Santander -sesje przychodzące i wychodzące

santander

W Polsce wszystkie przelewy międzybankowe są realizowane na podstawie sesji ELIXIR. ELIXIR jest specjalnym, elektronicznym systemem służącym do szybkich rozliczeń międzybankowych. Dzięki niemu można realizować przelewy na terenie całego kraju. We wszystkich polskich bankach w każdym dniu roboczym odbywają się trzy sesje. W przypadku realizacji przelewów w weekendy lub święta, pieniądze trafiają na konto adresata w najbliższym dniu roboczym. W chwili obecnej klienci mają do swojej dyspozycji również usługę Express Elixir pozwalającą na wysyłanie przelewów natychmiastowych o dowolnej porze dnia lub nocy. 

Sesje przychodząceSesje wychodzące
I sesja – 11:00I sesja 9:00
II sesja – 15:00II sesja 13:30
III sesja – 17:00III sesja 16:00

Santander – kiedy dojdzie przelew?

Kiedy przyjdzie przelew z Santander? Takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu klientów. Warto wiedzieć, iż czas realizacji przelewu uzależniony jest od tego, w jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące i wychodzące w banku nadawcy i odbiorcy. Jeśli wyślemy pieniądze z innego banku na konto w Santander wczesnym rankiem, pieniądze z pewnością dotrą na konto w pierwszej sesji przychodzącej. Z kolei jeśli przelew wysyłany jest do osoby mającej konto w tym samym banku (tzw. przelew wewnętrzny), środki od razu trafiają na konto adresata.

Sesje przychodzące to godziny, w których docierają przelewy na konto w Santander z innych instytucji bankowych. Sesje wychodzące to godziny, w których pieniądze z konta w Santander wysyłane są na inne rachunki bankowe.

Zobacz również:

Przelew Express Elixir – Santander 

Usługa Express Elixir pozwala na wysyłanie przelewów przez 24 godziny na dobę na dowolnie wybrany numer rachunku bankowego. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którym zależy na jak najszybszej realizacji przelewu. W Santander usługa ta jest całkowicie bezpłatna – w porównaniu z innymi bankami pobierającymi za realizację przelewu natychmiastowego 5 złotych, Santander wypada naprawdę świetnie! Wszystkie osoby, które często korzystają z funkcji przelewów natychmiastowych, powinny dokładniej zainteresować się ofertą tej instytucji bankowej. 

Dodaj komentarz