Karta kredytowa Millenium – opinie i recenzja

Karty kredytowe od lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród polskich konsumentów, będąc jednym z najpopularniejszych produktów finansowych. Taka forma pożyczenia pieniędzy pod postacią wygodnego, podręcznego limitu to specjalność banków, które intensywnie konkurują ze sobą pod tym kątem. Tym razem przedstawiamy obszerną recenzję produktu bardzo dobrze znanego banku wśród polskich konsumentów. Oto karta kredytowa Millenium.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęMillenium
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowejDo 100 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 51 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa Millennium

 

Bank Millenium to kolejny polski bank z czołówki popularnych instytucji finansowych. Trudno nie mieć choćby jednorazowej styczności z wyrazistymi reklamami Millenium, które obecne są w różnych środkach masowego przekazu. Pozycję tego banku zbudowała popularność różnych produktów finansowych, jakie oferował na przestrzeni ostatnich lat. Mowa tutaj nie tylko o kredytach gotówkowych, ale i limitach na kartach. Przyjrzyjmy się dziś tym ostatnim – poznajmy najważniejsze informacje i funkcjonalności, jakimi wyróżnia się karta kredytowa Millenium.

Karta kredytowa Millenium opinie

Konsumenci poszukujący sprawdzonych i godnych zaufania usług bankowych, chętnie korzystają z funkcjonalności oferowanych przez internet. W ten sposób można wnikliwie porównać dostępne oferty np. kart kredytowych, aby zdobyć rzetelną wiedzę. Nie jeden potencjalny kredytobiorca w związku z tym chętnie weryfikuje opinie konsumentów na temat oferty danego banku, w czym w przedstawionym dziś wypadku pomoże fraza „karta kredytowa Millenium opinie”. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią produkt banku Millenium za bardzo wysoki limit kredytowy oraz wiele dodatkowych, promocyjnych rozwiązań, takich jak np. możliwość uzyskania zwrotów za zakupy w wybranych sklepach.

Karta kredytowa Millenium – wymagania

Zanim złożymy wniosek o wydanie karty kredytowej w banku Millenium, konieczne będzie spełnienie kilku prostych i standardowych, jak na realia bankowe, warunków. W przypadku osób, które korzystały już z usług bankowych – tym bardziej trudno tutaj mówić o zaskoczeniu.

 • Konsument wnioskujący o wydanie karty kredytowej musi być osobą co najmniej pełnoletnią, czyli w wieku nie mniej niż 18 lat.
 • Niezbędnym etapem jest też poddanie weryfikacji swojej zdolności kredytowej, którą Millenium oceni na podstawie raportu pobranego z Biura Informacji Kredytowej. Rejestr ten zbiera informacje m.in. o historii spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych, informując o tym, czy nie posiadamy zaległości z tytułu spłaty kredytów i wybranych pożyczek pozabankowych.
 • Nie należy też zapominać o konieczności poddania weryfikacji wysokości swoich miesięcznych wydatków i przychodów. Informacja ta jest silnie skorelowana z tym, na jaki limit kredytowy możemy później liczyć.

Limity karty kredytowej Millenium

Pod kątem dostępnych limitów kredytowych, karta kredytowa Millenium (na przykładzie karty Impresja) bez wątpienia kształtuje się jako jedna z najbardziej elastycznych ofert na rynku. Minimalna dostępna wysokość wynosząca już 1000 złotych powinna sprostać wymaganiom tych osób, które nie oczekują wygórowanych wartości i dużych miesięcznych wydatków. Z kolei maksymalny limit, jaki można uzyskać na karcie, imponuje swoją wartością – to aż 100 000 złotych, co jest stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem wśród konkurencyjnych banków. Normą są kwoty mniejsze dwukrotnie, a nawet i pięciokrotnie. W ten sposób, karta kredytowa Millenium to rozwiązanie dla niezwykle obszernego grona konsumentów.

Podana wyżej wartość dotyczy rzecz jasna ze wspomnianej karty Impresja, której wyższy dostępny limit wiąże się z wyższymi opłatami. Osoby, które nie potrzebują tak wysokich limitów kosztem wyższych opłat, mogą skorzystać np. z karty Millenium Visa/Mastercard (limit do 15 000 złotych), Millenium WWF/Piotr i Paweł (limit do 50 000 złotych) lub Millenium Visa Platinum (limit do 20 000 złotych). O szczegóły na temat – jak widać – bardzo obszernej oferty, warto zapytać konsultanta, aby dopasować dla siebie najbardziej spersonalizowaną kartę.

Karta kredytowa Millenium – opłaty

Uzyskując limit kredytowy w ramach opisywanej karty, Bank Millenium udziela nam klasycznej usługi pożyczenia pieniędzy. Co za tym idzie, zawsze wiąże się to z koniecznością doliczenia dodatkowych opłat, które stanowią zysk dla banku i koszt dla konsumenta. Całkowity koszt kredytu zawsze stanowi procent kwoty, jaką jesteśmy zobowiązani spłacić w ramach zwrócenia wykorzystanego limitu. Jak kształtują się opłaty? To przedstawiamy na niżej przedstawionym reprezentatywnym przykładzie (stan na dzień 30 stycznia 2020 roku).

 • Przy limicie kredytowym wynoszącym 4000 złotych i zaciągniętym na 12 miesięcy (rok), oprocentowanie zmienne w skali roku wynosi 10%*.
 • Całkowity koszt kredytu równa się 344,38 złotym, na co składają się dwie opłaty. Pierwsza to obsługa karty kredytowej (87,89 złotych), a druga to odsetki (256,49 złotych).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,08%.
 • Spłata karty odbywa się w równych, comiesięcznych ratach przez 12 miesięcy (rok), z czego każda z nich ma wysokość 362,03 złote.

Aby zobaczyć, jak karta kredytowa Millennium wypada na tle innych kart, sprawdź nasz ranking kart kredytowych.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Podstawowe opłaty za samo udzielenie kredytu to jak wiadomo – bardzo często nie wszystko. Biorąc pod uwagę inne okoliczności, poza dokonywaniem opłat przy użyciu karty za zakupy, Bank Millenium określa też na swojej stronie internetowej standardowy cennik innych opłat i prowizji. Zazwyczaj są one doliczane tylko pod warunkiem zajścia okoliczności, na których potrzebę zostały one w ogóle ustalone – przedstawiamy przykładowe wartości i rodzaje opłat.

 • Obsługa karty kredytowej, jeżeli nie wykona się w ciągu miesiąca 5 transakcji bezgotówkowych.
  – 7,99 złotych (Impresja, Visa Alfa).
  – 4,99 złotych (Visa, MasterCard, WWF, Piotr i Paweł).
  – 12,99 złotych (Visa Golf, MasterCard Gold).
  – 24,99 złotych ( Visa Platinum).
 • Opłata za transakcje gotówkowe.
  – 3,99% przy minimalnie 9,99 złotych.
 • Opłata od transakcji dokonanych w punktach typu np. kasyna, zakłady bukmacherskie czy totalizatory.
  – 3% przy minimalnie 7 złotych.
 • Dodatkowa marża banku za przeliczenia walutowe przy transakcjach zagranicznych.
  – 2%.

Wirtualna karta kredytowa Millenium

Możliwość dokonywania wirtualnych transakcji kartą kredytową to dziś standard sektora bankowego, od którego nie odstaje Bank Millenium. Konsumenci w końcu często nie potrzebują już dodatkowego zastrzyku gotówki tylko do zakupów w sklepie czy innych placówkach, ale i w przypadku nabywania rzeczy w internecie. Karta kredytowa Millenium pozwala robić to szybko i bezpiecznie z dopełnieniem praktycznie tylko jednej dodatkowej formalności. Mowa oczywiście o uwierzytelnieniu dwuetapowym, które zabezpiecza transakcje w sieci. Do tej procedury potrzebna jest aplikacja mobilna lub dostęp do konta internetowego.

Jak założyć kartę kredytową Millenium?

Proces ubiegania się o kartę należy do jednego z najprostszych i najwygodniejszych na rynku bankowym. Wystarczy przejść jedynie przez kilka niżej scharakteryzowanych kroków, aby w szybki sposób uzyskać oczekiwany limit, jaki posiadać będzie karta kredytowa Millenium. Poznajmy wszystkie etapy w chronologicznym porządku.

 1. Aby zawnioskować o kartę kredytową, konieczne będzie wybranie odpowiedniego sposobu. Millenium oferuje trzy drogi – pierwsza to złożenie wniosku za pośrednictwem strony internetowej banku i posiadanego tam konta. Druga metoda to skontaktowanie się z konsultantem bankowym za pomocą połączenia telefonicznego, a najbardziej tradycyjnym sposobem jest oczywiście udanie się do stacjonarnej placówki i rozmowa z pracownikiem.
 2. Kolejnym krokiem jest poddanie się weryfikacji historii kredytowej. Bank pobierze raport z BIK o historii spłaty zobowiązań kredytowych i pożyczkowych, a także sprawdzi wysokość miesięcznych wydatków, aby precyzyjnie oszacować wysokość limitu.
 3. Następnie bank przygotuje dla nas spersonalizowaną ofertę, którą konsument będzie mógł rzecz jasna wybrać lub ją odrzucić.
 4. Jeżeli zaproponowane parametry limitu kredytowego przez bank okazują się satysfakcjonujące dla konsumenta, pozostaje dopełnić formalności.
 5. Karta kredytowa zostaje wysłana pocztą – po odebraniu jej pozostaje tylko dokonać aktywacji i cieszyć się limitem.

Karta kredytowa Millenium – korzyści

Pora na podsumowanie – karta kredytowa Millenium to bez wątpienia atrakcyjny produkt finansowy, który powinien przypaść do gustu bardzo obszernemu gronu konsumentów. Przedstawmy najmocniejsze strony tej karty, które dla wielu mogą okazać się kluczowe.

 • Bardzo wysoki maksymalny limit kredytowy na karcie Impresja – nawet do 100 000 złotych.
 • Obszerna oferta innych kart kredytowych, które różnią się między sobą np. maksymalnym limitem kredytowym i przez to niższymi lub wyższymi opłatami.
 • Możliwość dokonywania transakcji internetowych.
 • Stosunkowo proste i przejrzyste koszty dodatkowe.
 • Trzy metody na ubieganie się o kartę – internetowo, telefonicznie lub stacjonarnie.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 4 lutego 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz