Karta kredytowa mBank – opinie klientów i recenzja

Karty kredytowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy niekiedy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. W tych popularnych produktach finansowych specjalizują się głównie banki, przewidując możliwość uzyskania atrakcyjnych limitów i długich okresów bezodsetkowych. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom oferty i poznajmy wszystkie najważniejsze informacje z punktu widzenia konsumenta, którego interesuje karta kredytowa mBank.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęmBank
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowejDo 20 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 54 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa mBank

MBank to jeden z najlepiej rozpoznawalnych banków obecnych na polskim rynku finansowym, co przekłada się na jego ponadprzeciętną popularność wśród konsumentów. Konta bankowe, powiązane z nimi karty debetowe czy lokaty oszczędnościowe to rzecz jasna nie wszystko. Bank ten oferuje też popularne kredyty gotówkowe, a także jeszcze jeden produkt finansowy, któremu przyjrzymy się dzisiaj bliżej. Jest to karta kredytowa mBank, za pomocą której instytucja ta zabiega o zainteresowanie klientów potrzebujących wygodnego sposobu na zasilenie swojego budżetu. MBank posiada szeroką gamę ofert kart, co można zauważyć przeglądając nasz ranking kart kredytowych.

Karta kredytowa mBank opinie

Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z wybranej oferty karty kredytowej i złożeniem wniosku o jej wydanie, chętnie poszukują niezbędnych informacji na ten temat w sieci. Istotnym punktem w takich działaniach jest też nierzadko próba poznania odczuć konsumentów, którzy już zdecydowali się na wybranie karty kredytowej konkretnego banku. W tym przypadku służy ku temu fraza „karta kredytowa mBank opinie” możemy się w ten sposób dowiedzieć, że konsumenci cenią ten produkt m.in. za możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnego limitu kredytowego, a także dość długi okres bezodsetkowy wynoszący nawet 54 dni.

Karta kredytowa mBank – wymagania

Jeżeli chodzi o wymagania, to mBank nie wyróżnia się w żaden szczególny sposób na tle innych konkurentów. Warunki, jakim musi sprostać każdy konsument wnioskujący o przyznanie limitu kredytowego i wydanie karty, oparte są na kilku prostych, przejrzystych i czytelnych zasadach. Oto i one.

 • Wnioskujący o wydanie karty musi być osobą co najmniej pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła 18. rok życia.
 • Podczas wnioskowania o kartę niezbędne jest poddanie się weryfikacji historii kredytowej w BIK. Bank wystąpi do Biura Informacji Kredytowej w celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji na temat stanu spłaty wszystkich zaciągniętych dotychczas zobowiązań. MBank sprawdzi, czy spłaciliśmy wszystkie kredyty i pożyczki oraz, czy nie mamy z tego tytułu żadnego zadłużenia.
 • Ostatnim niezbędnym elementem przy wnioskowaniu o kartę kredytową jest przedstawienie szacunkowej wysokości swoich miesięcznych wydatków na regularne potrzeby. To w końcu m.in. do tego parametru dostosowywana jest wysokość potencjalnie przyznanego limitu kredytowego.

Limity karty kredytowej mBank

Karta kredytowa w mBanku została stworzona z myślą o bardzo elastycznych wymaganiach konsumentów. Co za tym idzie, dostępne kwoty w ramach limitu kredytowego zakładają sprostanie potrzebom zarówno tych, którzy potrzebują mniejszych sum pieniężnych, jak i konsumentów poszukujących środków na okazjonalne, kosztowne wydatki. W ten sposób minimalna wartość limitu kredytowego została określona na 1500 złotych. Z kolei maksymalna wartość, która może zostać ustalona na karcie kredytowej, to nawet 20 000 złotych. Limit ustala się w momencie wnioskowania o wydanie karty, jednak gdy okaże się, że jest on niewystarczający – bez obaw. Należy skontaktować się z biurem obsługi klienta, aby go zwiększyć.

Karta kredytowa mBank – opłaty

Karta kredytowa to nic innego jak specyficzna odmiana kredytu konsumenckiego. Środki, jakie zostają udostępnione za pośrednictwem karty, są w końcu użyczane przez bank na określony czas i na ściśle zarysowanych warunkach. Po upływie terminu środki należy spłacić i co ważne – oprócz zwrócenia wykorzystanej kwoty należy też bezwzględnie pamiętać o dodatkowych kosztach. Bank rekompensuje sobie w ten sposób sprzedanie usługi kredytu. Co składa się na koszty karty kredytowej? Wszystkie opłaty znaleźć można na stronie internetowej, a ich reprezentatywną wysokość i rodzaj z dnia 22 stycznia 2020 roku przedstawiamy poniżej.

 • Uzyskując limit kredytowy w wysokości 13 000 złotych na 12 miesięcy (1 rok), karta obłożona jest oprocentowaniem nominalnym zmiennym w wysokości 10% w skali roku*.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 1100,81 złotych, na co składają się następujące opłaty – opłata za wydanie karty (30 złotych) oraz odsetki (1070,81 złotych).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,81%.

MBank nie podał informacji o wysokości miesięcznej raty, dlatego należy przyjąć założenie, że podane wyliczenia dotyczą spłaty jednorazowej. Innymi słowy, mowa o okolicznościach, w których konsument decyduje się spłacić wykorzystany limit kredytowy pod postacią jednolitej transakcji.

Karta kredytowa mBank – pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Standardowe koszty dodatkowe uzyskania limitu na karcie kredytowej w mBanku to nie wszystkie opłaty, jakie mogą wiązać się z użytkowaniem karty kredytowej w mBanku. Wszystko bowiem zależy od tego, czy jest ona wykorzystywana do transakcji w obszarze jej przeznaczenia, czy też wykracza poza te ramy. O czym mowa? Domyślnie, banki ustalają podstawowe opłaty z myślą o transakcjach bezgotówkowych w ramach przydzielonego limitu. Tabele opłat dostępne na stronach kredytowych banków przewidują jednak dodatkowe sytuacje. Oto wybrane opłaty.

 • Prowizja od transakcji wypłat gotówki w bankomatach krajowych.
  – 5%, minimalnie 10 złotych.
 • Opłata od dokonanych wypłat pieniędzy w krajowych bankach.
  – 5%, minimalnie 10 złotych.
 • Prowizja od dokonanych wypłat gotówki z bankomatów za granicą.
  – 5%, minimalnie 10 złotych.
 •  Opłata od dokonanych wypłat gotówki w zagranicznych placówkach bankowych.
  – 5%, minimalnie 10 złotych.
 • Sprawdzenie w bankomacie aktualnego limitu kredytowego.
  – 5 złotych.
 • Podwyższenie limitu karty.
  – 1% od podwyższonego limitu.
 • Koszt ekspresowej wysyłki karty kredytowej.
  – 25 złotych.

Wirtualna karta kredytowa mBank

W dobie intensywnego rozwoju usług internetowych dokonywanie zakupów w fizycznych placówkach np. sklepów czy innych punktach usługowych nie jest już jedynym wyjściem. Jeżeli potrzebujemy dodatkowego źródła środków finansowych na ponadprogramowe potrzeby, to karta kredytowa może okazać się godnym uwagi rozwiązaniem także w przypadku transakcji internetowych. MBank pozwala na wygodne, szybkie i bezpieczne dokonywanie takich działań dzięki popularnej usłudze podwójnej weryfikacji. Ten standard rynku bankowego działa na prostych zasadach – należy potwierdzić na ekranie smartfona za pomocą specjalnego kodu dokonanie transakcji w oknie przeglądarki telefonu lub komputera.

Jak założyć kartę kredytową w mBanku?

Ubieganie się o uzyskanie karty kredytowej w mBanku jest bardzo proste i oparte na jasnych zasadach. Przedstawiamy wszystkie etapy wnioskowania o kartę krok po kroku.

 1. Aby uzyskać kartę kredytową mBanku, należy wybrać jedną z aż 3 dostępnych metod wnioskowania. W zależności od indywidualnych preferencji można zrobić to, wypełniając wniosek internetowy dostępny na stronie mBanku. Innym sposobem jest skontaktowanie się z infolinią mBanku telefonicznie. Dla zwolenników tradycyjnego sposobu korzystania z usług bankowych przewidziano również metodę złożenia wniosku o kartę w placówce.
 2. We wniosku o wydanie karty należy podać swoje szczegółowe dane osobowe. Następnie, wskazać trzeba oczekiwany limit kredytowy oraz termin spłaty zadłużenia.
 3. Złożeniu wniosku o wydanie karty kredytowej towarzyszy jeszcze dokonanie weryfikacji historii kredytowej konsumenta. Dokonuje się tego na podstawie informacji zawartych w BIK.
 4. Kolejnym krokiem jest przedstawienie konsumentowi oferty przygotowanej z myślą o konsumencie.
 5. Jeżeli spełnia ona indywidualne oczekiwania, pozostaje już tylko przyjąć ją i przejść do sfinalizowania wniosku.
 6. Po ustaleniu wszelkich koniecznych finalnych formalności karta zostanie wysłana do konsumenta pocztą.
 7. Po otrzymaniu przesyłki należy już tylko ją aktywować. Teraz jest gotowa do użycia!

Karta kredytowa mBank – zalety

Przedstawiona wyżej karta kredytowa mBank to bez wątpienia interesująca i godna uwagi oferta, która może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla szerokiego grona konsumentów. Poznajmy najważniejsze atuty tego produktu finansowego będącego alternatywą np. dla kredytów gotówkowych.

 • Stosunkowo wysoki maksymalny limit kredytowy – nawet 20 000 złotych.
 • Aż trzy dostępne sposoby na złożenie wniosku o wydanie karty.
 • Niewielka ilość opłat dodatkowych.
 • Długi okres bezodsetkowy. Warunkiem jest dokonanie spłaty wykorzystanego limitu do 54 dni.
 • Możliwość przyśpieszonej wysyłki karty, choć jest to dodatkowo płatne (25 złotych).
 • Istnieje też możliwość dokonywania płatności w sieci.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 28 stycznia 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

One Comment

 1. CejroSki 29 stycznia 2020 at 10:54 - Reply

  Polecam jak ktoś ma konto w mbanku. Kupuje jakies drobne rzeczy na karte, spłacam zanim naliczy mi odsetki i gra gitara – historia kredytowa sie poprawia 🙂

Dodaj komentarz