Karta kredytowa ING – opinie i recenzja

Karty kredytowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na sfinansowanie swoich finansowych potrzeb. Konsumenci chętnie decydują się na taką wygodną i łatwo dostępną metodę zasilania swojego budżetu, przez co oferta rynkowa jest bardzo obszerna. Jedną z cieszących się największą popularnością jest ta oferowana przez ING, która daje możliwość uzyskania atrakcyjnych limitów do 20 000 złotych. Poznajmy szczegółowe funkcjonalności, którymi wyróżnia się karta kredytowa ING.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęING
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej20 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 52 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa ING

Gdyby poprosić grono przypadkowych przechodniów o wskazanie kilku działających w Polsce banków, które w pierwszej kolejności przychodzą do głowy, wielu bez wątpienia wskazałoby wśród nich ING. Budowana od lat zagraniczna marka oraz trudne do przeoczenia kampanie reklamowe z pewnością mają w tym istotny udział. Podobnie jak u konkurencji, jednym ze sztandarowych produktów finansowych ING są karty kredytowe. W dzisiejszej recenzji sprawdzamy, czym się one wyróżniają oraz co powinien wiedzieć każdy potencjalny klient banku ING.

Karta kredytowa ING opinie

Duży wybór, z jakim do czynienia mają polscy konsumenci, skłania do dokonania wnikliwej analizy dostępnej oferty rynkowej. Co prawda zajmuje to nieco naszego czasu, ale i daje większe szanse na znalezienie optymalnej oferty jak najbliższej indywidualnym wymaganiom. Jedną z podstawowych rzeczy, jaką robi wiele osób przed ostatecznym zdecydowaniem się na daną kartę kredytową, jest sprawdzenie odczuć jej dotychczasowych użytkowników. W dzisiejszym przypadku, pozwoli na to hasło „karta kredytowa ING opinie”. Można się w ten sposób dowiedzieć, że klienci cenią ten produkt za stosunkowo duży dostępny limit kredytowy oraz możliwość skorzystania z dwóch podstawowych taryf – z limitem minimalnym 2000 lub nawet 500 złotych.

Karta kredytowa ING – wymagania

Korzystanie z produktów bankowych otwiera przed konsumentem istotną zaletę w kwestii wymagań – oparte są one na niemal identycznym schemacie. Prawo bankowe określa uniwersalne minimum na tym polu, co poniekąd może być istotnym ułatwieniem. Dlaczego? Praktycznie zawsze możemy spodziewać się tego samego zakresu oczekiwań pod kątem kilku podstawowych parametrów. Oto i one.

 • Wiek ubiegającego się o kartę kredytową nie może być mniejszy niż 18 lat – pod uwagę brani są tylko pełnoletni konsumenci.
 • Istotne jest również poddanie weryfikacji swojej historii kredytowej. W tym celu pobierany jest raport z BIK, który przedstawi informacje o spłacie dotychczasowych zobowiązań. Kluczowe jest terminowe spłacanie pożyczek i kredytów.
 • Nie należy też zapominać o kwestii miesięcznych wydatków, które będzie trzeba przedstawić w orientacyjnej, ale jak najbardziej precyzyjnej wysokości.

Limity karty kredytowej ING

Oferta kart kredytowych w ING dzieli się rzecz jasna na oferty podstawowe i specjalne, jednak nawet i te pierwsze nie wyróżniają się jednakowymi parametrami. Jeżeli konsument zdecyduje się na kartę kredytową Visa, to minimalny limit kredytowy wynosi już 500 złotych, z kolei jego maksymalna wartość to nawet 20 000 złotych. W przypadku osób, które wybiorą ofertę od MasterCard, otrzymują do dyspozycji minimalną wartość limitu kredytowego 2000 złotych i taki sam górny zakres. Wynosi on nie więcej niż 20 000 złotych.

Karta kredytowa ING – opłaty

Pora przyjrzeć się kosztom, jakie wiążą się z uzyskaniem karty kredytowej ING. Bank w końcu zawiera tutaj umowę sprzedaży klasycznej usługi, której udzielenie rekompensuje sobie należytymi opłatami. Ich zakres przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie. To stan na 27 stycznia 2020 roku.

 • Uzyskując limit kredytowy w kwocie 4386 złotych na 12 miesięcy (rok), oprocentowanie zmienne w stosunku rocznym wynosi 10%*.
 • Całkowity kosz kredytu wynosi 394,70 złotych. Składają się na to odsetki w kwocie 359,70 złotego oraz opłata za obsługę karty kredytowej, czyli 35 złotych.
 • Miesięczna rata spłaty wykorzystanego limitu wynosi równo 4780,70 złotych.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to z kolei 11,11%.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Poza podstawowymi, standardowymi kosztami związanymi z udzieleniem kredytu pod postacią karty, ING nie zapomniało też poinformować na swojej stronie i pozostałych opłatach. Warto poznać ich zakres. Dlaczego? W trakcie użytkowania karty zdarzają się sytuacje wykraczające poza jedynie dokonywanie zakupów. Lepiej wiedzieć, za co możemy zapłacić dodatkowo.

 • Opłata roczna za obsługę karty kredytowej.
  – 35 złotych. Jest ona pobierana tylko wtedy, jeżeli średnia miesięczna wartość transakcji w ciągu 12 miesięcy wyniesie mniej niż 200 złotych.
 • Wypłata gotówki z bankomatów ING Banku.
  – 2% wypłaconej kwoty, jeżeli to co najmniej 5 złotych.
 • Wypłata gotówki z bankomatów innych operatorów.
  – 3% wypłaconej kwoty, jeżeli to co najmniej 9 złotych.

Wirtualna karta kredytowa ING

Podobnie jak inne wiodące banki, które specjalizują się w popularnych kartach kredytowych, także i ING przewiduje dla swoich klientów możliwość korzystania z opisywanego produktu podczas internetowych transakcji. To dobre rozwiązanie dla osób, które lubią lubią wykorzystywać przyznany limit nie tylko na zakupy w sklepach czy innych placówkach usługowych, ale i w sieci. Korzystając z karty kredytowej, transakcje bezgotówkowe to jedynie kilka kliknięć. Pamiętajmy o dwuetapowej weryfikacji za pomocą kodu w aplikacji czy stronie internetowej – to podstawowy środek bezpieczeństwa podczas zakupów w sieci kartą!

Jak założyć kartę kredytową ING?

Proces wnioskowania o uzyskanie karty kredytowej ING nie jest skomplikowany – zgodnie z trendami, bank zadbał o uproszczenie go do minimum. Wszystkie niezbędne etapy ubiegania się o opisywany produkt finansowy można przedstawić w kilku zwięzłych krokach.

 1. Wniosek o uzyskanie karty kredytowej w przypadku ING można złożyć na dwa różne sposoby. Pierwszy został przewidziany dla osób, które mają konto w tym banku i co za tym idzie – profil bankowości internetowej. Wówczas można ubiegać się o kartę poprzez stronę ING. Dla wszystkich pozostałych konsumentów ING przewiduje dwie pozostałe, tradycyjne metody. Pierwsza to pozostawienie numeru telefonu komórkowego, na który oddzwoni konsultant banku. Druga – złożenie wniosku w stacjonarnym oddziale banku.
 2. Ubiegając się o limit kredytowy, należy określić jego maksymalną wysokość, a także termin spłaty i sposób, w jakim będzie się to odbywać (np. spłata jednorazowa lub w ratach). Gotowy wniosek należy przesłać do rozpatrzenia.
 3. Bank ING zweryfikuje teraz historię kredytową konsumenta w BIK, a także sprawdzi wysokość miesięcznych wydatków. Poznanie tych parametrów pomaga bankowi w rzetelny i logicznie uzasadniony sposób określić faktyczną wysokość limitu na karcie.
 4. Następnie bank przedstawia spersonalizowana ofertę, proponując konsumentowi wyliczone parametry karty kredytowej.
 5. Decyzja należy tutaj do ubiegającego się o kartę – jeżeli przystaje on na ofertę banku, pozostaje już tylko dopełnić ostatnich formalności jak zawarcie umowy.
 6. Karta zostanie wysłana tradycyjnie – pocztą. Po odbiorze pozostaje już tylko dokonać aktywacji i cieszyć się dostępnym limitem kredytowym.

Jeśli chcesz porównać kartę ING do ofert pozostałych banków, sprawdź nasz ranking kart kredytowych.

Karta kredytowa ING – korzyści

Oferta karty kredytowej w ING bez wątpienia zasługuje na uwagę konsumentów, skrywając wiele konkurencyjnych funkcjonalności. Co prawda trudno mówić o wyróżnianiu się przeciętnym okresem bezodsetkowym (tylko 52 dni), ale pod kątem wielu innych parametrów możemy mówić o wartościowych korzyściach. Być może przekonają one niektórych do skorzystania właśnie z produktu ING – oto i największe zalety.

 • Spłata karty może rozpocząć się już od wykorzystania 300 złotych.
 • W razie potrzeby, konsument może ustawić funkcję automatycznej spłaty wykorzystanego limitu kredytowego.
 • Szybki i wygodny sposób na wnioskowanie o kartę.
 • Atrakcyjny, maksymalny limit kredytowy pozwalający na dysponowanie nawet 20 000 złotych.
 • Bogata oferta kart kredytowych dostosowana do różnych wymagań klientów.
 • ING pozwala na dokonywanie kartą także transakcji internetowych.
 • Stosunkowo niewielka liczba kosztów dodatkowych związanych z kartą.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 5 lutego 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz