Karta kredytowa Credit Agricole – opinie i recenzja

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych atrybutów polskiego konsumenta. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, łatwo można ją ukryć w zakamarkach portfela i wykorzystać w sytuacjach, gdy potrzebne jest pozyskanie dodatkowego źródła środków finansowych. Który bank oferuje najlepszy produkt z tej kategorii? W tej recenzji sprawdzamy, co oferuje konsumentom karta kredytowa Credit Agricole.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęCredit Agricole
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej10 000 lub 50 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 54 lub 56 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa Credit Agricole

Rynek bankowy w Polsce na przestrzeni ostatnich lat rozwinął się do imponujących rozmiarów, z czego korzysta bardzo obszerna konkurencja. Z grupą największych i najpopularniejszych banków, takich jak PKO czy Santander, od lat konkuruje m.in. bank Credit Agricole. Dzięki rozbudowanej kampanii marketingowej i zróżnicowanej ofercie produktów finansowych, cieszy się on popularnością wśród polskich konsumentów. Jednym z najchętniej wybieranych elementów oferty jest karta kredytowa Credit Agricole. Poznajmy szczegóły na jej temat.

Karta kredytowa Credit Agricole opinie

Rozbudowana obecność branży finansowej w internecie stawia dzisiaj konsumentów w bardzo komfortowej pozycji. Dzięki niespełna kilku kliknięciom, można dzisiaj szybko zapoznać się z ofertą np. banków. Dyżym ułatwieniem jest otwartość konsumentów na dzielenie się swoimi odczuciami na temat produktów, z których już skorzystano. W tym przypadku, wystarczy fraza „karta kredytowa Credit Agricole opinie”. Możemy się w ten sposób dowiedzieć, że konsumenci cenią ten produkt za m.in. możliwość dostosowania limitu do potrzeb i stosunkowo długi okres bezodsetkowy.

Karta kredytowa Credit Agricole – wymagania

Ubiegając się o kartę kredytową Credit Agricole, konieczne będzie spełnienie standardowego zakresu wymagań. Jako że mamy do czynienia z bankiem, to warunki swoją treścią nie odbiegają od zapisów u konkurencyjnych banków i są oparte na dobrze znanym schemacie. Różnicą jest jedynie minimalny próg dochodów, jaki Credit Agricole określa już przy podstawowej ofercie karty – o tym jednak niżej.

 1. Konsument musi być osobą co najmniej pełnoletnią – w momencie składania wniosku o wydanie karty wymagane jest ukończenie 18. roku życia.
 2. Poza wymaganiami wiekowymi, pełnoletni konsument musi też posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz występować o przyznanie limitu kredytowego jako osoba fizyczna.
 3. Niezbędne jest poddanie się weryfikacji pod kątem historii kredytowej. Credit Agricole pobierze raport z Biura Informacji Kredytowej, co ma na celu rzetelnie sprawdzić historię spłaty dotychczas zaciągniętych zobowiązań. W BIK widoczne są zarówno informacje o zaciągniętych dotychczas kredytach bankowych, jak i wybranych pożyczkach pozabankowych i chwilówkach.
 4. Poza historią kredytową, bank ma też prawo zapytać się o wysokość miesięcznych wydatków. Informacja ta ma kluczowe znaczenie przy dopasowywaniu limitu kredytowego do możliwości finansowych wnioskującego.
 5. W zależności od rodzaju karty kredytowej Credit Agricole, minimalna wysokość dochodów w wartości netto powinna wynieść 500 złotych (Classic), 1500 złotych (Silver) czy 3000 złotych (Gold).

Limity karty kredytowej Credit Agricole

Oferta Credit Agricole jest bardzo zróżnicowana i podobnie jak w przypadku konkurencyjnych ofert, powstała z myślą o bardzo zróżnicowanych preferencjach finansowych. Omawiamy bank zastosował rozwiązanie cieszące się dużą popularnością także i wśród konkurencji – zamiast jednej karty kredytowej, w ofercie dostępne są aż 3 podstawowe warianty. W zależności od tego, jak wysokiej kwoty limitu potrzebujemy – do wyboru pozostaje karta Classic, Silver oraz Gold.

Minimalna wysokość limitu kredytowego pozostaje taka sama dla każdego z dostępnych rodzajów kart, jednak maksymalna wysokość jest w naturalny sposób zmienna – bo to właśnie dla tego parametru oferta została podzielona aż na trzy karty. Górna kwota limitu wygląda następująco: do 10 000 złotych (Classic), od 10 0000 do 20 000 złotych (Silver) oraz od 20 000 złotych (Gold).

Co warto dodać, w przypadku kart Classic i Silver maksymalny okres bezodsetkowy został ustalony na nie więcej niż 54 dni, a przy karcie Gold – nawet 56 dni.

Karta kredytowa Credit Agricole – opłaty

Uzyskując limit na karcie kredytowej Credit Agricole, korzystamy z usługi bankowej. Co za tym idzie, uzyskanie takiej formy pożyczenia pieniędzy kwalifikuje się do naliczenia standardowego wymiaru opłat. Bank w ten sposób czerpie zysk ze sprzedaży jednego z najpopularniejszych produktów finansowych obok np. kredytów konsumenckich.

Reprezentatywny wymiar kosztów kredytu, przedstawiony na stronie internetowej banku Credit Agricole, zostaje szczegółowo przedstawiony niżej. Informacje pobrano dnia 14 lutego 2020 roku.

 • Limit kredytowy na karcie wynosi 1400 złotych, przy oprocentowaniu zmiennym wynoszącym 10%.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 181,91 złotych. Składają się na to odsetki (123,11 złotych) oraz opłata za obsługę rachunku (4,90 złotych).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) równa jest 15,83%.

Bank zakłada przy tej kalkulacji, że spłata wykorzystanego limitu kredytowego odbywa się w jednej racie, pod postacią sumy zwróconej z góry bez rozbicia na pojedyncze comiesięczne raty. W razie woli klienta, istnieje jednak taka możliwość.

Sprawdź nasz ranking kart kredytowych, aby dowiedzieć się jak karta kredytowa Credit Agricole wypada na tle konkurencji.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Poza wspomnianym wymiarem standardowych kosztów dodatkowych, które doliczane są odgórnie do każdego limitu udzielonego na karcie przez Credit Agricole, warto pamiętać także o innych opłatach dodatkowych. Ich wymiar tradycyjnie został przedstawiony w formie tabeli dostępnej w pliku do pobrania na stronie internetowej banku. Przykładowy wymiar tych opłat zawieramy niżej, pokazując wybrane wartości wraz z ich opisem.

 • Opłata za obsługę rachunku karty, jeżeli miesięczna wartość transakcji jest mniejsza niż 700 złotych.
  – 0 złotych (Classic).
  – 7,90 złotych (Silver).
  – 4,90 złotych (Gold).
 • Wypłata gotówki w placówce banku.
  – 0 złotych (Classic).
  – (Silver).
  – (Gold).
 • Wypłata gotówki z zagranicznych bankomatów.
  – 4% przy min. 13,90 złotych (Classic).
  – 5% przy min. 15,90 złotych (Silver).
  – 5% przy min. 15,90 złotych  (Gold).
 • Blokada karty na wniosek klienta.
  – 0 złotych (Classic).
  – 25 złotych (Silver).
  – 25 złotych (Gold).
 • Sprawdzenie salda dostępnych środków w bankomacie.
  – 0 złotych (Classic).
  – 5 złotych (Silver).
  – 5 złotych (Gold).

Wirtualna karta kredytowa Credit Agricole

Poza możliwością dokonywania transakcji w fizycznych placówkach usługowych (np. w sklepach), karta kredytowa Agricole oferuje także możliwość dokonywania wygodnych płatności wirtualnych. Zasady związane z opłacaniem zakupów w np. sklepach internetowych są bardzo proste i nie odbiegają od procedur związanych z płatnościami innymi rodzajami kart. W ten sposób, płacąc przy pomocy wirtualnej karty Credit Agricole wystarczy tylko pamiętać o dopełnieniu środków bezpieczeństwa. Tak zwana weryfikacja dwuetapowa odbywa się za pomocą np. potwierdzenia specjalnego kodu w aplikacji mobilnej lub w portalu e-bankowości.

Jak założyć kartę kredytową Credit Agricole?

Proces wnioskowania o wydanie karty kredytowej Credit Agricole z przyznanym limitem jest bardzo prosty. Warto docenić fakt, że bank zadbał o przejrzyste i czytelne rozrysowanie całej procedury w możliwie najprzyjaźniejszy użytkownikom sposób – wielu konsumentów ubiega się w końcu o kartę kredytową po raz pierwszy.

 1. Wniosek u wyrobienie karty kredytowej można złożyć aż na cztery różne sposoby. Pierwsza metoda do wypełnienie prostego formularza online, drugi to odwiedzenie stacjonarnej placówki banku, a ponadto można też wnioskować o kartę za pomocą połączenia telefonicznego lub po konsultacji z pracownikiem banku.
 2. Następnie pozostaje konsumentowi ustalić preferowany limit kredytowy, ustalając maksymalną kwotę oraz termin i sposób spłaty wykorzystanego kredytu na karcie. Wykorzystane środki można w końcu zwrócić w jednej transzy lub rozbić kredyt na miesięczne raty. Pamiętaj – do wyboru są aż trzy różne rodzaje karty, które różnią się od siebie głównie maksymalnym limitem.
 3. Po otrzymaniu wniosku, bank sprawdzi historię kredytową w BIK i oraz oceni miesięczne wydatki, przygotowując spersonalizowaną ofertę.
 4. Jeżeli oferta odpowiada oczekiwaniom konsumenta, pozostaje dopełnić finalnych formalności związanych z m.in. umową.
 5. Karta kredytowa Credit Agricole z przyznanym limitem zostanie wysłana pocztą. Po otrzymaniu jej, pozostaje już tylko dokonać aktywacji i cieszyć się pozyskanymi środkami.

Karta kredytowa Credit Agricole – korzyści

Zmierzając do podsumowania – przedstawiona oferta karty kredytowej Credit Agricole to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie, które powinno sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które mogą okazać się kluczowe dla podjęcia decyzji o ewentualnym skorzystaniu z oferty Credit Agricole.

 • Aż trzy różne dostępne karty kredytowe – maksymalny limit może wynieść nawet 20 000 złotych.
 • Stosunkowo wysoki okres bezodsetkowy – do 54 dni przy karcie podstawowej i Silver oraz 56 dni przy karcie Gold.
 • Niski próg minimalnych dochodów przy karcie Classic – jedynie 500 złotych netto.
 • Zróżnicowane sposoby na wnioskowanie o kartę – telefonicznie, w placówce, po wizycie konsultanta lub online.
 • Możliwość dokonywania płatności online.
 • Niewiele formalności towarzyszących wyrobieniu karty kredytowej Credit Agricole.

Dodaj komentarz