Idea Bank -sesje przychodzące i wychodzące

idea bank

Od czego zależą godziny księgowania przelewów? W Polsce zasady realizacji przelewów oparte są na systemie ELIXIR. Jest to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych pozwalający na realizację przelewów w złotówkach. Jak to się dzieje, że w niektórych przypadkach pieniądze trafiają na nasze konto od razu po wysłaniu pieniędzy przez nadawcę, a czasami trzeba czekać nawet kilkadziesiąt godzin? 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 10:30I sesja – 09:30
II sesja od 14:30II sesja – 13:30
III sesja od 16:30III sesja – 16:00

Idea Bank – kiedy dojdzie przelew?

Bardzo wielu klientów banków zastanawia się nad tym, kiedy przyjdzie przelew z Idea Bank. Kiedy dojdzie przelew z Idea Bank? Dokładna godzina zaksięgowania przelewu w banku zależy od tego, o jakiej porze są księgowane przelewy w banku nadawcy i w banku odbiorcy. Wprowadzenie sesji ELIXIR spowodowało, że czas realizacji przelewów pomiędzy różnymi instytucjami bankowymi został skrócony do absolutnego minimum. Jeśli przelew wyślemy w dniu roboczym, to z reguły dotrze on do adresata w ciągu maksymalnie kilku godzin. Z kolei, gdy zarówno nadawca jak i adresat posiadają konto w tym samym banku, pieniądze dotrą od razu. Jeżeli przelew jest realizowany w weekend, środki docierają w kolejnym dniu roboczym. 

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których środki z innych banków trafiają na konto w Idea Bank. Sesje wychodzące to godziny, w których pieniądze z konta w Idea Bank są wysyłane do innych banków. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Idea Bank 

Przelew ekspresowy pozwala na wysłanie pieniędzy w kilka minut nawet do adresata, który posiada konto w innym banku. Jest to innowacyjna usługa, która cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Korzystają z niej wszyscy, którym zależy na jak najszybszym wysłaniu środków. W Idea Bank wysłanie takiego przelewu kosztuje 0 złotych za dwa pierwsze przelewy w miesiącu, z kolei każdy następny będzie wiązał się z wydatkiem w wysokości 3,50 zł. Pojedynczy przelew wychodzący w ramach systemu Express Elixir może opiewać maksymalnie na kwotę 50 000 złotych. Usługa przelewów natychmiastowych w Idea Bank jest dostępna codziennie w godzinach od 02:00 do 22:00

Dodaj komentarz