Deutsche Bank -sesje przychodzące i wychodzące

deutsche bank

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy zostanie zrealizowany wysłany przez nich przelew. W Polsce realizacja przelewów jest oparta na innowacyjnym systemie ELIXIR. Jest to system transakcji międzybankowych, który dokładnie określa wszelkie wytyczne dla instytucji bankowych odnośnie realizacji przelewów. We wszystkie dni robocze w każdym banku mają miejsce trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące. Poszczególne banki samodzielnie ustalają dokładne pory tych sesji. Sprawdź, kiedy przyjdzie przelew w Deutsche Bank. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 11:00 do 12:00I sesja – 08:30
II sesja od 15:00 do 16:00II sesja – 12:30
III sesja od 17:00 17:30III sesja – 14:30
IV sesja – 18:30

Deutsche Bank – kiedy dojdzie przelew?

Godziny sesji przychodzących i wychodzących są ściśle powiązane z systemem ELIXIR. Jest to system Elektronicznej Izby Rozliczeniowej znacząco usprawniający przelewanie środków między różnymi instytucjami bankowymi. Kiedy przyjdzie przelew w Deutsche Bank? Największe znaczenie ma godzina realizacji przelewu. Jeśli zostanie on wysłany w godzinach rannych, zapewne dotrze do odbiorcy w ramach pierwszej sesji przychodzącej. Jeśli przelew wysyła się w dniu wolnym od pracy, wtedy środki zostaną wysłane w najbliższym dniu roboczym. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zarówno nadawca jak i odbiorca przelewu posiadają rachunki w tym samym banku – wówczas pieniądze od razu trafiają na konto adresata.

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których pieniądze trafiają na konto w Deutsche Bank z innych banków. Sesje wychodzące to takie pory, w których pieniądze z Deutsche Bank są wysyłane na rachunki w innych bankach. 

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – Deutsche Bank 

Przelew Express Elixir pozwala na wysłanie środków pieniężnych o dowolnie wybranej porze dnia lub nocy w trybie natychmiastowym na dowolny rachunek bankowy. Jest to innowacyjna usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Niestety, w chwili obecnej Deutsche Bank nie umożliwia swoim klientom realizowania tego typu przelewów. Oznacza to, że jeśli wyślemy środki z Deutsche Bank w weekend standardowym przelewem, trafią one na konto adresata dopiero w najbliższym dniu roboczym. 

Dodaj komentarz