PKO Bank Polski -sesje przychodzące i wychodzące

Przelewy bankowe dokonywane przez internet to dziś codzienność. To najwygodniejsza i najszybsza forma dokonywania płatności bezgotówkowych. Większość klientów banków staje się odbiorcami, ale i nadawcami przelewów, co oznacza, że bardzo często pozostają pod presją czasu w oczekiwaniu na ważny przelew. Tymczasem bankowe sesje księgowania wpływów regulowane są określonymi zasadami, właściwymi dla danego banku.

PKO Bank Polski – kiedy dojdzie przelew?

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 11:30I sesja – 08:00
II sesja od 15:10II sesja – 11:45
III sesja od 17:30III sesja – 14:30

Przelew Express Eliksir

System natychmiastowych przelewów bez pośredników, czyli usługa Express Elixir funkcjonuje w naszym kraju od 2012 roku. Za prawidłowe działanie systemu odpowiada Krajowa Izba Rozliczeniowa. Express Elixir to jedna z usług oferowanych przez banki. Klient banku posiadającego tę opcję przelewu nie musi wykonywać żadnych specjalnych działań. Wystarczy, że zaloguje się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i w trakcie wpisywania danych do przelewu uruchomi opcję przelewu natychmiastowego Express Elixir. Wystarczy kilkanaście sekund, by wpisana suma znalazła się na koncie odbiorcy przelewu, pod warunkiem jednak, że również bank odbiorcy uczestniczy w tym systemie. 

Każdy bank samodzielnie ustala warunki korzystania z usługi Express Elixir oraz koszt przelewu natychmiastowego. Wszystkie informacje na temat zasad korzystania znajdują się na stronie danego banku.  

Sprawdź również:

Dodaj komentarz