mBank -sesje przychodzące i wychodzące

mBank

Zasady realizacji przelewów są w Polsce oparte na systemie ELIXIR. Jest to elektroniczny system służący do realizacji przelewów bezgotówkowych pomiędzy różnymi instytucjami bankowymi. Jego podstawowym celem jest znaczące przyspieszenie transferów bezgotówkowych. Przelewy w ramach systemu ELIXIR są realizowane we wszystkie dni robocze. Sprawdź, kiedy przyjdzie przelew w Mbanku.

Sesje wychodzące

Sesje przychodzące

I sesja od 11:15I sesja – 05:55
II sesja od 15:00II sesja – 09:55
III sesja od 18:15III sesja – 13:25

Mbank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew z Mbanku? Czas oczekiwania na przelew zależy od tego, o której został on wysłany oraz w jakim banku posiadają rachunki nadawca i adresat przelewu. Każda instytucja bankowa samodzielnie określa godziny, w których realizowane są sesje przychodzące i wychodzące. We wszystkich bankach mamy po trzy sesje przychodzące i wychodzące. W większości przypadków przelewy docierają jeszcze tego samego dnia. Wyjątkiem są weekendy – wówczas przelew jest realizowany w najbliższym dniu roboczym. Jeśli zarówno nadawca jak i adresat przelewu posiadają rachunek w tym samym banku, pieniądze trafiają na konto w sposób automatyczny. 

Sesje przychodzące to takie godziny, w których przelewy pojawiają się na koncie w Mbanku. Sesje wychodzące to godziny, w których przelewy klientów są wysyłane na rachunki w innych bankach. Znajomość harmonogramu sesji w poszczególnych bankach pozwala na dokładne oszacowanie, kiedy dojdzie przelew. 

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – Mbank 

Przelewy Express Elixir to specjalny typ przelewów działający poza sesjami ELIXIR, który pozwala na wysyłanie pieniędzy w kilka sekund nawet w weekendy. Jest to innowacyjna usługa, dzięki której można wysłać pieniądze o dowolnej porze dnia lub nocy. W Mbanku przelewy natychmiastowe mogą opiewać maksymalnie na kwotę 5 tysięcy złotych. Każdy klient ma prawo do realizacji dwóch takich przelewów dziennie. System przelewów natychmiastowych jest dostępny zgodnie z godzinami dostępności w banku, do którego przelewamy środki. Realizacja przelewu expressowego dla klientów indywidualnych kosztuje 5 złotych, z kolei dla firm 10 złotych.

Dodaj komentarz