Karta kredytowa Santander – opinie i recenzja

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych sposobów na zapewnienie sobie szybkiego i znajdującego się zawsze pod ręką wsparcia finansowego. To dobre rozwiązanie w przypadku osób, których nie satysfakcjonuje jednorazowe rozwiązania jak kredyt gotówkowy i preferują stały dostęp do awaryjnej gotówki. W dzisiejszej recenzji przyglądamy się bliżej najważniejszym danym na temat tego, co oferuje karta kredytowa Santander.

Podstawowe informacje o ofercie:
Bank wystawiający kartęSantander
Wysokość opłaty za kartę0 złotych
Limit karty kredytowejDo 50 000 złotych
Płatności mobilneTak
Okres bez odsetekDo 54 dni
Podgląd przykładowej kartyKarta kredytowa Santander

 

Santander to jeden z najpopularniejszych banków działających na polskim rynku. Jego dzisiejsza silna pozycja bez wątpienia łączy się z faktem, że w połowie 2018 roku przejął on schedę po popularnym Banku Zachodnim WBK oraz klientach indywidualnych Deutsche Banku, tworząc potężne imperium finansowe. Santander zabiega o klientów, prezentując najpopularniejsze produkty finansowe przygotowane według własnego przepisu. Bliżej przyglądamy się dzisiaj ofercie jednego z nich – oto najważniejsze funkcjonalności, jakie oferuje karta kredytowa Santander.

Karta kredytowa Santander opinie

Osoby zainteresowane w dzisiejszych czasach skorzystaniem z usług danego banku, często jak nigdy wcześniej wykorzystują dobrodziejstwa internetu. Pozwala to kompleksowo zapoznać się z ofertą rynkową i znaleźć najważniejsze informacje na temat produktu finansowego, z którego chce się skorzystać. Niebagatelne znaczenie mają także recenzje dotychczasowych użytkowników, które w tym przypadku pozwoli odszukać wpisana do wyszukiwarki fraza „karta kredytowa Santander opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią ofertę tego banku za konkurencyjny, dostępny limit kredytowy i stosunkowo długi okres bezodsetkowy. Istotna jest też możliwość otrzymywania zwrotów za zakupy.

Karta kredytowa Santander – wymagania

Wnioskując o przyznanie limitu w ramach karty kredytowej Santander, nieodzowne będzie na początku przede wszystkim spełnienie wszystkich niezbędnych wymagań. Ich zakres jest standardowy dla usług sektora bankowego i opiera się na dobrze znanych założeniach. Nie powinny one być zaskoczeniem, jednak scharakteryzujmy dokładnie ich zakres.

 • Po pierwsze, osoba wnioskująca o kartę musi być osobą pełnoletnią – minimalna granica wiekowa to zatem nie mniej niż 18 lat.
 • Co więcej, konieczne jest też poddanie się weryfikacji pod kątem historii kredytowej. Bank pobierze raport z Biura Informacji Kredytowej, weryfikując to, jak spłacano dotychczas zaciągane zobowiązania. BIK zawiera informacje o kredytach i pożyczkach bankowych, a także wybranych pożyczkach pozabankowych, informując, czy z ich tytułu nie ma ewentualnych długów.
 • Ostatnią niezbędną kwestią będzie weryfikacja wysokości miesięcznych wydatków, w celu oszacowania potencjalnej wysokości limitu, na jaki zgodzi się bank.

Limity karty kredytowej Santander

Karta kredytowa to produkt finansowy, który łatwo dostosować do zróżnicowanych preferencji konsumentów. Co za tym idzie, limit kredytowy może mieć różny zakres, pozwalający sprostać większym i tym mniejszym potrzebom. Minimalna wartość limitu kredytowego, jaki można uzyskać na karcie, wynosi 1000 złotych. Maksymalna wysokość limitu została z kolei ograniczona do rzadko spotykanej, bardzo dużej wartości – aż 50 000 złotych. Warto docenić tutaj bank Santander za ponad dwukrotnie większą kwotę limitu niż ten, który zazwyczaj spotykany jest wśród konkurencji (głównie 20 000 złotych). W podanym przedziale konsument może wybierać z dowolnej, okrągłej kwoty.

Karta kredytowa Santander – opłaty

Uzyskanie limitu karty kredytowej to nic innego, jak klasyczna forma pożyczania pieniędzy w dość nietypowej formie. Co za tym idzie, bank sprzedaje usługę pod postacią produktu finansowego, za co nalicza sobie stosowne opłaty dodatkowe. Po wykorzystaniu określonego limitu konsument jest zobowiązany spłacić go w określonym terminie z uwzględnieniem kosztów doliczonych przez bank. W przypadku spłaty w ratach, doliczane są one do każdej z nich. Jeżeli z kolei spłacenie wykorzystanego limitu odbywa się pod postacią jednorazowej spłaty – wówczas wszystkie koszty uzyskania karty kredytowej również ponosimy jednorazowo. Oto reprezentatywny zakres wszystkich wspomnianych opłaty w stanie na dzień 29 stycznia 20*20 roku.

 • Przy uzyskanym limicie kredytowym 4900 złotych, oprocentowanie zmienne wynosi 10% w skali roku.
 • Całkowity koszt kredytu równy jest 954,88 złotym. Składają się na to odsetki (714,88 złotych oraz opłata roczna 240 złote).
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) równa jest 14,16%, a łączna kwota do spłaty wynosi 5854,88 złotych.

Przy podanym wyżej wyliczeniu Santander wziął pod uwagę spłatę zobowiązania pod postacią jednorazowej transzy. Z tego względu, w przeciwieństwie do reprezentatywnych kosztów widocznych na stronach innych banków, zabrakło tutaj danych o miesięcznej racie.

Pozostałe opłaty i koszty dodatkowe

Poza wyżej określonym zakresem podstawowych opłat Santander określa na swojej stronie internetowej też cennik wszelkich innych dodatkowych kosztów. Warto pamiętać, że większość z nich jest zmienna lub naliczana tylko w zależności od spełnienia określonych wymagań. Bank obszernie objaśnia je w stosownych miejscach tabelki, z której postanowiliśmy wypisać wybrane, najważniejsze dodatkowe opłaty i prowizje.

 • Opłata za obsługę karty głównej.
  – W ciągu pierwszego roku używania karty – 120 złotych, jeżeli nie dokona się minimalnie 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy.
  – W ciągu drugiego i każdego kolejnego roku używania karty – 10 złotych miesięcznie, jeżeli miesięcznie nie wykona się minimalnie 10 transakcji kartą.
 • Opłata za przewalutowanie.
  – 2,8%.
 • Opłata za przelew z karty kredytowej.
  – 4% przy minimum 10 złotych.
 • Opłata za wypłatę pieniędzy w kraju i za granicą.
  -4% przy minimum 10 złotych
 • Oplata za uruchomienie usługi Ratio.
  – 1% przy minimum 5 złotych.

Wirtualna karta kredytowa Santander

Konsumenci, którzy cenią sobie wszechstronność przy korzystaniu z karty, z pewnością z radością przyjmą informację, że karta kredytowa Santander nie musi być używana tylko przy „fizycznych zakupach”. Poza transakcjami np. w sklepach czy innych, podobnych placówkach usługowych, limit można wykorzystywać także w sieci. Dokonując płatności podczas internetowych zakupów, wystarczy tylko podanie stosownych danych karty. Dodatkowo należy zabezpieczyć transakcję za pomocą uwierzytelnienia dwuetapowego, do którego potrzebne będzie się zalogowanie do aplikacji lub konta internetowego. To wszystko!

Jak założyć kartę kredytową Santander?

Proces wnioskowania o kartę kredytową Santander jest bardzo prosty i nie odbiega kolejnymi procedurami od warunków spotykanych u innych banków. Oto wszystkie potrzebne działania, krok po kroku.

 1. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o kartę, czego konsument może dokonać aż na trzy dostępne sposoby. Pierwszą drogą jest wnioskowanie o kartę drogą internetową, poprzez stronę banku. Drugim sposobem jest połączenie telefoniczne z konsultantem bankowym. Dla osób preferujących tradycyjny sposób wnioskowania o usługi pozostaje jeszcze trzecia, ostatnia metoda – udanie się do stacjonarnej placówki banku.
 2. Po wybraniu metody wnioskowania, pora ustalić najważniejsze parametry limitu kredytowego na karcie. Konieczne będzie wybranie zarówno kwoty maksymalnego limitu na karcie, jak i czasu, na jaki go zaciągamy. Niezbędne będzie też doprecyzowanie, w jaki sposób będziemy chcieli spłacić zadłużenie – pod postacią jednej raty lub wielomiesięcznej, regularnej spłaty.
 3. Po złożeniu wniosku o wydanie karty kredytowej na wskazanych wyżej warunkach bank dokona weryfikacji historii kredytowej w BIK. Ponadto, konieczne będzie też wskazanie wysokości swoich łącznych, miesięcznych wydatków, aby możliwe było przygotowanie jak najlepszej, spersonalizowanej oferty.
 4. W kolejnym etapie bank przedstawi nam propozycję warunków uzyskania karty kredytowej, na które będziemy mogli przystać lub je odrzucić.
 5. Ostatnim krokiem do wydania karty pozostaje już tylko dopełnienie stosownych formalności, po czym karta zostanie wysłana do konsumenta drogą pocztową.

Zobacz, jak karta Santander wypada na tle konkurencji! Sprawdź nasz ranking kart kredytowych i wybierz najlepszą kartę dla siebie.

Karta kredytowa Santander – korzyści

Zmierzając do podsumowania przedstawionej dziś oferty karty kredytowej, pora zebrać w jedno miejsce największe zalety związane z ofertą karty kredytowej Santander. Jest to bez wątpienia oferta, która może okazać się atrakcyjna dla bardzo obszernego grona konsumentów.

 • Bardzo wysoki maksymalny limit kredytowy wynoszący 50 000 złotych.
 • Długi okres bezodsetkowy wynoszący maksymalnie nawet 54 dni.
 • Bardzo prosty cennik dodatkowych opłat i prowizji.
 • Stosunkowo niewielkie koszty całkowite kredytu.
 • Możliwość uzyskiwania atrakcyjnych zwrotów za płatności kartą.

*Zastrzeżenie – wysokość oprocentowania zawarta w kosztach to stan na dzień 6 stycznia 2020 roku. Od 18 marca 2020 wynosi ono 9%.

Dodaj komentarz