Ranking kart kredytowych 2020

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych atrybutów konsumenta pozwalający na uzyskanie szybkiego zastrzyku gotówki. Za pomocą kawałka plastiku można regularnie lub jednorazowo opłacić różne wydatki. Karta jednak karcie nierówna, a oferta banków na tym polu jest bardzo duża. Aby ułatwić dobranie najlepszej z nich, przygotowaliśmy ranking kart kredytowych.

Ostatnia aktualizacja: 3 Sierpnia 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
TurboKARTA
Tak
Promocja
11,24 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
AXI Card
Nie
Promocja
83,54 %
RRSO
Tak
? warunkiem jest aktywne korzystanie z karty
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta kredytowa z voucherem 200 zł w allegro.pl
Tak
? 100 zł do Allegro
Promocja
9,59 %
RRSO
-
» SPRAWDŹ «
Cardina
Nie
Promocja
144 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
karta-kredytowa + 3 000 zł na paliwo i 720 zł zwrotu
Tak
Promocja
7,44 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
promocyjna - Radość działa zbliżeniowo
Tak
? Płać kartą zbliżeniowo w telefonie i zyskaj nawet 300 zł
Promocja
13,98 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «
Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta z nagrodą do 720 zł
Tak
Promocja
8,30 %
RRSO
Tak
Bezpłatna karta
» SPRAWDŹ «

Jednym z produktów bankowych cieszącym się dużym powodzeniem są karty kredytowe, z których chętnie korzystają konsumenci w różnym wieku, używając ich w różnych celach – zarówno na regularne, jak i okazjonalne wydatki. Nic dziwnego, że karta kredytowa to obowiązkowy element ofert większości banków obecnych w Polsce. Od przybytku głowa nie boli, ale duża konkurencja może utrudniać szybkie znalezienie najlepszej oferty. Tutaj przychodzi z pomocą przygotowany przez nas ranking kart kredytowych.

Karty kredytowe coraz popularniejsze

Niektóre koszty w naszym comiesięcznym budżecie potrafią niekiedy poważnie zaskoczyć. Choć wielu konsumentów zwraca uwagę na kwestię m.in. planowania określonych wydatków, to trudno przewidzieć wszystko, co przynoszą kolejne dni. Wartościowym rozwiązaniem w takich sytuacjach może okazać się karta kredytowa, która stanowi niepozorny, szybki i wygodny sposób na szybkie pokrycie wszystkich ponadprogramowych wydatków.

Jak już wspomniano wyżej, konkurencja w dziedzinie usług bankowych jest niezwykle zacięta. Tym bardziej jest to widoczne w przypadku produktów finansowych, które cieszą się szczególnie dużą popularnością – a karty kredytowe bez wątpienia do tego grona należą. Nie jest niczym dziwnym, że jako konsument zainteresowany uzyskaniem karty kredytowej, priorytetem jest znalezienie najlepszej oferty. Składa się na to m.in. to, aby jej koszty nie były wygórowane, a karta pozwalała na swobodne wykorzystywanie jej w razie potrzeby.

Jeżeli dotychczas nie analizowaliśmy dogłębnie oferty kart kredytowych, ranking może okazać się bardzo pomocnym narzędziem – pozwoli na szybkie porównanie kart kredytowych z uwzględnieniem konkretnych parametrów. Indywidualne potrzeby każdego konsumenta mogą w końcu być bardzo odmienne, co bezpośrednio przekłada się na kształt zaproponowanej przez ranking oferty najlepszych kart kredytowych. Niżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, jakie mają bezpośredni wpływ na to, jakie pozycje przedstawione zostaną w rankingu.

Najlepsze karty kredytowe

Jak już wspomniano wyżej, ranking kart kredytowych przedstawi nam najlepszą ofertę dopiero, zanim wprowadzimy odpowiednie parametry związane z indywidualnymi potrzebami danego konsumenta. Tworząc wygodne narzędzie gromadzące tanie karty kredytowe, pod uwagę wzięliśmy poniższe trzy czynniki.

 1. Miesięczne płatności kartą.Ranking kart kredytowych
  Pierwszą informacja, jaka jest niezbędna do dopasowania najlepszej oferty dla konsumenta, jest wskazanie szacunkowej wysokości miesięcznych transakcji, jakie będzie się dokonywać kartą. Tutaj konieczne jest ocenienie, czy karta kredytowa będzie służyć jako dodatek do okoliczności, gdy np. zabraknie nam środków na zakupy, lub też awaryjna deska ratunku na większe wydatki sięgające nawet kilku tysięcy złotych. Z tego względu konsument może określić sumy już od 20 złotych do nawet 6000 złotych miesięcznie.
 2. System miesięcznej spłaty karty.
  W tym miejscu niezbędne będzie wskazanie przez konsumenta zainteresowanego uzyskaniem karty kredytowej tego, jak będzie chciał dokonywać jej spłaty. Karta kredytowa to w końcu klasyczne zobowiązanie finansowe, schematem działania podobne do np. kredytu gotówkowego. Wykorzystując zatem pożyczoną sumę, zobowiązujemy się do spłaty jej na określonych warunkach w określonym terminie pod postacią, jaką uzgodniliśmy z bankiem. Nie musimy od razu spłacać 100% kwoty – do wyboru są mniejsze wartości procentowe, w zależności od naszych preferencji. I to ten parametr ustalamy w tym miejscu, również za pomocą suwaka.
 3. Miesięczne dochody konsumenta.
  Ostatnim niezbędnym parametrem, jaki należy ustalić przed wygenerowaniem spersonalizowanego rankingu kart kredytowych, jest przedstawienie informacji o miesięcznych dochodach. Ranking przewidział widełki od 100 złotych do 20 000 złotych. W ten sposób wskazujemy zaokrągloną, ale jak najbliższą faktycznej kwotę wszystkich miesięcznych dochodów. Warto dodać, że należy tu uwzględnić nie tylko główną pensję, ale i wszelkie inne źródła dochodu lub wpływów na konto. Mogą one pochodzić również z np. wynajmu, świadczeń socjalnych itd.

Karta kredytowa a debetowa – różnice

Nasz wpis poświęcono kartom kredytowym, które wbrew pozorom i powtarzanym niekiedy obiegowym przekonaniom, wyraźnie różnią się od innego, popularnego rodzaju kart używanego na co dzień do m.in. zakupów. Karta kredytowa jest formą udzielonej przez bank pożyczki, dając nam dostęp do ściśle limitowanej ograniczonej kwoty środków na karcie. Z kolei karta debetowa to klasyczna karta wydawana przez bank do uzyskania nieskrępowanego dostępu do prywatnych środków pieniężnych znajdujących się na którymś z rachunków bankowych.

Karta debetowa może, ale nie musi mieć włączoną funkcję powstawania tytułowego debetu. Polega to na tym, że w przypadku dokonania zakupów większych, niż dostępne na koncie środki, zaciągany jest debet poniżej dodatniego salda konta. Wielu konsumentów nie życzy sobie takich rozwiązań, dlatego poprzez wyłączenie takiej funkcji karta daje dostęp tylko do posiadanych środków. Jeżeli zakupy kosztują więcej niż stan konta – na terminalu w sklepie pojawia się odmowa.

Zastanawiają Cię szczegółowe różnice, jakie odróżniają kartę kredytową od debetowej? Poznaj wszystkie szczegóły!

Karta kredytowa a koszty – co warto wiedzieć?

Karta kredytowa to klasyczny produkt bankowy. Uzyskując go z rąk banku, kupujemy usługę, dlatego niczym dziwnym jest fakt, że wiążą się z tym dodatkowe koszty. Do karty kredytowej bank dolicza dodatkowe opłaty wiążące się z odsetkami, a także oprocentowanie kart. Przez udzieleniem kredytu, konsultant zawsze ma obowiązek poinformować konsumenta o częściach składowych całkowitego kosztu kredytu. Ten wyrażany jest wskaźnikiem Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO), ale warto wiedzieć dokładnie za co i z jakiego tytułu płacimy.

 • Oprocentowanie karty kredytowej – składa się ono z marży dla banku i oprocentowania stałego.
 • Prowizja – kolejny koszt stanowiący zysk z udzielenia kredytu pod postacią karty kredytowej.
 • Opłata za użytkowanie karty – jeżeli karta jest użytkowana regularnie, ale np. danego miesiąca nie użyjemy jej do transakcji, to banki mają prawo naliczyć opłatę za jej użytkowanie.

Karta kredytowa – na co uważać i o czym pamiętać?

Po przybliżeniu najważniejszych informacji związanych z kartami kredytowymi i omówieniem parametrów, jakie zawiera ranking kart kredytowych, warto też uczulić na kwestie, których każdy kredytobiorca powinien się wystrzegać lub które powinien mieć na względzie. Dzięki tym informacjom, łatwiej będzie korzystać z karty kredytowej w sposób bezpieczny i pomocny dla domowego budżetu.

 1. Dostosuj limit kredytowy do bieżących możliwości finansowych.
  Karta kredytowa zawsze powinna pełnić funkcję dodatkowego zastrzyku gotówki, pozwalającego załatać ewentualne dziury w osobistym budżecie. Wnioskując o określony limit kredytowy, warto zawsze dokładnie dostosować jego wysokość do możliwości finansowych. Może się bowiem okazać, że uzyskamy niepotrzebnie wysoki limit, z którego i tak nie skorzystamy lub po skorzystaniu stanie się zobowiązaniem ciążącym na długie miesiące.
 2. Rozplanuj spłatę karty tak, aby zadłużenie malało systematycznie.
  Limit kredytowy to pożyczka, dlatego w określonym czasie należy go spłacić w wyznaczonym terminie. Nie jest to chwilówka – bez obaw, co prawda możemy, ale nie musimy spłacać wykorzystanych środków na karcie w jednej racie. Warto dopasować sposób spłaty limitu w taki sposób, jaki odpowiada naszym potrzebom, ale i aby nie ciążyło ono nam na głowie zbyt długo. Rozłożona na wiele rat spłata zobowiązania stwarza ryzyko, że za którymś razem o nim zapomnimy – a tego należy się wystrzegać pod każdym względem!
 3. Pamiętaj o kosztach dodatkowych.
  Warto zwracać uwagę na wyżej opisane dodatkowe koszty obsługi i uzyskania limitu kredytowego od banku. W naturalny sposób powiększa to kwotę do spłaty, dlatego warto pamiętać o ich pełnym wymiarze co do grosza – często bowiem odsetki i prowizja nie mają okrągłej kwoty, a wzbogacone są częściami dziesiątymi i setnymi.
 4. Traktuj kartę kartę jako dodatek, a nie podstawowe źródło finansowania.
  Karta kredytowa to wartościowy zastrzyk gotówki, ale zawsze powinien on odgrywać rolę dodatku do bieżących wydatków. Im większą część miesięcznych wydatków zasilają środki pochodzące z – przypominamy – kredytu udzielonego przez bank, tym większe ryzyko popadnięcia w spiralę zadłużenia.

Kredyt gotówkowy – alternatywa dla karty kredytowej

Zmierzając ku podsumowaniu – karta kredytowa to jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów finansowych, który daje konsumentowi bardzo dużo potencjalnych korzyści. Pod postacią wygodnego, niewielkiego plastiku chowanego w portfelu między dokumentami, może pełnić funkcję wsparcia finansowego w awaryjnych sytuacjach lub zwyczajnego uzupełnienia domowego budżetu.

To rozwiązanie dla osób w różnym wieku, z różnymi preferencjami i różnymi potrzebami. Jeżeli odnosimy jednak wrażenie, że karta kredytowa nie pokrywa się wystarczająco z naszymi indywidualnymi wymaganiami – warto przyjrzeć się alternatywom! Podstawową z nich są oczywiście klasyczne kredyty gotówkowe, będące inną popularną specjalnością banków. Główną zaletą kredytów gotówkowych, zwanymi też konsumenckimi, jest rzecz jasna możliwość uzyskania bardzo dużych kwot pieniędzy na elastyczny czas.

Zamiast wypłaty pod postacią karty zasilonej określonym limitem kredytowym, otrzymujemy przelew z pieniędzmi do dyspozycji w klasycznej postaci. Co więcej, ubiegając się o kredyt gotówkowy, uzyskujemy możliwość zaciągnięcia go na dowolny cel, a spłata odbywa się w przejrzystych, comiesięcznych ratach. Nie można jednak zapominać o dodatkowych wymaganiach – ubiegając się o kredyt gotówkowy, należy pamiętać o konieczności przejścia wnikliwej weryfikacji historii kredytowej, gdzie bank może poprosić np. o okazanie zaświadczeń o dochodach i szczegółowych informacji o zatrudnieniu. W końcu większa kwota kredytu na dłuższy czas to większe ryzyko, co neutralizuje rozbudowana weryfikacja.

Jeżeli zatem nasze potrzeby finansowe oparte są na pojedynczym wydatku o dużej wartości, rozsądniejszym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy. Nie mamy pewności, z której oferty wolelibyśmy skorzystać? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem kredytów gotówkowych. W prosty i przejrzysty sposób gromadzi on najlepsze oferty na rynku, pozwalając w fachowym wyborze najlepszej z nich.