Karta kredytowa BNP Paribas – opinie i recenzja

Karty kredytowe to popularne produkty finansowe, które można uznać za jeden z najważniejszych, flagowych elementów ofert banków. Jako że zainteresowanie konsumentów jest duże, to i wybór między poszczególnymi kartami jest bardzo duży. W tej recenzji szczegółowo przyglądamy się wszystkim, co warto wiedzieć, jeżeli interesuje nas karta kredytowa BNP Paribas.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęBNP Paribas
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej30 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 56 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa BNP Paribas

Rynek bankowy w Polsce należy do jednego z najbardziej konkurencyjnych odgałęzień branży finansowej. Z punktu widzenia konsumenta, to korzystne rozwiązanie, dające bardzo duży wybór i zarazem nieograniczone szanse na otrzymanie jak najbardziej spersonalizowanej oferty. Spośród dużych banków, takich jak Santander czy Pekao, warto przyjrzeć się też graczom nieco bardziej niszowym, ale wciąż cieszących się dużą popularnością wśród polskich konsumentów. Jest to BNP Paribas, który swoją ofertą zręcznie zabiega o serca osób o różnych potrzebach finansowych. Dziś opisujemy jeden z czołowych produktów – oto karta kredytowa BNP Paribas w naszej recenzji.

Karta kredytowa BNP Paribas opinie

Wystarczy dziś niespełna kilka minut, aby zagłębić się w szczegóły informacji na temat rynku finansowego. Podobnie jak usługi pożyczkowe coraz odważniej stawiają na obecność w sieci, tak i na temat banków można dziś szybko pozyskać w internecie wszystkie najważniejsze informacje. Mowa tu nie tylko o szczegółach na temat np. kart kredytowych, ale i odczuciach osób, które dotychczas z nich skorzystały. A tymi informacjami Polacy dzielą się coraz chętniej – co dobrze widać po wyszukaniu frazy „karta kredytowa BNP Paribas opinie”. Możemy się w ten sposób dowiedzieć, że konsumenci cenią ten produkt finansowy za możliwość uzyskania dużego limitu kredytowego i stosunkowo długi okres bezodsetkowy – 56 dni.

Karta kredytowa BNP Paribas – wymagania

Chcąc ubiegać się o uzyskanie limitu, jaki oferuje karta kredytowa BNP Paribas, warto przygotować się pod kątem wymagań, jakie trzeba spełnić. Ich treść nie powinna być jednak zaskoczeniem – mamy tu do czynienia ze standardowymi zapisami będącymi powszechnie obowiązującym standardem na rynku bankowym. Przedstawiamy najważniejsze etapy weryfikacji, na jakie trzeba się przygotować.

 1. Wnioskujący musi ukończyć co najmniej 18. rok życia – co więcej, warunek osiągnięcia pełnoletniości konieczny jest co najmniej w dniu wnioskowania o przyznanie limitu na karcie.
 2. Potencjalny kredytobiorca musi mieć status osoby fizycznej, a poza wykazaniem bycia osobą pełnoletnią musi też mieć pełną zdolność do czynności prawnych.
 3. Wnioskując o wsparcie kredytowe należy być przygotowanym na konieczność poddania weryfikacji historii kredytowej. Aby ją należycie ocenić, konieczne jest pobranie raportu z BIK. Rejestr ten, znany też jako Biuro Informacji Kredytowej, przedstawia obszerną historię spłaty zobowiązań bankowych i wybranych pochodzących z sektora pozabankowego. Co ważne, nie są dopuszczane żadne informacje o zadłużeniach.
 4. Poza historią kredytową, BNP Paribas poprosi też o podzielenie się informacjami na temat wysokości swoich miesięcznych wydatków. Pozwoli to precyzyjnie określić kwotę maksymalnego limitu kredytowego, na jaki bank jest się gotowy zgodzić.

Limity karty kredytowej BNP Paribas

Karta kredytowa BNP Paribas to uniwersalny produkt finansowy, który został stworzony z myślą o bardzo zróżnicowanym gronie konsumentów. Co za tym idzie, bank ten przewiduje bardzo elastyczne wartości, jakie mogą przyjąć postać limitu na karcie. Minimalna wartość to już 2000 złotych, co dobrze odpowie na skromne potrzeby finansowe mające być awaryjnym źródłem finansów. Maksymalna przewidziana wysokość limitu równa 30 000 złotym to z kolei odpowiedź na najbardziej wymagające potrzeby kredytobiorców.

Warto dodać, że okres bezodsetkowy może wynieść maksymalnie 56 dni. Jest to bardzo konkurencyjna wartość, należąca do czołówki najbardziej atrakcyjnych na rynku bankowym. Przez niemal dwa miesiące konsument nie musi płacić odsetek za posiadany limit kredytowy.

Karta kredytowa BNP Paribas – opłaty

W przypadku uzyskania limitu kredytowego na karcie wydanej przez BNP Paribas, mamy do czynienia ze specyficzną formą otrzymania kredytu bankowego. Co za tym idzie, za skorzystanie z takiej usługi bank nalicza standardowe opłaty, z których czerpie zysk z transakcji sprzedaży. Wymiar tych opłat został przedstawiony na stronie internetowej banku. Reprezentatywna wysokość kosztów to stan z dnia 17 lutego 2020 roku.

 • Uzyskując limit kredytowy w wysokości 4000 złotych na 12 miesięcy (1 rok), oprocentowanie zmienne wynosi 10%*.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 353,77 złotych, na co składają się odsetki (245,77 złotych) oraz miesięczna opłata za kartę (9 złotych).
 • Łączna kwota do spłaty to 4353,77 złotych, a zwrot wykorzystanego limitu odbywa się pod postacią comiesięcznych, 12 rat. Wysokość pierwszych 11 rat to 362,78 złotych, a 12. raty – 363,19 złotych.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 15,27%.

Zobacz, jak karta wypada na tle konkurencji w naszym rankingu kart kredytowych!

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Podstawowe opłaty, jakie są doliczane w każdy limit kredytowy na karcie BNP Paribas, to rzecz jasna nie wszystko. Bank pod postacią tabeli opłat określa też inne, dodatkowe koszty związane z użytkowaniem karty w przypadku spełnienia wymienionych w tabeli warunków. Przedstawiamy wybrane wartości oraz tytuł i okoliczności, w jakich mogą zostać naliczone przez bank.

 • Miesięczna opłata za korzystanie z karty głównej, chyba że spełni się wymóg minimalnej wartości miesięcznych transakcji podanych w nawiasie.
  – 9 złotych (karta Standard, min. 1000 złotych).
  – 15 złotych (karta Gold, min. 2000 złotych).
 • Wymiana karty głównej na wniosek posiadacza.
  – 15 złotych (karta Standard).
  – 15 złotych (karta Gold).
 • Wypłata gotówki z bankomatu w kraju i za granicą.
  – 4,9%, minimalnie 10 złotych (karta Standard).
  – 4,9%, minimalnie 10 złotych (karta Gold).

Wirtualna karta kredytowa BNP Paribas

Poza możliwością dokonywania transakcji płatniczych w dowolnych placówkach usługowych typu np. sklepy, karta kredytowa BNP Paribas otwiera przed konsumentem także dużo możliwości w świecie wirtualnym. Chcąc dokonać płatności za np. zakupy w sklepie online, wystarczy pamiętać o tych samych procedurach co przy zakupach dokonywanych klasyczną kartą. Finalizując transakcję, konieczne będzie przejście tzw. uwierzytelnienia dwuetapowego przy pomocy aplikacji lub portalu e-bankowości.

Jak założyć kartę kredytową BNP Paribas?

Proces wnioskowania o kartę kredytową BNP Paribas jest bardzo prosty i podobnie jak w przypadku konkurencyjnych ofert, można go przedstawić w kilku prostych krokach. Przedstawiamy wszystkie z nich, w chronologicznym porządku.

 1. Wniosek o kartę kredytową można złożyć aż na trzy różne sposoby. Pierwszym z nich jest skontaktowanie się telefonicznie z konsultantem w banku, kolejna metoda daje możliwość ubiegania się o kartę w stacjonarnej placówce oddziału, a trzecią drogą na otrzymanie karty będzie złożenie wniosku online.
 2. Następnie konieczne będzie przedstawienie swoich oczekiwań w sprawie limitu kredytowego, czasu, na jaki zostanie zaciągnięty i wreszcie sposobu spłaty. Tej można dokonać zarówno w formie comiesięcznych rat, jak i jednorazowej transakcji.
 3. Po złożeniu wniosku, bank wnikliwie przeanalizuje historię kredytową konsumenta pobierając raport z BIK. Poza raportem na temat spłaty dotychczas zaciągniętych zobowiązań bankowych i pożyczkowych, sprawdzona też zostanie wysokość miesięcznych wydatków. Pozwoli to przygotować spersonalizowaną ofertę i dostosować parametry limitu kredytowego do finansowych możliwości konsumenta.
 4. Jeżeli przedstawiona przez bank oferta spełnia konsumenckie oczekiwania, pozostaje już tylko dopełnić formalności związanych z umową kredytu. Karta kredytowa BNP Paribas zostanie wysłana pocztą.
 5. Po otrzymaniu karty pozostaje już tylko dokonać koniecznej aktywacji, po czym można ją swobodnie dysponować.

Karta kredytowa BNP Paribas – korzyści

Na koniec warto podsumować przedstawioną recenzję, zbierając najważniejsze informacje na temat oferty karty kredytowej BNP Paribas. Niżej przedstawione informacje mogą w końcu dla wielu osób okazać się kluczowe podczas podejmowania decyzji o ewentualnym skorzystaniu z oferty.

 • Duży limit kredytowy, który może wynieść nawet 30 000 złotych.
 • Atrakcyjny okres bezodsetkowy, który BNP Paribas przewidział na maksymalnie 56 dni.
 • Możliwość wnioskowania o kartę na 3 różne sposoby – telefonicznie, stacjonarnie lub poprzez internetowy wniosek.
 • BNP Paribas przewiduje możliwość dokonywania transakcji internetowych za pomocą karty kredytowej.
 • Stosunkowo mało dodatkowych kosztów.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 24 lutego 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz