Millenium – kody SWIFT i IBAN

Kody IBAN oraz SWFIT są narzędziami służącymi w celu realizacji przelewów międzynarodowych. Dysponując kodem IBAN jesteśmy w stanie dokonać przelewu środków z naszego zwykłego rachunku bankowego na konto osoby mieszkającej w UK, Hiszpanii a nawet Brazylii. Wbrew pozorom, konstrukcja jaką posiada kod IBAN Millennium nie jest niczym trudnym. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o kody SWIFT, które również wykazują bardzo dużą przydatność przy wykonywaniu międzynarodowych przelewów bankowych.

millennium logo
SWIFT:BIGBPLPW
IBAN: PL + 26 cyfr składających się na numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.
Przykład: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000
Dane adresowe:

Bank Millennium S A

ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Millennium- jaki jest kod IBAN?

Przykładowy kod IBAN Millennium może wyglądać następująco: PL 30 1160 0000 0000 0000 0000 0000

Jak widać na powyższym przykładzie, kod IBAN składa się z sekwencji 28 znaków. Struktura ta będzie obowiązywać w odniesieniu do wszystkich rachunków bankowych na terenie Polski. W celu uzyskania kodu IBAN wystarczy poprzedzić numer naszego rachunku bankowego ISO kraju. Kod IBAN otrzymujemy więc poprzez zastosowanie schematu: PL + numer rachunku bankowego
Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dla realizacji przelewu będzie nam potrzebny rzecz jasna nie tylko numer IBAN nadawcy, czyli nasz własny, ale również kod IBAN osoby będącej odbiorcą transferu środków.

Kody IBAN w przelewach międzynarodowych

Aby móc dokonać przelewu międzynarodowego musimy znać kod IBAN odbiorcy. Tutaj ważna informacja: długość oraz struktura kodów IBAN znacząco różnią się w zależności od danego kraju. Można powiedzieć, że schemat obowiązujący w Polsce jest prosty, ponieważ kod IBAN otrzymujemy po prostu poprzedzając numer rachunku bankowego ISO kraju. Jednak już np. w numery IBAN banków w Wielkiej Brytanii mogą składać się z mieszanego ciągu cyfr oraz liter.

Przed realizacją przelewu należy oczywiście dokładnie sprawdzić poprawność wprowadzonych kodów IBAN. Można robić to samodzielnie, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się tutaj specjalne programy służące do automatycznej weryfikacji poprawności numerów IBAN. Programy tego rodzaju bez problemu znajdziemy w sieci.

Kod SWIFT- z czego się składa i do czego służy?

Zadaniem kodu SWIFT jest precyzyjna identyfikacja placówki będącej odbiorcą przelewu. W praktyce kody SWIFT są więc użyteczne przede wszystkim dlatego, że znacznie przyspieszają transfer środków a jednocześnie zmniejszają ryzyko zawrócenia przelewu. W przypadku niektórych transferów zagranicznych, np. przelewów w systemie SEPA podanie kodu SWIFT będzie obowiązkowe. Warto również pamiętać, że określenia kod SWIFT oraz kod/numer BIC są jednoznaczne. W Polsce częściej używamy terminu kod SWIFT, jednak w innych krajach przeważnie korzysta się raczej z tego drugiego wariantu.

Kod SWIFT Millenium Bank to BIGBPLPW

Dodaj komentarz