Credit Agricole – sesje przychodzące i wychodzące

credit agricole

Terminy realizacji przelewów w naszym kraju są ściśle powiązane ze specjalnym elektronicznym systemem o nazwie ELIXIR. Został on utworzony w 1994 roku i umożliwia przesyłanie przelewów bezgotówkowych w złotówkach. Podstawowym celem, jaki przyświecał stworzeniu tego systemu, było maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na przelewy bankowe. Cel ten został w pełni osiągnięty. Wprowadzenie tego systemu do bankowości spowodowało, że czas oczekiwania na gotówkę skrócił się w sposób znaczący. Jeśli pieniądze są wysyłane w dniu roboczym, zazwyczaj trafiają one na konto adresata po upływie kilku godzin. Z kolei jeśli przelew wysyła się w weekend, wówczas pieniądze trafiają do adresata w pierwszej sesji w najbliższym dniu roboczym. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja – 12:00I sesja od 09:30
II sesja – 16:00II sesja od 13:30
III sesja – 18:00III sesja od 16:00*

*uwaga, dyspozycja musi być złożona do 14:30!

Credit Agricole – kiedy dojdzie przelew?

Każdy bank na podstawie systemu ELIXIR samodzielnie określa godziny sesji przychodzących i wychodzących. Aby oszacować, kiedy dotrze przelew, trzeba wziąć pod uwagę terminy sesji zarówno w banku nadawcy jak i w banku odbiorcy. Kiedy przyjdzie przelew w Credit Agricole? Jeśli pieniądze wyśle się wieczorem w piątek, środki trafią na konto w Credit Agricole dopiero w poniedziałek. Wyjątkiem jest sytuacja, w której odbiorca i nadawca przelewu mają konto w tym samym banku – wtedy środki trafiają od razu na konto adresata. 

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których środki trafiają na konto w Credit Agricole z innych banków. Sesje wychodzące to godziny, w których pieniądze wysyłane są z Credit Agricole na rachunki bankowe w innych instytucjach.

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – Credit Agricole 

Usługa Express ELIXIR pozwala na realizację przelewów przez cały tydzień, również w weekendy w trybie natychmiastowym. Zdobyła ona ogromne uznanie wśród dużej liczby klientów, którzy lubią wysyłać przelewy szybko i sprawnie. W Credit Agricole ta usługa również jest dostępna. Przelewy natychmiastowe w Credit Agricole są dostępne przez 24 godziny. Realizacja pojedynczego przelewu Express ELIXIR w Credit Agricole kosztuje 7 złotych. 

Dodaj komentarz