Eurobank -kody SWIFT i IBAN

UWAGA!

Eurobank połączył się z bankiem Millennium. Aktualne kody SWIFT i IBAN są zgodne z tymi, jakie stosuje Millennium. Przejdź na stronę: https://domkredytowy.pl/banki/millenium-kody-swift-i-iban/

Kody IBAN oraz SWIFT to innowacyjne narzędzia, dzięki którym realizacja przelewów międzynarodowych jest znacznie szybsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz wystarczy, że podamy kod IBAN oraz SWIFT, a pieniądze z naszego polskiego rachunku bankowego trafią w kilka godzin na konto prowadzone na dowolnie wybranym kontynencie. System kodów IBAN oraz SWIFT stosują wszystkie instytucje bankowe, co gwarantuje szybkość transferów pieniężnych oraz bezpieczeństwo środków. Kod IBAN to międzynarodowy numer rachunku bankowego, na który składa się symbol kraju (w przypadku polski brzmi on „PL”) oraz dokładny numer danego konta (polskie rachunki mają 26 cyfr, za granicą jest nieco inaczej). Kod SWIFT to z kolei kilka znaków, dzięki którym można zidentyfikować konkretną instytucję bankową. Sprawdź, jaki jest kod IBAN oraz SWIFT w Eurobanku.

eurobank logoSWIFT:EBSAPLPWIBAN: PL + 26 cyfr składających się na numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.Przykład: PL 0100 6543 0000 0000 0000 0000 00

Dane adresowe: 

Euro Bank S.A.

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

Eurobank – jaki jest kod IBAN?

IBAN, międzynarodowy numer rachunku bankowego został wprowadzony, aby znacząco usprawnić realizację płatności międzynarodowych. W zależności od kraju, IBAN może mieć maksymalnie 34 znaki. Polskie numery IBAN składają się z kodu „PL” oraz 26 cyfr oznaczających numer rachunku bankowego. Gdy wysyłamy przelew na konto zagraniczne, numer IBAN zagranicznego banku może być zarówno dłuższy jak i krótszy w porównaniu z numerem polskim.

Kod IBAN dla Eurobanku jest następujący:  PL + numer rachunku bankowego, na który planujemy przelać środki.Jeśli chcemy wysłać przelew na następujący numer rachunku bankowego: „0100 6543 0000 0000 0000 0000 00”, kod IBAN będzie wyglądał tak: „PL 0100 6543 0000 0000 0000 0000 00”.

Sprawdź również:

Kody IBAN w przelewach międzynarodowych

W każdym kraju kody IBAN posiadają nieco inną długość – w Grecji mają 27 znaków, w Gruzji 22, w Austrii 20 zaś w Polsce 28. Każdy numer IBAN rozpoczyna się od symbolu oznaczającego dany kraj. Dla Grecji brzmi on GR, dla Gruzji GE, dla Austrii AT, a dla Polski PL. Gdy chcemy wysłać środki pieniężne przelewem zagranicznym na konto prowadzone w Austrii, numer IBAN będzie wyglądał następująco: AT739156321894613297.

Kod SWIFT – z czego się składa i do czego służy?

Kod SWIFT (w innych krajach nazywa się go BIC) składa się z ośmiu do jedenastu znaków i pozwala na zidentyfikowanie danej instytucji bankowej. Podanie tego kodu gwarantuje szybką i bezpieczną realizację przelewu międzynarodowego. Kody SWIFT są udostępniane przez banki na stronach internetowych oraz po każdorazowym zalogowaniu w bankowości elektronicznej.

Kod SWIFT (BIC) dla Eurobanku jest następujący: EBSAPLPW.

Dodaj komentarz