Ranking kont dla młodych: lipiec 2020

Konto dla młodych to swoboda w posługiwaniu się zgromadzonymi na rachunku środkami, zerowe opłaty za prowadzenie konta i możliwość wykonywania transakcji bez wychodzenia z domu. Jakie jest najlepsze konto dla młodych? Na co warto zwrócić uwagę, zanim dokonamy wyboru? Zapraszamy do lektury!

Ostatnia aktualizacja: 16 Kwietnia 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto Przekorzystne dla młodych
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? Załóż konto za pomocą selfie i otrzymaj bonus 200 zł!
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Konto dla młodych
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Konto Mobi z Moim ING
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? Otwórz konto przez internet, spełnij warunki promocji a możesz zyskać do 160zł
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
Konto proste zasady od 18 do 26 lat
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «
eKonto możliwości
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
» SPRAWDŹ «

Wiedza z zakresu oszczędzania i zarządzania finansami prędzej czy później przyda się każdemu. Tego, skąd biorą się pieniądze i tego, że życie kosztuje, warto uczyć już małe dzieci. To samo dotyczy mądrego rozporządzania posiadanymi środkami. Ponadto, posiadanie swojego pierwszego rachunku bankowego pozwala uniknąć konieczności noszenia przy sobie większej ilości gotówki. Załóżmy, że wyjeżdżasz na zieloną szkołę, na obóz czy kurs językowy. Mając konto dla młodych, zamiast nosić przy sobie całe „kieszonkowe”, możesz wypłacić z bankomatu dokładnie tyle, ile potrzebujesz.

Posiadając konto dla młodych 13-18 lat, doświadczasz „na własnej skórze” tego, jak działają produkty finansowe, jak skonstruowana jest oferta banków. Uczysz się także czytać umowy i to, co jest zapisane „drobnym druczkiem”. I wreszcie, konto dla młodych to także większa kontrola nad tym, gdzie „uciekają” Twoje pieniądze. Płacąc za wszystko gotówką, możesz nie pamiętać tego, kiedy, ile i na co wydałeś. Transakcje kartą czy wypłaty z bankomatu będą widoczne w historii rachunku, więc na pewno o nich „nie zapomnisz”.

Konto dla młodych – co to takiego?

Konto młodzieżowe przeznaczone jest dla osób pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. To odmiana konta osobistego, z którego możemy korzystać dokładnie tak samo, jak z „normalnego” konta.

Jeśli będzie to Twoje pierwsze konto dla młodych, dowiedz się, na ile swobodnie będziesz mógł się nim posługiwać. W sytuacji, gdy interesuje Cię konto dla młodych 13-18 lat, do tego byś mógł je otworzyć, konieczna będzie zgoda Twojego opiekuna prawnego (rodzica). Niekiedy może się zdarzyć, że bank będzie wymagał tego, by Twój rodzic również posiadał konto w danej placówce. Co oczywiste, lepiej takiej sytuacji uniknąć i wybrać taką instytucję finansową, która tego rodzaju wymagań nie ma.

Konto dla młodych to również konto dla osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie także konto dla młodych po 26 roku życia.

Konto dla młodych ranking

Konto dla młodych i ranking, który publikujemy, ułatwi Wam wybór rachunku, który najbardziej odpowiada Waszym potrzebom. W naszym zestawieniu warto zwrócić uwagę na koszt prowadzenia rachunku, na opłaty związane z kartą i na to, w jaki sposób można takich opłat uniknąć.

Najlepsze konto dla młodych – przydatne informacje

Chcą poznać odpowiedź na pytanie, jakie jest najlepsze konto dla młodych, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Atrakcyjne z punktu widzenia przyszłego klienta konto dla młodych to takie, które obarczone jest minimalnymi, a najlepiej zerowymi opłatami za prowadzenie rachunku, zlecanie przelewów czy transakcje kartą.

Aby znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe dla młodych, warto wziąć pod lupę takie aspekty, jak:

 • Opłaty – chodzi tu o wspomniane już opłaty za prowadzenie konta, za zlecenie przelewów czy posiadanie karty. Dobrze jest zwrócić uwagę m.in. na to, czy brak określonej liczby transakcji kartą w miesiącu (albo transakcji na określoną kwotę) nie przełoży się na dodatkowe koszty, związane z samym posiadaniem karty (a dokładniej, z tym że nie korzystamy z niej tak często, jak życzyłby sobie tego bank).
 • Zrozumiałość oferty – im jest ona bardziej przystępna, tym lepiej. Natomiast im więcej warunków i „kruczków”, tym gorzej dla nas jako przyszłych klientów danego banku. Przejrzystość oferty powinna dotyczyć również naliczanych nam opłat, mamy bowiem prawo wiedzieć, kiedy i za co płacimy. Ponadto, o wszelkich kosztach musimy być poinformowani jeszcze przed podpisaniem umowy o prowadzenie rachunku. Tutaj warto uważnie przeczytać zwłaszcza to, co zostało zapisane „drobnym drukiem”. Może się np. okazać, że nasze konto dla młodych jest darmowe, ale już za wypłacenie pieniędzy z bankomatu przyjdzie nam zapłacić.
 • Przyjazny serwis internetowy banku – ważna jest tu i swoboda dostępu do konta i łatwość korzystania z bankowości elektronicznej. Strona internetowa banku powinna być co oczywiste nie tylko dobrze zabezpieczona, lecz także przyjazna dla użytkownika i prosta w obsłudze. Im więcej rzeczy jesteśmy w stanie „załatwić” samodzielnie, tym lepiej dla nas i… dla banku (gdyż jego pracownicy nie muszą już zajmować się naszą sprawą).
 • Liczba oddziałów – nawet jeśli jesteśmy zwolennikami bankowości elektronicznej, to może się zdarzyć, że niektóre operacje będziemy mogli załatwić jedynie w oddziale banku. Dlatego też nim założymy konto oszczędnościowe dla młodych, sprawdźmy to, ile stacjonarnych placówek ma dany bank, jakie są godziny otwarcia oddziałów itd.
 • Dostępność bankomatów – co oczywiste, im jest ich więcej, tym lepiej. Ważne jest także to, czy za wypłatę środków z „nieswojego” bankomatu będziemy musieli zapłacić, czy jest to darmowa opcja.
 • Dodatkowe promocje – banki starają się przyciągnąć nowych klientów różnymi „dodatkami”. Może to być bilet do kina, bon na zakupy, darmowa karta. Takich „bonusów” jest naprawdę sporo, warto uważnie je przeanalizować, nim zdecydujemy się na konkretne konto.
 • Opinie i rankingi – tym, co może nam pomóc wybrać „swoje” konto dla młodych, są także cyklicznie publikowane rankingi. Zazwyczaj dotyczą one takich produktów finansowych, jak konto dla młodych 13-18 lat i konto dla młodych po 26 roku życia. W zależności od tego, która z tych ofert nas interesuje, takie rankingi śledźmy. Tego rodzaju propozycje regularnie przygotowuje Dom Kredytowy.

Konto oszczędnościowe dla młodych – co zrobić, by było darmowe?

Jeśli chcesz, by Twoje konto oszczędnościowe dla młodych było darmowe, poświęć trochę czasu na przeanalizowanie tego, co aktualnie znajduje się w ofercie banków. Weź pod uwagę punkty, które omówiliśmy w powyższym akapicie. Pewną pomocą będzie dla Ciebie również nasz ranking. Co oczywiste, w reklamach i przekazach marketingowych znajdziemy informację, że każdy bank oferuje najlepsze konto, za prowadzenie którego nie zapłacimy nawet złotówki. Jednak nawet pomiędzy takim produktem finansowym jak konto dla młodych istnieją (w zależności od banku) pewne różnice. Je również znajdziesz w naszym rankingu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o konto dla młodych 13-18 lat, czy też o konto dla młodych po 26 roku życia, aby Twoje konto było darmowe, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Aktywnie korzystaj z karty płatniczej – w większości banków możesz uniknąć opłat za posiadanie karty. Jest jednak pewien warunek: musisz z niej korzystać. Niekiedy wymóg posługiwania się kartą dotyczy transakcji na określoną kwotę, a niekiedy samej liczby transakcji, za które musisz zapłacić kartą. Gdy już założyłeś konto dla młodych, pilnuj tych „limitów”. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić za coś, co (niewielkim wysiłkiem) możesz mieć za darmo.
 • Bądź samodzielny – co tylko możesz, staraj się wykonać z poziomu bankowości elektronicznej. Nie tylko pozwoli Ci to uniknąć wizyt w oddziale, lecz także opłat związanych z ewentualnym zleceniem jakiejś operacji.
 • Mądrze korzystaj z bankomatów – dowiedz się, z których z nich możesz korzystać bezpłatnie. Sprawdź także to, ile musiałbyś zapłacić za wypłacenie pieniędzy z „nieswojego” bankomatu.
 • Uważnie przeczytaj umowę – i to jeszcze zanim ją podpiszesz. Równie wnikliwie zapoznaj się z Tabelą opłat i prowizji. Gdy to zrobisz, będziesz mieć pewność, że w trakcie korzystania z konta, nie zaskoczą Cię żadne opłaty.

Konto dla młodych. Podsumowanie

Jak zatem widzisz, darmowe konto dla młodych rzeczywiście istnieje. Zapoznaj się z naszym rankingiem, wybierz konto, które najbardziej Ci odpowiada i odważnie wkrocz w świat finansów. Powodzenia!