta nadawcy w Citi Handlowy. 

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – Citi Handlowy 

Citi Handlowy od 2018 roku umożliwia swoim klientów realizowanie przelewów natychmiastowych w ramach systemu Express Elixir. System Express Elixir umożliwia wysyłanie przelewów w kilka sekund nawet do innego banku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na jak najszybszej realizacji przelewu. Warto wiedzieć, że przelewy natychmiastowe w Citi Handlowy są dostępne zarówno dla klientów indywidualnych jak i klientów firmowych. Przelewy natychmiastowe są zlecane i odbierane w dni robocze w godzinach od 07:00 do 18:00. Za realizację takiego przelewu w Citi Handlowy trzeba zapłacić 10 złotych

Dodaj komentarz