Ranking kredytów hipotecznych

Kwota kredytu
Wprowadź cyfrę
Okres spłaty
Wprowadź cyfrę

Jak znaleźć tani kredyt hipoteczny?

Czy wiesz, że warunki kredytu hipotecznego możesz negocjować? Bardzo istotny fakt dotyczący kredytów hipotecznych jest taki, iż  banki mają zróżnicowane progi oprocentowania dla różnych kwot kredytu mieszkaniowego. Istnieje wiele skutecznych sposobów na obniżenie kosztów kredytu hipotecznego, w tym artykule dokładnie je opiszemy. Przy zastosowaniu kilku zasad możesz w taki sposób zoptymalizować swój kredyt, że spłacenie go, będzie dużo łatwiejsze. Warto dobrze przygotować się do wyboru najlepszej oferty kredytowej, by później móc sporo zaoszczędzić. Różnice w ofertach banków są ogromne, wybierz tą właściwą dla Twoich potrzeb.

Jak należy przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego?

Przygotowania do zaciągnięcia kredytu należy rozpocząć jeszcze na długo przed podpisaniem ostatecznej umowy z bankiem. Podstawą do otrzymania korzystnej oferty ze strony banku, jest nasza duża zdolność kredytowa. Dlaczego jest tak ważne? To właśnie od zdolności kredytowej, którą posiadasz uzależnione jest, na jaką kwotę kredytu możesz sobie pozwolić. Spokojnie, nawet, jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, zawsze możesz ją poprawić. Wszystkie Twoje działania muszą być zaplanowane, by osiągnąć cel, jakim jest własny domu lub mieszkania. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem przy ubieganiu się o kredy, jest Twoja historia kredytowa. Najlepiej jest, gdy wszystkie wcześniejsze zobowiązania finansowe były spłacane terminowo. Jeżeli masz jakieś niespłacone raty, postaraj się je spłacić. Dla banków dobra historia kredytowa oznacza , że jesteś wiarogodnym klientem i dzięki temu masz większe szanse na wynegocjowanie korzystnych warunków kredytowania.

Na co należy  zwrócić uwagę przeglądając ofert kredytów hipotecznych?

Gdy już wiemy jaka jest nasza zdolność kredytowa, a nasza historia kredytowa jest bez zarzutu, to możemy zająć się kolejnymi kwestiami związanymi z kredytem hipotecznym. Podczas przeglądania ofert kredytu mieszkaniowego, należy zwrócić uwagę na czynniki, które  wpływają bezpośrednio na jego końcową wysokość.  Wielkość oprocentowanie kredytu hipotecznego, to jeden z najważniejszych kosztów jaki jest wliczany do ostatecznego kredytu. Możemy wyróżnić dwa sposoby naliczania oprocentowania: stałe i zmienne. Oprocentowanie stałe jest najczęściej droższe. Polecane dla osób, ceniących sobie bezpieczeństwo oraz komfort, ten rodzaj oprocentowania, jest bardziej stabilny i pozwala dokładnie przewidzieć miesięczną wysokość raty kredytu. Poszukując tańszego kredytu powinno się zwrócić szczególną  uwagę  na oprocentowanie zmienne. Składowymi oprocentowania  kredytu mieszkaniowego są: stopa procentowa (zmienna, ustalana przez NBP)  oraz marża kredytodawcy, czyli zysk banku jaki ma z udzielenia nam kredytu.  Niższe oprocentowanie oraz mniejsza marża oznacza dla nas tańszy kredyt hipoteczny.

Prowizja oraz marża kredytu hipotecznego.

Prowizja jaką nalicza nam bank podczas udzielenia kredytu hipotecznego to jednorazowa opłata dodana podczas wypłaty środków. Jej wysokość waha się w granicach od 1 do 3% kwoty kredytu. W zależności od kredytodawcy prowizja naliczana jest w gotówce lub jest doliczana do późniejszych rat kredytu. Zdecydowanie opłaca się bardziej opłacić  prowizję za jednym razem w gotówce, niż rozbijać ją na raty. Dlaczego to bardziej korzystne dla nas? Prowizja, gdy zostanie wliczana do kwoty kredytu,  to powiększy nam całą kwotę pożyczki,  a to z kolei podwyższa  odsetki i  kredyt staje się droższy. Decydując się na jednorazową opłatę prowizyjną, dostaniemy tańszy kredyt mieszkaniowy. Możemy znaleźć kredyt, w którym prowizja wynosi 0%. Banki chcą tym zwrócić  uwagę klientów. Skutecznie, bo na takiej ofercie prowizji możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy. Ale najczęściej jest to tylko pozorna oszczędność,  bo gdy prowizja idzie w dół, to marży rośnie. Więc jak  znaleźć tani kredyt hipoteczny? Tutaj przyda się dobra strategia spłaty kredytu. Jeśli zamierzasz spłacić kredyt wcześniej, to nieco wyższą marże zostanie Ci zrekompensowana brakiem prowizji. Natomiast jeśli raczej kredyt hipoteczny będziesz spłacać przez cały przewidziany w umowie okres pożyczki,  to lepiej szukać ofert z niską marżą.

Okres  kredytu mieszkaniowego oraz wkład własny.

Jeśli szukasz taniego kredytu, to zapewne wiesz, że im krótszy okres udzielonego kredytu, tym mniejszy koszt całkowity zobowiązania do spłaty. Ale skracając czas spłaty kredytowania, obniżamy tym samym swoją zdolność kredytową,  niestety “coś za coś”. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego i zobacz sam ile można zaoszczędzić w Twoim przypadku. Korzystając z tego instrumentu finansowego  od razu zauważysz, jaki czas spłaty raty przyniesie Ci oszczędności. Jaki jest minimalny wkład własny, który musisz posiadać, aby otrzymać korzystny kredyt. Obecnie 10% a nawet 15% wkładu własnego już nie wystarczy, żeby  zmniejszyć koszty kredytu, minimalny wkład własny to teraz  20%. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, to bardzo niekorzystna opcja, nie decyduj się na nią. Posiadając wkład własnym łatwiej jest negocjować z bankiem dogodniejsze warunki umowy.

Porównanie ofert kredytów hipotecznych – Rankingi oraz kalkulator kredytu hipotecznego.

Na koniec najważniejszy warunek dobrego wyboru kredytu hipotecznego – porównanie ofert dostępnych na rynku usług finansowych. Jest to najłatwiejszy i jednocześnie najkorzystniejszy  sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, podczas zaciągania kredytu hipotecznego. Najskuteczniejszą metodą na znalezienie taniego kredytu hipotecznego jest po prostu  porównywanie ofert. Proste rozwiązanie, zarazem najskuteczniejsze. Jak wiadomo koszty kredytów między poszczególnymi bankami różnią się od siebie diametralnie. Dlatego warto skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych oraz kalkulatorów kredytowych! W ten sposób wyszukasz najlepsze dostępne oferty kredytów, a wszystko szybko łatwo i bez potrzeby wychodzenia z domu.