ING Bank – sesje przychodzące i wychodzące

ing bank

Wielu klientów instytucji bankowych zastanawia się, od czego zależy kiedy przyjdzie przelew. W Polsce system rozliczeń międzybankowych jest obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń, która stworzyła innowacyjny system ELIXIR. Dzięki temu systemowi czas oczekiwania na realizację przelewów bezgotówkowych w naszym kraju został skrócony do absolutnego minimum. Zdecydowana większość polskich instytucji bankowych w każdym dniu roboczym realizuje trzy sesje przelewów przychodzących i wychodzących. W dni robocze pieniądze wysłane do innego banku docierają zazwyczaj do adresata w maksymalnie kilka godzin. Zupełnie inne zasady obowiązują w weekendy i święta. Wszystkie przelewy zaplanowane w te dni są realizowane w najbliższym dniu roboczym. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja 11:00I sesja – 08:10
II sesja 15:00II sesja – 11:30
III sesja 17:30III sesja – 14:30

ING – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w ING? Warto wiedzieć, że w głównej mierze uzależnione jest to od godzin sesji przychodzących i wychodzących w banku nadawcy oraz w banku adresata. Każdy bank we wszystkie dni robocze realizuje po trzy sesje przychodzące oraz trzy sesje wychodzące o wybranych przez siebie porach. Dzięki temu czas oczekiwania na pieniądze wynosi maksymalnie kilka godzin. Wyjątkiem jest wyłącznie 24 i 31 grudnia – w te dni odbywają się tyko dwie sesje przychodzące i wychodzące.

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których środki finansowe trafiają na konto w banku ING. Sesje wychodzące to godziny, w których przelewy są wysyłane z ING na rachunek bankowy prowadzony w innej instytucji. 

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – ING

Przelewy Express Elixir cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów. Jest to specjalny rodzaj przelewu, który dociera na konto odbiorcy w trybie natychmiastowym zarówno w dni robocze, weekendy jak i święta. Przelewy natychmiastowe dedykowane są wszystkim tym, którzy preferują szybką realizację transakcji bezgotówkowych. W banku ING przelewy natychmiastowe można realizować przez 24 godziny na dobę. Realizacja pojedynczego przelewu natychmiastowego kosztuje 5 złotych. 

Dodaj komentarz