Karta kredytowa Alior Bank – opinie i recenzja

Istnieje szereg produktów finansowych, bez których trudno wyobrazić sobie oferty wiodących banków na polskim rynku. Spośród nich, są to bez wątpienia karty kredytowe. Te poręczne i banalne w obsłudze drobne przedmioty łatwo schować w portfelu i użyć w razie potrzeby pozyskania dodatkowych środków finansowych. W tej recenzji szczegółowo przyglądamy się najważniejszym informacjom i funkcjonalnościom, jakie oferuje karta kredytowa Alior Bank.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęAlior Bank
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowej80 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 59 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa Alior Bank

Alior Bank należy do grona jednego z najmłodszych banków w Polsce, mając na koncie nieco ponad dekadę obecności na rynku finansowym. Od tego czasu prężnie się on rozwija, starając jak najlepiej konkurować z liczną konkurencją ze strony placówek o lokalnym i zagranicznym rodowodzie. Oprócz elastycznych kredytów gotówkowych na szeroko pojęte konsumenckie potrzeby i kredytów hipotecznych na zakup czterech kątów, popularnością cieszy się także karta kredytowa Alior Bank. Dzisiaj szczegółowo przyglądamy się najważniejszym detalom tego produktu finansowego.

Karta kredytowa Alior Bank opinie

Rynek elektronicznych usług bankowych otwiera przed konsumentami rozbudowane możliwości szybkiej i wygodnej weryfikacji dostępnej oferty i nie tylko. Niczym trudnym nie jest bowiem dziś i sprawdzenie odczuć dotychczasowych klientów wybranych banków. W opisywanym dziś przypadku, konieczne będzie użycie frazy „karta kredytowa Alior Bank opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią ten bank za bardzo atrakcyjne kwoty dostępnych limitów kredytowych i stosunkowo prostą procedurę wnioskowania o limit.

Karta kredytowa Alior Bank – wymagania

Wnioskując o przyznanie limitu kredytowego w ramach karty kredytowej Alior Banku, na początku należy przygotować się na konieczność przejścia weryfikacji. Bank sprawdza, czy konsument spełnia uniwersalne wymagania, które w sektorze bankowym są oparte na dość prostym i powtarzalnym schemacie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty, o jakich należy pamiętać przed ubieganiem się o kartę kredytową.

 1. Należy być osobą pełnoletnią, kończąc nie mniej niż 18. rok życia.
 2. Ponadto, konieczne jest też posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i statusu osoby fizycznej.
 3. Niezbędne jest też poddanie się weryfikacji kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Bank sprawdzi w raporcie BIK historię spłaty zobowiązań takich jak kredyty bankowe, linie odnawialne, a nawet wybrane pożyczki pozabankowe. Nie są tolerowane informacje o długach i opóźnieniach.
 4. Na dobrą zdolność kredytową przy wnioskowaniu o kartę kredytową składa się także odpowiednia wysokość miesięcznych dochodów i zarobków, o których podanie poprosi nas bank przy składaniu wniosku.

Limity karty kredytowej Alior Bank

Karta kredytowa Alior Bank to elastyczne rozwiązanie dla konsumentów o bardzo zróżnicowanych preferencjach finansowych. Co za tym idzie, do ich dyspozycji podczas wnioskowania o przyznanie limitu dostępne są zróżnicowane wartości. Minimalna wysokość limitu wynosi już 500 złotych w przypadku karty Mastercard OK! i 4000 złotych dla karty Mastercard Tu i Tam. Maksymalna wartość limitu z kolei to stosunkowo rzadko spotykana, tak wysoka wartość – 80 000 złotych. Okres spłaty można przy tym minimalnie dobrać na 3 miesiące, a w największej dostępnej wartości są to nawet 84 miesiące.

Karta kredytowa Alior Bank – opłaty

Uzyskanie limitu kredytowego, jaki oferuje karta kredytowa Alior Bank, jest rzecz jasna specyficzną odmianą kredytu bankowego. Co za tym idzie, kupujemy usługę zwaną w oficjalnym żargonie produktem finansowym, której udzielenie przynosi bankowi zarobek. Czerpany jest on między innymi z opłat, które wliczane są w limit kredytowy. Konsument spłaca te koszty przy okazji regulowania wykorzystanego limitu w trybie jednorazowej raty lub większej liczby rat.

Przykładowy, reprezentatywny zakres wspomnianych kosztów przedstawiamy na niżej przedstawionym przykładzie. Kalkulacja pochodzi ze strony internetowej Alior Banku, którą opracowaliśmy dnia 10 lutego 2020 roku.

 • Na kartę nałożony zostaje limit kredytowy w wysokości 7100 złotych na 12 miesięcy, która obciążona jest oprocentowaniem zmiennym w wysokości 9,75% w skali roku*.
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 504,46 złotych. Składają się na to następujące opłaty: opłata za kartę (120 złotych) oraz odsetki (384,46 złotych).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,55%.
 • Miesięczna rata wynosi 633,71 złotych w równej wysokości.
 • Całkowita kwota do spłaty to 7604,46 złotych.

Jak karta kredytowa Alior wypada na tle konkurencji? Sprawdź nasz ranking kart kredytowych.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Wyżej scharakteryzowane opłat tworzące podstawowe koszty kredytu to rzecz jasna nie wszystko. Istnieją również inne, pozostałe okoliczności, w których bank może nakładać inne opłaty za dokonywanie transakcji związanych z kartą kredytową. Tradycyjnie dla naszych recenzji, przedstawiamy przykładowe opłaty wraz z tytułem ich naliczania.

 • Opłata za obsługę karty kredytowej, jeżeli nie dokona się raz w miesiącu transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 600 złotych.
  – 10 złotych.
 • Wydanie karty kredytowej dodatkowej.
  – 40 złotych.
 • Prowizja za przelew z rachunku karty kredytowej w internecie i oddziale.
  – 5%, minimum 10 złotych.
 • Prowizja za wypłatę gotówki w bankomatach.
  -5%, minimum 10 złotych.
 • Prowizja za wypłatę gotówki w obcej walucie lub zagranicznym bankomacie.
  – 5%, minimum 10 złotych.
 • Wyciąg papierowy za ostatni cykl rozliczeniowy.
  – 5 złotych.

Wirtualna karta kredytowa Alior Bank

Wnioskując o uzyskanie karty kredytowej w Alior Banku, warto zaznaczyć, że konsument może po przyznaniu limitu korzystać z niego zarówno w fizycznych, jak i wirtualnych transakcjach. Jeżeli lubimy dokonywać zakupów nie tylko w stacjonarnych punktach usługowych, ale i zdarza nam się spełniać swoje finansowe potrzeby w sieci, to dobre wieści – Alior Bank dopuszcza taką możliwość. Karta kredytowa może być stosowana podczas transakcji bezgotówkowych, przy zachowaniu klasycznych procedur bezpieczeństwa. Podobnie jak przy płatności kartą debetową, konieczne jest dokonanie tzw. uwierzytelnienia dwuetapowego. Do wpisania specjalnego kodu bezpieczeństwa można użyć aplikacji mobilną lub stronę bankowości elektronicznej.

Jak założyć kartę kredytową Alior Bank?

Proces wnioskowania o uzyskanie karty kredytowej Alior Bank jest bardzo prosty i przejrzysty – warto docenić działania w celu uproszczenia go do minimum, jakie dopuszczają wymagania i realia sektora bankowego. Przedstawiamy najważniejsze informacje, krok po kroku.

 1. Konsument może złożyć wniosek o kartę na dwa dostępne sposoby. Pierwszy to tradycyjne udanie się do stacjonarnej placówki banku i przejście procesu wnioskowania podczas rozmowy z konsultantem. Drugą metodą jest z kolei droga internetowa, wypełniając i składając wirtualny formularz. W razie pytań, Alior Bank umożliwia zadanie go drogą specjalnego formularza kontaktowego.
 2. Następnie należy wybrać zgodną z preferencjami wysokość limitu kredytowego, a następnie oczekiwany termin spłaty i sposób regulowania wykorzystanego na karcie limitu. Zatwierdzony wniosek zostanie poddany weryfikacji przez bank.
 3. Bank zajmie się następnie oceną wniosku poprzez pobranie raportu z BIK. Przedstawi on informacje o historii spłaty dotychczasowych zobowiązań bankowych i wybranych pożyczek pozabankowych. Sprawdzane jest, czy ubiegający się o kartę nie ma żadnych zaległości finansowych oraz ewentualnych długów.
 4. Ważnym punktem weryfikacji jest też sprawdzenie wysokości uzyskiwanych dochodów oraz miesięcznych wydatków, co będzie miało wpływ na przygotowanie indywidualnej oferty przez bank.
 5. Teraz to do konsumenta należy decyzja, czy godzi się na przedstawione przez bank warunki. Jeśli tak – pozostaje dopełnienie takich formalności, jak umowa.
 6. Karta kredytowa zostanie wysłana pocztą. Po otrzymaniu jej, po stronie konsumenta pozostaje już tylko obowiązek dokonania aktywacji. To wszystko – karta kredytowa Alior Bank pozostaje do dyspozycji klienta!

Karta kredytowa Alior Bank – korzyści

Karta kredytowa Alior Bank to bardzo konkurencyjny produkt finansowy, który wyróżnia się szeroką gamą godnych uwagi korzyści. Kto wie – być może dla szerokiego grona konsumentów okażą się one kluczowe dla podjęcia decyzji o skorzystaniu z usług dokładnie tego banku. Podsumujmy największe zalety opisywanej oferty.

 • Limit kredytowy wynosi nawet 80 000 złotych, co jest stosunkowo bardzo wysoką kwotą.
 • Ponadprzeciętnie duży jest także maksymalny okres bezodsetkowy, wynoszący nawet 59 dni.
 • Możliwość korzystania z różnych promocji, które przewidują otrzymanie zwrotów za zakupy dokonywane w wybranych placówkach.
 • Bardzo elastyczny okres spłaty dostosowany do bardzo obszernego grona konsumentów – może wynieść od 3 do 84 miesięcy.
 • Stosunkowo niewiele formalności podczas wnioskowania o uzyskanie karty kredytowej.
 • Wygodne regulowanie wykorzystanego limitu kredytowego pod postacią jednolitych lub kilkudziesięciu rat.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 20 lutego 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz