Ranking kont osobistych 2020

Nasz ranking kont osobistych pokazuje, jak silny rozwój usług bankowych działa bardzo korzystnie na rzecz wyboru, jaki uzyskują konsumenci. Chcąc założyć rachunek, za pomocą naszego zestawienia można w szybki i wygodny sposób zestawić ze sobą wszystkie najważniejsze informacje na temat kont osobistych. Wystarczy kilka minut, aby dobrać idealną i dopasowaną ofertę!

Rośnie znaczenie elektronicznego pieniądza, a także coraz powszechniejsze jest stosowanie alternatyw dla tradycyjnej gotówki. Gdy dodać do tego dużą popularność transakcji bezgotówkowych i to, że większość środków wielu z nas woli gromadzić w bezpiecznym miejscu, nic dziwnego, że konta bankowe wzbudzają tak duże zainteresowanie wśród konsumentów. Doskonale zdają sobie z tego sprawę banki, które silnie konkurują na tym polu. Cel jest jeden – zaoferować klientom jak najlepsze konta osobiste.

Nasz ranking kont osobistych został przygotowany przez nas w celu zgromadzenia najlepszych ofert na rynku. W przejrzysty, czytelny i prosty w nawigacji sposób zgromadziliśmy w tabeli kilka najważniejszych informacji, które wzbudzają najwięcej zainteresowania wśród konsumentów. Nic dziwnego – aspekty, pod których kątem porównaliśmy oferty kont osobistych, tworzą między nimi najwięcej różnic. Według indywidualnych preferencji, to klient decyduje, które wartości są dla niego priorytetowe i ostatecznie – w którym banku zdecyduje się otworzyć swoje konto.

Dlaczego warto założyć konto bankowe?

Konto bankowe, znane też wśród wielu ludzi pod innym terminem – konto osobiste, jest powszechnie stosowanym terminem na określenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Profesjonalnie, to tzw. konto ROR. Oferowane są one przez bank, który udostępnia nam możliwość przechowywania środków finansowych, a także dokonywania za ich pomocą transakcji. Do konta zostaje przypisana określona karta płatnicza – najczęśniej, jest to karta debetowa. Pozwala ona dokonywać płatności i korzystać ze środków znajdujących się na koncie podczas np. zakupów, gdzie jest terminal płatniczy.

Za pomocą podania danych do karty lub zalogowania się do internetowego konta bankowości mobilnej, użytkownik konta osobistego może też dokonywać transakcji w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych. W dobie rosnącego znaczenia elektronicznego pieniądza, z którym nierozerwalnie związane są konta bankowe, posiadanie go to duże ułatwienie.

 • Zapewnia wygodę w dysponowaniu swoimi prywatnymi środkami finansowymi.
 • Daje przestrzeń do przechowywania swoich pieniędzy w bezpiecznym miejscu.
 • Pozwala szybko dokonywać płatności.
 • Można korzystać z różnych promocyjnych akcji zorganizowanych przez bank, jego partnerów (np. sklepy) itp.
 • Uzyskujemy przestrzeń do odseparowania prywatnych środków w przypadku posiadania już wspólnego rachunku np. z małżonkiem.

Jakie informacje o koncie osobistym są ważne dla konsumentów?

Konto bankowe należy potraktować jako produkt – wówczas nie wydaje się niczym dziwnym, że bank chce je odpowiednio zareklamować, podkreślić jego najkorzystniejsze cechy i wyróżnić zalety na tle konkurencji. Jakie informacje porównać, by znaleźć najlepsze konto osobiste? Na początku, konsument poszukujący najbardziej wartościowego rachunku musi odpowiedzieć sobie na pytanie jakie informacje są dla niego kluczowe. Przykładowo, mogą to być poniższe cechy.

 • Najtańsze konto bankowe.
 • Konto bankowe za darmo.
 • Konto bankowe z cashbackiem.

Banki świadome są tego, że jednym z najważniejszych elementów pozwalających na wybranie najlepszego konta są koszty związane z założeniem i jego prowadzeniem. To dlatego podczas gromadzenia danych do naszego rankingu wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim informacje związane z kosztami. Oto, pod kątem jakich informacji mogą Państwo zestawić konta osobiste w naszym rankingu.

Ranking kont osobistych – pod jakim kątem porównujemy oferty?

Pora szczegółowo omówić najważniejsze informacje o kontach bankowych, pod których kątem możemy je ze sobą zestawić i porównać. W ten sposób, wybranie najlepszej oferty dla klienta może okazać się znacznie wygodniejsze i łatwiejsze.

 • Koszty prowadzenia konta.
  Do tej kwestii polecamy podchodzić z uwagą. Banki oferują zazwyczaj darmowe konta bankowe, jednak dodają do tego jeden ważny warunek do spełnienia. Może to być np. konieczność dokonywania co najmniej jednej transakcji na określoną sumę miesięcznie lub innej, określonej liczby transakcji. Ponadto, może to też być np. konieczność spełnienia granicy wiekowej. Dopiero z uwzględnieniem tych aspektów, konto bankowe może faktycznie być darmowe.
 • Opłata za kartę.
  Z wyżej wymienioną informacją o kosztach prowadzenia konta wiąże się też jeszcze jedna prawidłowość, jaka pojawia się w kontekście kont bankowych. Banki mogą wymagać opłat za używanie karty płatniczej, z których konsument może zostać zwolniony, jeżeli spełni dany warunek. Najczęściej jest do np. określona liczba transakcji, dokonanie przynajmniej jednej płatności BLIK-iem, dokonanie przynajmniej jednej płatności zbliżeniowej itd.
 • Koszty korzystania z bankomatów.
  Kolejnym ważnym elementem związanym z prowadzeniem konta w banku są koszty korzystania z bankomatów. Jak wiadomo, korzystamy z nich aby wypłacać lub wpłacać gotówkę. Te obsługiwane są przez różnych operatorów, którymi są firmy zewnętrzne (Euronet) lub same banki. Niektóre banki mogą pobierać prowizję za używanie ich bankomatów przez klientów innych placówek, jednak coraz powszechniejszym zjawiskiem jest zwalnianie klientów z opłat i oferowanie bankomatów za darmo. Dlaczego jest to takie ważne? W przypadku potrzeby pilnego skorzystania z bankomatu, może nie mieć dla nas znaczenie, jakiej jest on firmy. Niestety, niekiedy może to wiązać się z poniesieniem prowizji. Warto zwrócić uwagę, czy interesująca nas oferta oferuje darmowe bankomaty.
 • Usługi płatności telefonem – Google Pay, Apple Pay.
  To nowoczesne rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników kart płatniczych, którzy mają smarftony. Wprowadzając dane ich karty płatniczej, mogą oni płacić poprzez przyłożenie telefonu do terminala płatniczego. Ten system, który popularność zdobywa sukcesywnie od końca 2017 roku, jest wprowadzany od tego czasu przez kolejne banki. Jeżeli cenimy wygodę, warto sprawdzić, czy interesujący nas bank przewiduje takie rozwiązanie.

Najlepsze konto bankowe – co robić, by je uzyskać?

konta osobisteStając przed decyzją o wyborze najlepszego konta bankowego, warto dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, a także oczekiwania, jakie mamy chcąc uzyskać konto bankowe. Jak już mówiliśmy, należy określić, co jest dla nas najważniejsze. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i o czym pamiętać.

 1. Oceń, w jaki sposób chcesz wnioskować o konto.
  Jeżeli cenimy nowoczesną, elektroniczną bankowość i zależy nam na darmowym koncie z dostępem do różnych elektronicznych funkcjonalności – warto wnioskować o tzw. konto internetowe. Jeżeli z kolei jesteśmy zwolennikami tradycyjnego kontaktu z usługami bankowymi to warto udać się do stacjonarnej placówki banku i założyć tradycyjny rachunek.
 2. Oceń, jakie znaczenie mają dodatkowe usługi.
  Zalicza się do nich np. cashback, które polega na zwrocie części kosztów, jakie ponieśliśmy podczas zakupów w danym sklepie. Takie promocje oferują współpracujące z bankami wybrane sklepy, są one zazwyczaj czasowe i obejmują różne rodzaje usług. Jeżeli cenimy takie udogodnienia, to warto wybrać ofertę banku, który oferuje takie rozwiązania swoim klientom zakładającym u nich konto osobiste.
 3. Dokładnie sprawdź szczegóły danej oferty.
  Chcąc złożyć wniosek o założenie konta w danym banku, warto pamiętać jeszcze o sprawdzeniu szeregu dodatkowych informacji. Te, które przedstawiliśmy w ofercie są najważniejsze i najbardziej kluczowe, ale to nie wszystko. Sprawdźmy dane o np. prowizjach za przelewy, dokładny cennik prowadzenia konta, możliwość otwarcia konta oszczędnościowego oraz opłaty związane z jego posiadaniem. Wiąże się z tym także kwestia oprocentowania – w końcu środki na kontach oszczędnościowych przechowujemy w celu pomnażania ich kwoty.
 4. Nie warto się śpieszyć!
  Pośpiech nie jest wskazany w obliczu korzystania z usług bankowych. Wiążą się z nimi w końcu różne koszty, promocje, ułatwienia i inne parametry, które mogą różnić się w zależności od banku. Konsument powinien pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z ich pełną treścią, porównać je z innymi ofertami i dopiero wtedy – dokonać wyboru. Nasz ranking znacznie to ułatwia, w wygodny i przejrzysty sposób przedstawiając i zestawiając ze sobą wszystkie najważniejsze informacje o kontach osobistych w bankach.

Konto osobiste wybrane – o jakich zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać?

Dzisiejsza bankowość oferuje klientom stosunkowo bardzo bezpieczne i proste w użytkowaniu usługi. Jednakże, każdy powinien pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa, które wskazane są szczególnie w przypadku osób korzystających z internetowych kont bankowych i powiązanymi z nimi kart płatniczych. Pozwala to uniknąć narażania się na potencjalne zagrożenia i daje szansę, by „spać spokojnie”.

 1. Nie loguj się do bankowości internetowej z publicznych lub nieznanych sieci Wi-Fi.
  Na swoje konto bankowe warto logować się tylko wtedy, gdy korzystamy z własnej lub innej zaufanej sieci. Otwarte łącza są szczególnie narażone na ryzyko wykorzystania przez cyberprzestępców, którzy mogą próbować wykraść dane poprzez np. kradzież danych do logowania.
 2. Dokonuj regularnych aktualizacji oprogramowania antywirusowego swojego komputera.
  Cyberprzestępcy często próbują dokonywać włamań na internetowe konta bankowa za pomocą złośliwego oprogramowania. Z tego względu, warto regularnie dbać o „higienę” swojego komputera i go skanować pod kątem zawartości wirusów.
 3. Pamiętaj o hasłach autoryzujących przelewy internetowe.
  Dokonując często przelewów internetowych, warto pamiętać o SMS-ach z autoryzacją danych. Sprawdzajmy ich treść, czy na pewno pochodzą one od banku, w którym posiadamy konto. To bowiem kolejna metoda narażona na działania oszustów. W razie wątplwiości, kontaktujmy się niezwłocznie z infolinią banku.
 4. Uważaj, gdzie podajesz dane do swojego konta bankowego.
  Jeżeli np. sklep internetowy budzi nasze wątpliwości pod kątem bezpieczeństwa transakcji, pod żadnym pozorem nie należy podawać danych do logowania i chronić najbardziej poufnych danych związanych z dostępem do bankowości mobilnej. Jest to oczywiście login i hasło.

Jak widać, korzystanie z bankowości elektronicznej zapewnia szybkość i wygodę, ale zmusza też do zachowania środków bezpieczeństwa i ostrożności. Oszuści lubią w końcu nadużywać ludzkie przyzwyczajenia i niedokładność. Bądźmy o krok przed nimi, znając przykładowe metody ich działań!