Karta kredytowa Pekao – opinie i recenzja

Karta kredytowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi zapewniających na łatwo dostępne źródło dodatkowych finansów. Dostępna pod postacią niewielkiego kawałka plastiku, doskonale wtapia się w zawartość portfela i zawsze jest pod ręką. Powodzenie kart kredytowych przekłada się na dużą ofertę rynkową. Spośród nich, dzisiaj bliżej przyjrzymy się funkcjonalnościom, jakie oferuje karta kredytowa Pekao. Przedstawiamy obszerną recenzję.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęPekao
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej30 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 55 dni
Podgląd przykładowej karty

Bank Pekao to jedna z instytucji bankowych cieszących się dużą popularnością wśród konsumentów, tworząc ścisłą czołówkę liderów branży w Polsce. Oferta Pekao oparta jest na standardowych dla branży bankowej filarach. Mowa tu o kredytach gotówkowych na konsumenckie potrzeby, a także kredytach hipotecznych i kartach kredytowych. W tym tekście przyglądamy się ostatniemu ze wspomnianych produktów finansowych. Obszernie charakteryzujemy wszystko, co konsumenci chcieliby wiedzieć o funkcjonalnościach, które oferuje karta kredytowa Pekao.

Karta kredytowa Pekao opinie

Konsumenci często dzisiaj stawiają na korzystanie z usług bankowych w sposób przemyślany i rozważny. Z tego względu w sieci można natknąć się z jednej strony na dużo osób, które dzielą się wrażeniami związanymi z korzystaniem z danych usług bankowych. Z drugiej strony są i ci, którzy starają się na te głosy natknąć – wielu konsumentom pozwala to w końcu w wyborze najlepszej oferty. W tym przypadku, za pomocą frazy „Karta kredytowa Pekao opinie” możemy dowiedzieć się, że produkt ten oferuje różne taryfy w zależności od potrzeb finansowych i jest wygodnym dodatkiem do regularnego budżetu. Pochwały zbiera długi okres bezodsetkowy do 55 dni.

Karta kredytowaPekao – wymagania

Składając wniosek o wydanie karty kredytowej, warto pamiętać o konieczności spełnienia podstawowych wymagań. Jako że mamy do czynienia z klasycznym bankiem, to pod tym kątem trudno mówić tutaj o niespodziankach – warunki oparte są na takim samym schemacie, w którym widnieją poniższe, podstawowe parametry.

 • Konsument musi być osobą pełnoletnią, czyli w momencie wnioskowania o kartę nie może być młodszy niż 18 lat.
 • Niezbędne jest posiadanie statusu osoby fizycznej i pełnej zdolności do czynności prawnych.
 • Konieczne jest przejście weryfikacji historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Bank pobierając raport z BIK wymaga do tego pozytywnej historii spłaty zobowiązań nie tylko pod postacią kredytów, ale i wybranych pożyczek pozabankowych i chwilówek.
 • Każdy konsument musi też wykazać posiadanie stałego i pewnego źródła dochodów. Zazwyczaj mowa o umowie o pracę na czas nieokreślony, która jest najbardziej pożądana przez bank.
 • Poza wysokością miesięcznych dochodów, wykazać trzeba też swoje regularne wydatki.

Limity karty kredytowej Pekao

Karta kredytowa Pekao została opracowana z myślą o elastycznych wymaganiach finansowych bardzo szerokiego grona konsumentów. Co za tym idzie, dostępne limity na karcie mogą przyjąć zróżnicowane kwoty. Minimalna wartość limitu to już 1000 złotych, z kolei maksymalna kwota w przypadku podstawowej taryfy karty kredytowej, ograniczona została do 30 000 złotych. Opisywany produkt finansowy to zatem dobre rozwiązanie zarówno dla osób poszukujących stosunkowo niewielkiego, dodatkowego zastrzyku gotówki w ciągu miesiąca, jak i znacznie większych wartości na kosztowniejsze wydatki. Chcesz dowiedzieć się, jak karta wypada na tle konkurencji? Sprawdź nasz ranking kart kredytowych!

Karta kredytowa Pekao – opłaty

Uzyskanie karty kredytowej w banku Pekao to nic innego, jak specyficzna forma kredytu. Co za tym idzie, ze sprzedażą takiej usługi wiążą się ściśle określone, dodatkowe koszty, z których bank czerpie korzyść i zarobek. Opłaty przedstawiane są w postaci rozdrobnionych poszczególnych kosztów, które razem po zsumowaniu tworzą tzw. całkowity koszt kredytu. Ten w procentowej wartości wliczany jest w każdą ratę kredytu. Spłacając je, pomniejszamy zatem nie tylko zadłużenie, ale i płacimy za usługę uzyskania kredytu.

Niżej przedstawiamy reprezentatywny przykład kosztów związanych z uzyskaniem karty kredytowej na przykładzie kalkulacji udostępnionej na stronie banku Pekao. Jest to stan wymiaru kosztów aktualny na dzień 7 lutego 2020 roku, obejmując wszystkie opłaty.

 • Uzyskując limit kredytowy w wysokości 6200 złotych na okres 69 miesięcy, oprocentowanie zmienne wynosi 10%*.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 1446,78 złotych. Składa się na to opłata za wydanie karty (15 złotych), opłata za wznowienie karty (15 złotych), odsetki (1210,47 złotych) oraz opłaty miesięczne za obsługę karty (206,31 złotych).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) jest równa 12,29%.
 • Całkowita kwota do spłaty wynosi 7646,78 złotych.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Poza podstawowym zakresem opłat, które stanowią obligatoryjne koszty doliczone do każdej karty kredytowej wydanej przez Pekao, nie należy zapominać też o tabeli pozostałych opłat. Tradycyjnie, przedstawiamy wybrane parametry z obszernej tabeli znajdującej się na stronie internetowej banku, by naświetlić charakter wspomnianych dodatkowych kosztów związanych z regularnym użytkowaniem karty kredytowej Pekao.

 • Polecenie przelewu wewnętrznego na rachunek własny, za pośrednictwem usługi Pekao 24.
  – 0,5%, minimalnie 1 złoty.
 • Opłata za obsługę transakcji przekraczających wysokość limitu kredytowego.
  – 40 złotych.
 • Zestawienie transakcji płatniczych sporządzone w oddziale.
  – 5 złotych.
 • Opłata za obsługę karty przy niespełnieniu wymaganej zasady dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.
  – 2,99 złotych.
 • Wydanie karty płatniczej w trybie ekspresowym na prośbę konsumenta.
  – 50 złotych.
 • Wypłata gotówki w bankomacie.
  – 3%, minimum 6 złotych.

Wirtualna karta kredytowa Pekao

Karta kredytowa Pekao, choć wydawana pod postacią fizycznego plastiku płatniczego powstała przede wszystkim z myślą o transakcjach bezgotówkowych w stacjonarnych placówkach, to doskonale sprawdza się także w wirtualnym świecie. To dobra wiadomość dla osób, które lubią zakupy w internecie. Przyznany limit kredytowy może sprawdzić się także przy nabywaniu dowolnych towarów konsumenckich. Należy jedynie pamiętać, że podobnie jak przy transakcjach kartą debetową, konieczne jest dopilnowanie procedur bezpieczeństwa. Przyjmuje to postać uwierzytelnienia dwuetapowego, czego dokonuje się poprzez wpisanie niezbędnego kodu w aplikacji mobilnej lub portalu e-bankowości.

Jak założyć kartę kredytową Pekao?

Proces wnioskowania o uzyskanie karty kredytowej w banku Pekao nie odbiega od tego, jak wygląda to u konkurencji. Procedura ta nie jest zatem ani przesadnie skomplikowana, ani zawiła nawet dla osób, które ubiegają się o limit kredytowy po raz pierwszy.

 • Wniosek o kartę należy złożyć przez pozostawienie kontaktu telefonicznego na stronie internetowej banku Pekao. Drugim sposobem jest bezpośrednie zadzwonienie na infolinię, a trzecim – udanie się do stacjonarnej placówki Pekao.
 • Następnie należy ustalić dogodną wysokość limitu kredytowego, a także określony termin spłaty oraz sposób, w jakim ona przebiegnie – ratalnie lub jednorazowo.
 • Po złożeniu wniosku, bank Pekao dokona weryfikacji historii kredytowej konsumenta w BIK. Ponadto, sprawdzi też wysokość miesięcznych wydatków oraz poprosi o informację o zarobkach. Następnie, indywidualnie skrojona oferta zostanie przedstawiona konsumentowi.
 • Jeżeli określone przez bank warunki spełniają wymagania wnioskującego, pozostaje już tylko dopełnić formalności.
 • Karta zostaje wysłana drogą pocztową. Konsument otrzymuje ją po kilku dniach, po czym konieczna jest aktywacja. Od tego momentu można swobodnie dysponować przyznanym limitem.

Karta kredytowa Pekao – korzyści

Karta kredytowa Pekao bez wątpienia otwiera przed konsumentem drogę do skorzystania z wielu godnych uwagi funkcjonalności. To konkurencyjny produkt finansowy, który pomimo stosunkowo wysokich opłat, może przekonać do siebie potencjalnych konsumentów niżej wymienionymi korzyściami.

 • Wysoki limit kredytowy, który może wynieść nawet 30 000 złotych.
 • Jednocześnie elastyczna kwota limitu kredytowego, mogąca wynieść minimalnie już 1000 złotych.
 • Okres bezodsetkowy nawet do 55 dni.
 • Możliwość zamówienia karty kredytowej w trybie ekspresowym.
 • Możliwość dokonywania wygodnych płatności internetowych.
 • Elastyczna spłata – możliwość uregulowania wykorzystanej kwoty na karcie w formie ratalnej spłaty.
 • Równie elastyczny jest też zakres dostępnych rat do spłaty – od 3 miesięcy do maksymalnie 24 miesięcy.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 19 lutego 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz