Getin Bank – sesje przychodzące i wychodzące

Co decyduje o godzinie realizacji przelewu w Polsce? W naszym kraju standardowym rozwiązaniem dla wszystkich przelewów krajowych jest system ELIXIR. Jest to zewnętrzny, elektroniczny system, który od 1994 roku prowadzi Krajowa Izba Rozliczeniowa. Wszystkie instytucje bankowe zbierają informacje odnośnie przelewów zleconych przez klientów i o określonych porach wysyłają je w specjalnych „paczkach” do KIR. Krajowa Izba Rozliczeniowa przeprowadza codziennie trzy sesje. W każdej sesji rozliczane są operacje, które przyszły do godziny wcześniej. Każda instytucja bankowa układa również swój własny harmonogram sesji przychodzących i wychodzących.

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 10:00I sesja – 08:15
II sesja od 14:00II sesja – 12:15
III sesja od 17:00III sesja – 14:30

Getin Bank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew na konto w Getin Banku? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu klientów. Warto wiedzieć, że na dokładną godzinę pojawienia się przelewu na koncie odbiorcy mają wpływ godziny realizacji sesji przychodzących i wychodzących w każdym banku. Wszystkie banki w Polsce posiadają swój własny harmonogram sesji. Każdego dnia odbywają się po trzy sesje przychodzące i trzy sesje wychodzące. Wyjątkiem jest 24 i 31 grudnia – w tych dniach odbywają się wyłącznie dwie sesje. W weekendy nie odbywają się sesje ELIXIR, dlatego wszystkie przelewy zlecone w tym okresie są realizowane w najbliższym dniu roboczym.

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których środki finansowe z innych banków docierają na konto prowadzone w Getin Banku. Sesje wychodzące to godziny, w których środki z rachunków w Getin Banku są przesyłane na konta w innych bankach. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Getin Bank 

Przelew Express Elixir to wyjątkowy typ przelewu, który dociera do odbiorcy w maksymalnie kilka minut – można z nich korzystać przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie szybkie transfery pieniężne. W Getin Banku można realizować trzy pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu za darmo, zaś kolejne będą wiązały się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 5 złotych. 

Dodaj komentarz