Kalkulator kredytowy

Banki, jak i pozabankowe instytucje finansowe zalewają nas ofertami, które w swoim założeniu mają nam pomóc  w spełnieniu marzeń lub podwyższeniu standardu życia. Ilość ofert  jest tak duża, że potrzebne jest nam wsparcie.  Trudno jest wybrać najlepszą ofertę spełniającą nasze oczekiwania. Wszystkie oferty na początku wydają się jednakowo atrakcyjna. Jeżeli posiadamy wiedzę z zakresu ekonomii i jesteśmy w stanie szybko wyłapać najlepsze propozycje banków, to mamy ułatwione zadanie, jakim jest wybranie korzystnego kredytu.

Niestety większość ludzi ma z tym problem, ponieważ nie są jednak ekspertami w tej dziedzinie. Łatwo możemy stać się ofiarami manipulacji banków. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy poszukiwać wsparcia np. w narzędziach finansowych porównujących kredyty, lub zwrócić się  do  osób i instytucje, które o kredytach i usługach bankowych wiedzą dużo więcej niż my. Jeżeli jednak nie chcemy ponosić żadnych kosztów, a jednocześnie chcemy pozostać w  domowym zaciszu. Najlepszym wyborem jest kalkulator kredytowy.

Do czego służy kalkulator kredytowy?

Czy wiesz  jaka jest metoda, na to by w prosty sposób porównać kilka dostępnych kredytów  i jednocześnie uwzględnić ich najważniejszych warunków? Do tego właśnie celu zostały stworzone kalkulatory kredytowe. Pomogą Ci w prosty sposób zestawić najważniejsze parametry kilku lub nawet kilkunastu ofert kredytowych z różnych banków. Jest to jedno z narzędzi finansowych, które najczęściej bezpłatnie udostępniane są na wielu stronach internetowych, w tym na naszej. Korzystając z naszego kalkulatora możesz w przystępny i szybki sposób porównać dokładnie wybrane przez siebie oferty banku, niezależnie od rodzaju kredytu. Możesz sprawdzić ofertę kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz samochodowych.

Zalety i wady kalkulatora kredytowego.

Zanim zaczniemy z niego korzystać pomyślmy o zaletach ale i  ewentualnych wadami takiego rozwiązania. Największą zaletą kalkulatora kredytowego jest zdecydowanie jego dostępność, z tego instrumentu finansowego możemy bowiem skorzystać dokładnie wtedy, gdy go potrzebujemy, bez konieczności wychodzenia z domu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kalkulator kredytowy możemy znaleźć na wielu stronach internetowych, powszechność tego narzędzia wynika z zapotrzebowania klientów banków na tego typu porównywarkę ofert.

Kolejnym atutem kalkulatorów kredytowych jest  to, że w ich przypadku mamy do czynienia z narzędziami pozwalającymi  na wyrobienie sobie własnej  opinii na temat różnych usług finansowych. Będąc wyposażeni w tego rodzaju narzędzie mamy możliwość poszerzyć  swoją wiedzę na temat: kredytów samochodowych , kredytów gotówkowych, pożyczek hipotecznych lub lokat. Kalkulator finansowy nie tylko ułatwia nam życie, ale może też uchronić nas przed poważnymi problemami finansowymi. Niestety to rozwiązanie ma wadę  kalkulatora kredytowego jest  narzędziem, którego wyliczenia mają szacunkowy charakter. Odwołując się do nich musimy liczyć się z tym, że nawet najlepszy kalkulator nie zapewni, że bank identycznie wyliczy nasze raty kredytu.

W jaki sposób obliczyć wysokość raty kredytu gotówkowego?

Wiele osób przed zaciągnięciem kredytu zastanawia się, jaka będzie wysokość rata kredytu, który dopiero planują zaciągnąć. Można obliczyć ją samodzielnie, bez użycia żadnych instrumentów finansowych, jednak jest to dosyć skomplikowane. Należy mieć na uwadze, że na ostateczną kwotę rat  mają wpływ takie czynniki jak na przykład: kwota kredytu,  całkowity okres kredytowania, prowizja, wysokość oprocentowania, oraz rodzaj rat. Samodzielne wybieranie odpowiedniego kredytu wiąże się  z przeglądaniem dużej ilości ofert banków, a następnie dokładnym porównywaniem szczegółowych informacji dotyczących ofert kredytu. Raty możesz  jednak wyliczyć przy pomocy narzędzi dostępnych w Internecie. Najlepszym rozwiązaniem jest wpisanie danych do  kalkulatora kredytu gotówkowego, on dokładnie wyliczy ratę kredytu.

Kalkulator kredytowy przedstawi Ci informacje o wysokości oprocentowania kredytu, opłatach dodatkowych jakie trzeba ponieść przy zaciąganiu kredytu, czyli głównie prowizji lub opłatach przygotowawczych. Ponadto określona zostanie miesięczna rata jaką będzie trzeba wpłacać do banki. Najczęściej możemy się spotkać z dwoma rodzajami rat kredytu. Pierwsze z nich to raty stałe, charakteryzują się tym, iż przez cały okres spłaty kredytu wysokość raty jest stała i nie zmienia się nawet po kilku latach spłacania kredytu. Drugim rodzajem rat są tzw. raty malejące. W przypadku spłacania kredytu z ratami malejącymi wysokość comiesięcznej raty jest inna. Kalkulator kredytowy w czytelny sposób przedstawi Ci, jak będzie zmieniać się wysokość raty przez cały okres Twojego kredytu. Dzięki temu możesz lepiej przygotować się na koszty jakie będzie trzeba ponieść spłacając pożyczkę.

Kalkulator kredytu gotówkowego, dlaczego warto go użyć?

Kalkulator  kredytu gotówkowego bardzo ułatwia wyliczenie regularnych spłat zaciągniętego kredytu. Przy korzystaniu z  takich narzędzi wystarczy wpisać całkowitą kwotę kredytu, czas kredytowania i oprocentowanie pożyczki. W jednej chwili przedstawiony zostanie  harmonogram rat kredytu gotówkowego na cały okres jego spłaty. Dostępny na naszej stronie internetowej kalkulator kredytowy uwzględnia także rodzaj rat jakie będzie trzeba spłacić, czyli równe lub malejące.  Należy też wybrać  sposób naliczania prowizji.

Banki w zapisach umowy podają, jaki sposób naliczania prowizji obowiązuje w przypadku konkretnego kredytu.  Możemy się spotkać z prowizją wyrażoną w konkretnej kwocie, lub w postaci procentu od całości kredytu. Jak widać korzystanie z  kalkulatora kredytowego jest proste, wpisanie parametrów  wybranego przez Ciebie kredytu, zajmie tylko chwile. Po uzupełnieniu wszystkich danych ofert, kalkulator sam obliczy ratę  zadłużenia oraz całkowity jego koszt. Narzędzie to  umożliwia porównanie tych parametrów dla wskazanych kredytów bankowych. Cały proces jest bezpłatny, szybki i intuicyjny.

Dodaj komentarz