Ranking kredytów hipotecznych

Ostatnia aktualizacja: 31 Lipca 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach
3,43 %
RRSO
0%
Prowizja
2,10 %
Marża
» SPRAWDŹ «
PKO Bank Hipoteczny S.A.
4,21 %
RRSO
0%
Prowizja
1,10 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Citi Bank Wygodny Kredyt Hipoteczny
2,99 %
RRSO
1%
Prowizja
1,74 %
Marża
» SPRAWDŹ «
ING Bank Śląski S.A.
4,45 %
RRSO
1,90 %
Prowizja
1,90 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Open Millennium hipoteczny
4,54 %
RRSO
0%
Prowizja
2,30 %
Marża
» SPRAWDŹ «
BOŚ S.A.
4,68 %
RRSO
2 %
Prowizja
2,20 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Open PKO BP hipoteczny MIX
4,71 %
RRSO
0
Prowizja
2,38 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Open mBank hipoteczny
5,22 %
RRSO
0 %
Prowizja
4,80 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Open Pekao Bank Hipoteczny S.A
4,53 %
RRSO
1,99 %
Prowizja
-
» SPRAWDŹ «
Open Finance - kredyt hipoteczny Alior Bank S.A.
5,89 %
RRSO
2 248,42 zł
Prowizja
2,79 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Santander Consumer Bank S.A.
5,99 %
RRSO
2,12 %
Prowizja
3,29 %
Marża
» SPRAWDŹ «
Bank Pocztowy S.A.
8,11 %
RRSO
2,00%
Prowizja
4,99 %
Marża
» SPRAWDŹ «

Tani kredyt hipoteczny – jak go uzyskać?

Czy wiesz, że warunki kredytu hipotecznego możesz negocjować? Bardzo istotny fakt dotyczący kredytów hipotecznych jest taki, iż  banki mają zróżnicowane progi oprocentowania dla różnych kwot kredytu mieszkaniowego. Istnieje wiele skutecznych sposobów na obniżenie kosztów kredytu hipotecznego, w tym artykule dokładnie je opiszemy. Przy zastosowaniu kilku zasad możesz w taki sposób zoptymalizować swój kredyt, że spłacenie go, będzie dużo łatwiejsze. Warto dobrze przygotować się do wyboru najlepszej oferty kredytowej, by później móc sporo zaoszczędzić. Różnice w ofertach banków są ogromne, wybierz tą właściwą dla Twoich potrzeb.

Przygotowanie do zaciągnięcia kredytu hipotecznego

Przygotowania do zaciągnięcia kredytu należy rozpocząć jeszcze na długo przed podpisaniem ostatecznej umowy z bankiem. Podstawą do otrzymania korzystnej oferty ze strony banku, jest nasza duża zdolność kredytowa. Dlaczego jest tak ważne? To właśnie od zdolności kredytowej, którą posiadasz uzależnione jest, na jaką kwotę kredytu możesz sobie pozwolić. Spokojnie, nawet, jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, zawsze możesz ją poprawić. Wszystkie Twoje działania muszą być zaplanowane, by osiągnąć cel, jakim jest własny domu lub mieszkania. Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem przy ubieganiu się o kredy, jest Twoja historia kredytowa. Najlepiej jest, gdy wszystkie wcześniejsze zobowiązania finansowe były spłacane terminowo. Jeżeli masz jakieś niespłacone raty, postaraj się je spłacić. Dla banków dobra historia kredytowa oznacza , że jesteś wiarogodnym klientem i dzięki temu masz większe szanse na wynegocjowanie korzystnych warunków kredytowania.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Gdy już wiemy jaka jest nasza zdolność kredytowa, a nasza historia kredytowa jest bez zarzutu, to możemy zająć się kolejnymi kwestiami związanymi z kredytem hipotecznym. Podczas przeglądania ofert kredytu mieszkaniowego, należy zwrócić uwagę na czynniki, które  wpływają bezpośrednio na jego końcową wysokość.  Wielkość oprocentowania kredytu hipotecznego, to jeden z najważniejszych kosztów jaki jest wliczany do ostatecznego kredytu. Możemy wyróżnić dwa sposoby naliczania oprocentowania: stałe i zmienne. Oprocentowanie stałe jest najczęściej droższe. Polecane dla osób, ceniących sobie bezpieczeństwo oraz komfort, ten rodzaj oprocentowania, jest bardziej stabilny i pozwala dokładnie przewidzieć miesięczną wysokość raty kredytu. Poszukując tańszego kredytu powinno się zwrócić szczególną  uwagę  na oprocentowanie zmienne. Składowymi oprocentowania  kredytu mieszkaniowego są: stopa procentowa (zmienna, ustalana przez NBP)  oraz marża kredytodawcy, czyli zysk banku jaki ma z udzielenia nam kredytu.  Niższe oprocentowanie oraz mniejsza marża oznacza dla nas tańszy kredyt hipoteczny.

Prowizja oraz marża kredytu hipotecznego

Prowizja jaką nalicza nam bank podczas udzielenia kredytu hipotecznego to jednorazowa opłata dodana podczas wypłaty środków. Jej wysokość waha się w granicach od 1 do 3% kwoty kredytu. W zależności od kredytodawcy prowizja naliczana jest w gotówce lub jest doliczana do późniejszych rat kredytu. Zdecydowanie opłaca się bardziej opłacić  prowizję za jednym razem w gotówce, niż rozbijać ją na raty. Dlaczego to korzystniejsze dla nas? Prowizja, gdy zostanie wliczana do kwoty kredytu,  to powiększy nam całą kwotę pożyczki,  a to z kolei podwyższa  odsetki i  kredyt staje się droższy. Decydując się na jednorazową opłatę prowizyjną, dostaniemy tańszy kredyt mieszkaniowy. Możemy znaleźć kredyt, w którym prowizja wynosi 0%. Banki chcą tym zwrócić  uwagę klientów. Skutecznie, bo na takiej ofercie prowizji możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy. Ale najczęściej jest to tylko pozorna oszczędność,  bo gdy prowizja idzie w dół, to marży rośnie. Więc jak  znaleźć tani kredyt hipoteczny? Tutaj przyda się dobra strategia spłaty kredytu. Jeśli zamierzasz spłacić kredyt wcześniej, to nieco wyższą marże zostanie Ci zrekompensowana brakiem prowizji. Natomiast jeśli raczej kredyt hipoteczny będziesz spłacać przez cały przewidziany w umowie okres pożyczki,  to lepiej szukać ofert z niską marżą.

Okres  kredytu mieszkaniowego oraz wkład własny

Jeśli szukasz taniego kredytu, to zapewne wiesz, że im krótszy okres udzielonego kredytu, tym mniejszy koszt całkowity zobowiązania do spłaty. Ale skracając czas spłaty kredytowania, obniżamy tym samym swoją zdolność kredytową,  niestety „coś za coś”. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego i zobacz sam ile można zaoszczędzić w Twoim przypadku. Korzystając z tego instrumentu finansowego  od razu zauważysz, jaki czas spłaty raty przyniesie Ci oszczędności. Jaki jest minimalny wkład własny, który musisz posiadać, aby otrzymać korzystny kredyt. Obecnie 10%, a nawet 15% wkładu własnego już nie wystarczy, żeby  zmniejszyć koszty kredytu, minimalny wkład własny to teraz  20%. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, to bardzo niekorzystna opcja, nie decyduj się na nią. Posiadając wkład własnym łatwiej jest negocjować z bankiem dogodniejsze warunki umowy.

Porównanie ofert kredytów hipotecznych – Rankingi oraz kalkulator kredytu hipotecznego.

Na koniec najważniejszy warunek dobrego wyboru kredytu hipotecznego – porównanie ofert dostępnych na rynku usług finansowych. Jest to najłatwiejszy i jednocześnie najkorzystniejszy  sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, podczas zaciągania kredytu hipotecznego. Najskuteczniejszą metodą na znalezienie taniego kredytu hipotecznego jest po prostu  porównywanie ofert. Proste rozwiązanie, zarazem najskuteczniejsze. Jak wiadomo koszty kredytów między poszczególnymi bankami różnią się od siebie diametralnie. Dlatego warto skorzystać z rankingów kredytów hipotecznych oraz kalkulatorów kredytowych! W ten sposób wyszukasz najlepsze dostępne oferty kredytów, a wszystko szybko łatwo i bez potrzeby wychodzenia z domu.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

Aby znaleźć ofertę najtańszego kredytu hipotecznego należy poświęcić na to dużo czasu i wysiłku. W końcu zakup mieszkania, zwłaszcza jeśli jest to nasze pierwsze lokum i planujemy ułożyć sobie w nim życie, musi być dogłębnie przemyślane. Przed wybraniem oferty banku koniecznie należy rozejrzeć się po internecie – tutaj pomogą nam rankingi kredytów hipotecznych takich jak nasz. Oprócz tego warto pytać znajomych odnośnie do ich doświadczeń z kredytami, a także skorzystać z usług doradcy kredytowego. Taka osoba pomoże nam zaplanować nasze działania odnośnie do wyboru kredytu, a także budowania oszczędności na wkład własny. Oprócz tego można także próbować negocjacji z bankiem, jednak często jest to trudne i udaje się jedynie klientom, którzy mają wysoki wkład własny i mocną zdolność kredytową oraz nienaganną historię. Ostatecznie najszybszym i zaufanym sposobem na znalezienie taniego kredytu jest właśnie ranking kredytów online, gdyż w takim miejscu możemy dopasować kredyt do naszych wymagań i możliwości.

Ranking kredytów hipotecznych – jak działa?

Ranking kredytów hipotecznych rodzina

Mając na względzie najlepszy kredyt hipoteczny, nie ma potrzeby już przeprowadzania czasochłonnych poszukiwań, przeczesując niezliczone strony internetowe banków w poszukiwaniu pożądanej oferty. Wygodnym, przejrzystym i intuicyjnym narzędziem pozwalającym konsumentowi zrobić szybkie porównanie obecnie dostępnych kredytów bankowych jest ranking kredytów hipotecznych. Pod postacią tabeli, umieszczono w nim najlepsze oferty kredytów na zakup domu lub mieszkania, biorąc pod uwagę kluczowe parametry.

Zalicza się do tego oprocentowanie (np. 8,99%), Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO; np. 13,29%), prowizja (np. 5,99%), całkowita kwota do spłaty (np. 25 315,80 zł) oraz wysokość raty (np. 527,41 zł).

Jak działa ranking, kiedy chcemy sprawdzić parametry kredytu o wprowadzonej przez nas wartości, np. 400 000 zł? To proste. W polu „kwota kredytu” wprowadzamy wspomnianą kwotę, następnie wybieramy okres spłaty w ujęciu miesięcznym, po czym klikamy w zielony przycisk „znajdź najlepszy kredyt”. Następnie ranking przedstawi automatyczną propozycję ofert z uwzględnieniem wprowadzonych przez konsumenta parametrów.