Eurobank -sesje przychodzące i wychodzące

UWAGA!

Eurobank połączył się z bankiem Millennium. Aby sprawdzić aktualne godziny księgowania przelewów, przejdź na stronę: https://domkredytowy.pl/banki/millenium-sesje-przychodzace-i-wychodzace/

W Eurobanku godziny księgowania przelewów bezgotówkowych są powiązane z elektronicznym systemem ELIXIR. Jest to innowacyjny system służący do obsługi rozliczeń elektronicznych, który ma za zadanie znacząco usprawnić wysyłanie pieniędzy pomiędzy różnymi instytucjami bankowymi. System ten został utworzony w 1994 roku przez Krajową Izbę Rozliczeniową, która obecnie sprawuje nad nim stały nadzór. W ramach systemu ELIXIR każdy bank we wszystkie dni robocze realizuje po trzy sesje przychodzące i wychodzące. Każdy bank posiada własne godziny sesji. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 07:30I sesja – 07:30
II sesja od 11:30II sesja – 11:30
III sesja od 14:30III sesja – 14:30

Eurobank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w Eurobanku? Uzależnione jest to przede wszystkim od sesji przychodzących w tym banku oraz sesji wychodzących w banku nadawcy. Jeśli przelew zostanie wysłany w dniu roboczym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi on do odbiorcy po upływie maksymalnie kilku godzin. Każdy bank posiada swój własny harmonogram sesji przychodzących i wychodzących. We wszystkie dni robocze mają miejsce trzy sesje – jedna ranna, druga w okolicach południowa oraz trzecia popołudniowa. Wyjątkiem jest 24 i 31 grudnia, kiedy mają miejsce dwie sesje. 

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których środki finansowe trafiają na konto prowadzone w Eurobanku. Sesje wychodzące to godziny, w których środki z rachunku w Eurobanku są wysyłane na konto w innej instytucji bankowej. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Eurobank

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą, aby wysłany przelew dotarł na konto odbiorcy w kilka minut o dowolnej porze dnia lub nocy, są przelewy typu Express ELIXIR. Umożliwiają one wysyłanie przelewów natychmiastowych zarówno w dni powszednie, weekendy oraz w święta. W Eurobanku usługa przelewów Express Elixir jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Realizacja jednego przelewu dla użytkowników konta „W pełni” kosztuje zaledwie 3 złote. W porównaniu z cennikiem innych banków, Eurobank ma naprawdę bardzo przyzwoite stawki. Osoby, które często korzystają z takich przelewów, powinny wybrać konto w Eurobanku. 

Dodaj komentarz