Karta kredytowa Citibank – opinie i recenzja

Karty kredytowe to rozpowszechniony sposób na uzyskanie wygodnego i znajdującego się zawsze pod ręką wsparcia finansowego. Oprócz kredytów konsumenckich, to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych oferowane przez polskie banki. Nic dziwnego – zaciekła konkurencja rynkowa to odpowiedź na duże zapotrzebowanie wśród polskich konsumentów. Dzisiaj przyglądamy się jednej z najchętniej wybieranych z nich – oto karta kredytowa Citibank.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęCitibank
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej100 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 56 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa Citibank

Citibank należy do grona jednego z najprężniej rozwijających się banków na polskim rynku, ciesząc się dużą rozpoznawalnością wśród konsumentów mających zróżnicowane potrzeby wobec kwestii finansowych. Poza możliwością założenia tu kont bankowych czy skorzystania z lokat oszczędnościowych, Citibank stawia rzecz jasna na szeroko pojęte usługi kredytowe. W tej dziedzinie jednym ze sztandarowych elementów oferty są kredyty gotówkowe. Dziś przyjrzymy się specyficznej odmianie – oto poradnik dla osób, których uwagę przyciągnęła karta kredytowa Citibank. Nic też dziwnego, karta zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce w naszym rankingu kart kredytowych.

Karta kredytowa Citibank opinie

Osoby zainteresowane skorzystaniem z danej oferty wybranego banku, chętnie poświęcają czas na kompleksowe zapoznanie się ze szczegółami na ten temat. Kluczowe znaczenie dla wielu potencjalnych kredytobiorców, szczególnie w dobie tak dużej konkurencji i przepływu informacji, poznanie informacji o odczuciach innych konsumentów na temat wybranej oferty. W tym przypadku, pomoże w tym rzecz jasna fraza „karta kredytowa Citibank opinie”, dzięki której można się dowiedzieć, że konsumenci cenią produkt opisywanego banku za bardzo elastyczną wysokość limitu. Może on wynieść nawet rzadko spotykaną sumę 100 000 złotych. Niebagatelne znaczenie ma też konkurencyjny okres bezodsetkowy, czyli 56 dni.

Karta kredytowa Citibank – wymagania

Już na samym wstępie oferta kredytowa Citibanku wyróżnia się wyraźnie na tle konkurencji. Choć wymagania w sektorze bankowym, w przeciwieństwie do branży pożyczkowej, zazwyczaj kształtują się w bardzo podobnym zakresie, to niekiedy zdarzają się drobne rozbieżności. Citibank ma bowiem bardziej precyzyjne wymagania dotyczące kwestii dochodów. Szczegóły przedstawiamy niżej.

 • Jeżeli chodzi o wiek konsumenta, to wymagane jest bycie co najmniej osobą pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła 18. rok życia.
 • Niezbędne jest też przejście weryfikacji historii kredytowej w BIK. Bank prześwietli historię spłaty dotychczasowych zobowiązań i upewni się, czy Biuro Informacji Kredytowej nie odnotowało żadnego zadłużenia z tytułu np. innych kredytów bankowych lub pożyczek pozabankowych.
 • Citibank określa też wymagania co do dochodów. Konieczne jest posiadanie miesięcznych wpływów netto w wysokości co najmniej 1200 złotych. Ponadto, konieczne jest też posiadanie zatrudnienia u bieżącego pracodawcy wynoszącego co najmniej 3 miesiące.
 • W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą musi ona istnieć od co najmniej 2 lat. Dochody netto z takiej formy aktywności nie mogą być mniejsze niż 2500 złotych netto.

Limity karty kredytowej Citibank

Karta kredytowa Citibank to bez wątpienia bardzo atrakcyjny produkt finansowy, który wyraźnie wyróżnia się na tle wielu konkurencyjnych produktów finansowych. W tym przypadku, mowa o limitach kredytowych, które pozwalają na ponadprzeciętnie elastyczne kwoty do uzyskania na karcie. W ten sposób, Citibank odpowiada na potrzeby bardzo obszernego grona konsumentów – zarówno tych, którzy potrzebują skromnych sum pieniędzy do wykorzystania miesięcznie, jak i tych z bardzo wygórowanymi potrzebami. Minimalna wysokość limitu kredytowego w Citibanku wynosi 4000 złotych, z kolei maksymalnie na karcie do dyspozycji konsument może mieć nawet 100 000 złotych.

Karta kredytowa Simplicity – opłaty

Karta kredytowa w Citibanku to nic innego jak specyficzna forma kredytu gotówkowego. Co za tym idzie, mamy do czynienia z usługą pożyczenia pieniędzy, z której to usługi bank czerpie określone korzyści. Z tego powodu, do informacji o ofercie na stronie Citibanku nie zabrakło informacji o wszystkich kosztach wchodzących w skład udzielonego kredytu. Składa się na niego kilka czynników, które wpływają bezpośrednio na łączną sumę pieniędzy, jaką jesteśmy zobowiązani do spłacenia w wyznaczonym terminie zwrócenia wykorzystanych środków.

Reprezentatywny koszt kredytu pod postacią limitu na karcie kredytowej kształtuje się w następujący sposób. Dane pochodzą z 23 stycznia 2020 roku i są zgodne z aktualnym stanem z tego dnia.

 • Uzyskując limit kredytowy na 15 000 złotych, na 12 miesięcy (1 rok), karta kredytowa obciążona jest oprocentowaniem zmiennym 10% w skali roku*.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 824,86 złotych. Citibank nie pobiera prowizji za obsługę karty kredytowej (0 złotych), dlatego na wspomnianą wartość składają się tylko odsetki – wspomniane 824,86 złotych.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy podanych parametrach 10,47%.
 • Spłata karty odbywa się w 12 comiesięcznych ratach, z czego wysokość każdej z nich to 1318,74 złote.

Karta kredytowa Citibank – pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Poza wyżej przytoczonymi podstawowymi kosztami udzielenia kredytu pod postacią karty, Citibank przewiduje także dodatkowe opłaty za wszelkie okoliczności spoza tematyki podstawowych dodatkowych kosztów kredytu. Oto przykładowy zakres pozostałych kosztów związanych z kartą.

 • Opłata za zmianę typu karty.
  – 30 złotych.
 • Koszt zasilenia karty w oddziale banku.
  – 20 złotych.
 • Prowizja za przewalutowanie transakcji w innej walucie niż złotówki.
  – 5,8% wartości transakcji.
 • Opłata za spłatę zadłużenia karty w bankomacie.
  – 10 złotych.

Wirtualna karta kredytowa Citibank

W dobie nowoczesnej bankowości karta kredytowa już dawno nie jest narzędziem jedynie do dokonywania transakcji w „prawdziwym” życiu. Co za tym idzie, to podręczne narzędzie dające dostęp do dodatkowej gotówki może sprawdzić się nie tylko podczas zakupów w sklepie, ale i w sieci. Schemat działania jest prosty – należy wskazać dane karty, a przy finalizowaniu transakcji konieczne będzie jeszcze uwierzytelnienie dwuetapowe z poziomu aplikacji mobilnej lub konta internetowego w banku. Pozwala to realizować swoje, potrzeby nie zapominając o bezpieczeństwie.

Jak założyć kartę kredytową Citibank?

Proces wnioskowania o kartę kredytową Citibank jest bardzo prosty i przejrzysty. Banki zdają sobie sprawę, jak ważne są proste formalności i wygoda, dlatego całą procedurę można streścić do kilku treściwych podpunktów, krok po kroku.

 1. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć drogą wirtualną na dwa sposoby – pierwsza to skorzystanie z aplikacji mobilnej Citibank na swoim smartfonie. Drugi to bardziej tradycyjne złożenie formularza poprzez stronę internetową banku przy użyciu swojego komputera lub laptopa.
 2. Konsument powinien wybrać następnie interesującą go wysokość limitu kredytowego, ustalając maksymalną sumę środków, jaką będzie dysponować miesięcznie. Następnie powinien ustalić czas obowiązywania limitu i sposób spłaty wykorzystanych w danym okresie środków pieniężnych.
 3. Po złożeniu wniosku jednym z dwóch opisanych wyżej sposobów, konieczne będzie wysłanie go do banku. Ten sprawdzi m.in. historię kredytową w BIK.
 4. Następnym krokiem będzie przedstawienie konsumentowi spersonalizowanej oferty.
 5. Jeżeli odpowiada ona potrzebom kredytobiorcy, pozostaje już tylko dopełnić ostatnim formalnościom.
 6. Po otrzymaniu karty, należy ją aktywować z poziomu np. aplikacji mobilnej i cieszyć się dodatkowym źródłem pieniędzy.

Karta kredytowa Citibank – korzyści

Pora na podsumowanie przedstawionej powyżej oferty karty kredytowej, która jest specjalnością banku Citibank. Z tym produktem finansowym wiąże się sporo kluczowych korzyści, które powinny mieć niebagatelne znaczenie dla konsumentów wyraźnie zainteresowanych ofertą. Wyodrębnijmy na koniec najmocniejsze strony, jakimi charakteryzuje się karta kredytowa Citibank.

 • Bardzo wysoki maksymalny limit kredytowy, jaki przewidziano w ofercie – nawet 100 000 złotych.
 • Brak opłaty za obsługę karty – wynosi ona okrągłe 0 złotych.
 • Konsument nie ponosi też kosztów wydania karty.
 • Dwa dostępne sposoby na ubieganie się o wydanie karty – z ekranu smartfona lub za pomocą komputera.
 • Wysoki okres bezodsetkowy, wynoszący nawet 56 dni.
 • Istnieje możliwość dokonywania transakcji internetowych, które są bezpieczne i wygodne.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 29 stycznia 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz