Plus Bank -sesje przychodzące i wychodzące

Od czego zależy, kiedy przyjdzie przelew? Czas oczekiwania na realizację przelewu uzależniony jest od systemu ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, który oparty jest na teletransmisji danych. Utworzono go w 1994 roku. Wprowadzenie ELIXIR spowodowało, że czas oczekiwania na przelew został skrócony do minimum. Podstawowym zadaniem tego systemu jest wymiana informacji o rozmaitych zleceniach płatniczych między różnymi instytucjami bankowymi. Od początku istnienia system ELIXIR kontroluje Krajowa Izba Rozliczeniowa, która gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich zawieranych transakcji.

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja od 11:30I sesja – 08:00
II sesja od 15:10II sesja – 11:45
III sesja od 17:30III sesja – 14:30

Plus Bank – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew na konto w Plus Banku? Dokładna pora pojawienia się gotówki na koncie uzależniona jest od tego, w jakich godzinach mają miejsce sesje przychodzące i wychodzące w banku nadawcy oraz banku odbiorcy. Aby dobrze oszacować godzinę przyjścia przelewu, trzeba zapoznać się z harmonogramami sesji przychodzących. Każdy bank posiada nieco inne pory sesji. Godzina realizacji przelewu również ma duże znaczenie. W każdym dniu roboczym odbywają się we wszystkich bankach trzy sesje przychodzące i trzy sesje wychodzące. Wyjątkiem od tej reguły jest 24 i 31 grudnia – w te dni realizowane są dwie sesje.

Sesje przychodzące to godziny, w których środki z innych banków trafiają na rachunek bankowy w Plus Banku. Sesje wychodzące oznaczają godziny, w których pieniądze z rachunku w Plus Banku trafiają na konta prowadzone w innych bankach. 

Sprawdź również:

Przelew Express Elixir – Plus Bank 

Przelew Express Elixir to rodzaj przelewu, który dociera do odbiorcy w maksymalnie kilka minut o dowolnej porze dnia lub nocy przez 365 dni w roku. Jest to niezwykle przydatna usługa, która cieszy się ogromną popularnością. Niestety, w chwili obecnej w Plus Banku nie istnieje możliwość realizacji przelewów Express Elixir. W Plus Bank można wysyłać przelewy natychmiastowe w ramach SORBNET, jednak ich realizacja kosztuje od 10 do nawet 35 złotych. 

Dodaj komentarz