Karta kredytowa PKO – opinie i recenzja karty

Karty kredytowe to popularne produkty finansowe oferowane przez banki. Cieszą się dużym powodzeniem wśród różnych grup konsumentów, niezależnie od wieku czy statusu zawodowego. Przekłada się to na intensywną konkurencję wśród banków, które oferują ogromny wybór. Sprawdźmy, czym wyróżnia się karta kredytowa PKO i na co mogą liczyć klienci ubiegający się o taką formę finansowego wsparcia.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęPKO
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej20 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekdo 55 dni.
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa PKO SA

Bank PKO to jeden z najpopularniejszych polskich banków, specjalizujący się w obszernej ofercie kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także kontach i lokatach oszczędnościowych. Dużą popularnością wśród klientów poszukujących wygodnych produktów finansowych jest także karta kredytowa PKO. Sprawdźmy szczegóły, wymagania, koszty i inne najważniejsze z punktu widzenia informacje z nią związane.

Karta kredytowa PKO: nasza opinia

Konsumenci zainteresowani złożeniem wniosku o wydanie karty kredytowej w danym banku, chętnie poprzedzają to kompleksowym zapoznaniem się z dostępną ofertą bankową. Wiąże się z tym często także chęć poznania opinii dotychczasowych konsumentów, którzy skorzystali już lub dalej korzystają z karty. W tym przypadku, popularnością cieszy się wyszukiwana fraza „karta kredytowa PKO”, dzięki której możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią ten produkt m.in. za stosunkowo wysoki maksymalny limit i długi okres bezodsetkowy.

Karta kredytowa PKO – wymagania

Wnioskując o przydzielenie limitu kredytowego i wydanie karty kredytowej w banku PKO, należy pamiętać o konieczności spełnienia kilku prostych i przejrzystych warunków. W przypadku PKO, nie odbiegają one od tych, jakie można spotkać u konkurencyjnych banków.

 • Podstawowy warunek to ukończenie co najmniej 18. roku życia, czyli bycie osobą pełnoletnią.
 • Niezbędne jest też wyrażenie zgody na dokonanie szybkiej weryfikacji w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) na temat historii spłaty dotychczasowych zobowiązań. Przedstawione są tam dane o kredytach i wybranych pożyczkach, które informują bank, czy konsument spłacał je terminowo i nie posiada w związku z tym zadłużenia.
 • Ubiegając się o kartę, konsultant poprosi też konsumenta o przedstawienie szacunkowej wysokości miesięcznych wydatków. Pozwala to oszacować przez bank wysokość limitu, jaki pojawi się na karcie kredytowej.

Limity karty kredytowej PKO

Podstawowym założeniem karty kredytowej jest nałożenie na nią limitu kredytowego zgodnego z indywidualnymi preferencjami konsumenta. Jego wysokość zostanie uzgodniona między kredytobiorcą a konsultantem bankowym, jednak zanim do tego dojdzie – warto oczywiście poznać możliwy zakres kwot do wyboru. Według tabeli opłat dostępnych na dzień 21 stycznia 2020 roku, minimalna kwota kredytowego została ustalona na nie mniej niż 1000 złotych. Maksymalna wysokość limitu kredytowego w PKO wynosi z kolei nie więcej niż 20 000 złotych. Równa maksymalnej wysokości limitu kredytowego jest także największa możliwa wysokość dziennych transakcji – do 20 000 złotych.

Karta kredytowa PKO – opłaty

Ubiegając się o kartę kredytową w banku PKO, warto pamiętać, że możliwość uzyskania wartościowego wsparcia finansowego na różne pilne wydatki wiąże się też z kosztami. Podobnie jak inne usługi bankowe, bank pożyczając pieniądze pod postacią limitu kredytowego na karcie, dolicza do tego standardowo dodatkowe opłaty. Zasady z tym związane są bardzo proste i przejrzyste. Reprezentatywny przykład rodzaju opłat, ich wysokości i udziału w całkowitej kwocie kredytu do spłaty przedstawiamy na poniższym przykładzie.

 • Uzyskując limit kredytowy w wysokości 6000 złotych uzyskany na 12 miesięcy (1 rok), oprocentowanie zmienne w skali rocznej wynosi 10%*.
 • Całkowity koszt kredytu równy jest 483,54 złotym. Na tę wartośc składa się opłata za obsługę karty kredytowej w wysokości 60 złotych, odsetki w kwocie 329,94 złotych, a także tzw. obligatoryjne ubezpieczenie w wysokości 93,60 złotych.
 • Spłata karty odbywa się pod postacią równych, comiesięcznych 12 rat po 540,30 złotych każda.

Bank PKO przedstawiając powyższe dane i wyliczenia przyjął założenie, że konsument wykorzystał limit jednorazowo za pomocą klasycznej transakcji bezgotówkowej. Nie dokonywano dodatkowo płatnych transakcji, jak polecenie przelewu, a także nie dokonywał ich w specjalnych placówkach jak salony gier, punkty loterii, kasyna czy zakłady bukmacherskie.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Wyżej przedstawione przykładowe koszty wykorzystania karty kredytowej obejmują standardowe sytuacje ujęte w cenniku. Mowa tutaj o dokonywaniu za pomocą karty kredytowej klasycznych, bezgotówkowych transakcji kartą przy np. zakupach. Każdy bank dając kartę kredytową, zastrzega jednak i niestandardowe sytuacje, za które naliczone zostaną rzecz jasna dodatkowe, należne opłaty. Bank PKO, nie inaczej niż inne konkurencyjne placówki, stosuje tutaj swój cennik opłat przedstawiony na stronie internetowej. Oto wybrane, przykładowe koszty.

 • Obsługa karty kredytowej.
  – 0 złotych, jeżeli w ciągu miesiąca wykonano transakcję w kwocie min. 600 złotych.
  – 30 złotych, jeżeli w ciągu miesiąca dokonano transakcji w kwocie min. 500 złotych.
  – 60 złotych we wszystkich przypadkach, które nie dotyczą wyżej przytoczonych dwóch kwestii.
 • Wypłata gotówki w kraju.
  – 4% za nie mniej niż 10 złotych.
 • Wypłata gotówki za granicą.
  – 4% za nie mniej niż 10 złotych.
 • Przewalutowanie za transakcję w walucie innej niż polski złoty.
  – 3,5%.
 • Transakcje bezgotówkowe dokonane np. w kasynach czy salonach gier.
  – 10 złotych za każdą transakcję.

Wirtualna karta kredytowa PKO

Karta kredytowa PKO to nie tylko wygodne narzędzie do pokrywania kosztów zakupów drogą bezgotówkową np. w sklepach. Ten produkt finansowy dopuszcza także możliwość swobodnych transakcji w sieci. To wartościowa alternatywa w sytuacjach, gdy nie chcemy tracić czasu na stanie w kolejkach, a musimy sfinalizować pilny zakup. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci zapewnia usługa 3-D Secure. Polega to na dokonaniu dodatkowej autoryzacji transakcji poprzez wpisanie specjalnego kodu na ekranie smartfona.

Jak założyć kartę kredytową PKO?

Proces wnioskowania o kartę kredytową PKO jest niezwykle prosty i przejrzysty. Przedstawiamy go krok po kroku, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych czynności z tym związanych.

 1. Aby ubiegać się o kartę kredytową w banku PKO, należy złożyć wniosek o wydanie karty poprzez dedykowaną stronę internetową banku lub aplikację mobilną IKO na smartfonie.
 2. We wniosku należy wskazać dogodną wysokość limitu kredytowego, dodając do tego oczekiwany termin spłaty oraz sposób pomniejszania zadłużenia (np. spłata 100%).
 3. Bank PKO po złożeniu wniosku zweryfikuje go, sprawdzając zdolność kredytową konsumenta w BIK.
 4. Następnie, bank przedstawi spersonalizowaną ofertę. Należy się z nią dokładnie zapoznać i ocenić, czy spełnia nasze oczekiwania.
 5. Po tym kroku pozostaje już tylko potwierdzić ofertę karty kredytowej wraz z adresem kontaktowym.
 6. Bank przedstawia tutaj wirtualną umowę kredytową, którą należy potwierdzić jednorazowym kodem.
 7. Karta z przydzielonym limitem zostaje przesłana pocztą na wskazany adres, docierając zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych.
 8. Po odebraniu, wystarczy aktywować ją i cieszyć się dostępnymi środkami.

Karta kredytowa PKO – korzyści

Pora na podsumowanie niniejszej recenzji, w której przedstawiamy podstawowe kwestie, którymi charakteryzuje się karta kredytowa PKO. Przedstawmy najważniejsze korzyści, pod kątem których wyróżnia się oferta PKO.

 • Możliwość uzyskania limitu kredytowego nawet do 20 000 złotych.
 • Przyznane środki można wykorzystywać na dowolne cele konsumenckie.
 • Wniosek o uzyskanie karty można uzyskać w 100% online, zarówno za pomocą strony internetowej, jak i poprzez aplikację mobilną. Karta dotrze do nas pocztą.
 • Stosunkowo niewygórowane koszty.
 • Możliwość dokonywania płatności także w sieci przy pomocy wartościowego zabezpieczenia 3-D Secure.
 • Jasno przedstawione koszty za wszelkie czynności związane z kartą.
 • Bezodsetkowy okres nawet do 55 dni – jeżeli spłacisz zadłużenie w wyznaczonym czasie, nie ponosisz kosztów tej opłaty.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 24 stycznia 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz