Nest Bank – sesje przychodzące i wychodzące

Sesje księgowania przelewów – od czego zależą? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób korzystających z bankowości elektronicznej. W naszym kraju dokładne pory wysyłki przelewów są powiązane z działaniem systemu ELIXIR. Jest to elektroniczny system stworzony w 1994 przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Podstawowym celem, jaki przyświecał twórcom systemu ELIXIR, było skrócenie czasu realizacji przelewów do absolutnego minimum. W chwili obecnej każdy, kto wysyła przelew w dniu roboczym, ma pewność, iż środki pojawią się na koncie odbiorcy maksymalnie kilka godzin później. Sprawdź, kiedy przyjdzie przelew w Nest Banku! 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja 10:30I sesja – 08:00
II sesja  14:15II sesja – 12:00
III sesja 17:00III sesja – 14:30

Nest Bank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew w Nest Banku? Dokładne godziny pojawienia się przelewów na koncie zależą od systemu ELIXIR. Każdy bank przeprowadza w dni robocze po trzy sesje przychodzące oraz wychodzące. Dokładne godziny sesji są indywidualną decyzją każdego banku. Wyjątkiem jest 24 i 31 grudnia – w te dni odbywają się dwie sesje. Aby móc dokładnie oszacować, kiedy przyjdzie przelew na konto w Nest Banku, trzeba sprawdzić, jakie są godziny sesji przychodzących w banku odbiorcy oraz wychodzących w banku nadawcy. 

Sesje przychodzące oznaczają godziny, w których pieniądze docierają na konto w banku Nest Bank. Sesje wychodzące to godziny, w których środki z konta w Nest Banku trafiają na rachunek bankowy prowadzony w innej instytucji bankowej. 

Jeżeli zlecisz wykonanie przelewu do godziny 14.30 zostanie on zrealizowany w tym samym dniu roboczym. W innym przypadku jego realizacja nastąpi w kolejnym dniu roboczym.

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Nest Bank 

Przelewy ekspresowe to niesamowicie wygodna i innowacyjna usługa, która pozwala na wysyłkę przelewu w kilka sekund zarówno w dzień powszedni, weekend oraz w święto państwowe. Ich popularność nieustannie rośnie. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim osobom, które chcą, aby środki trafiły do odbiorcy w przeciągu maksymalnie kilkunastu minut. W Nest Bank realizacja pojedynczego przelewu w ramach systemu Blue Cash kosztuje 5 złotych. Mogą je realizować zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Jeden przelew natychmiastowy w Nest Banku może opiewać maksymalnie na kwotę 5000 złotych. 

Dodaj komentarz