Ranking kredytów dla firm

do 15000 zł

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki


do 2 lat

Termin płatności


Zapytaj o kredyt★★★★★ Monify

do 600000 zł

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki


do 10 lat

Termin płatnościZapytaj o kredyt★★★★★ Alior Bank

do 550000 zł

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki


do 12 lat

Termin płatności


Zapytaj o kredyt★★★★☆ Nest Bank

do 10000 zł

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

do 2 lat

Termin płatności


Zapytaj o kredyt★★★★☆ AASA

do 150000 zł

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

do 3 lat

Termin płatności


Zapytaj o kredyt★★★☆☆ Aforti Finance

Najlepsze oferty kredytów firmowych w 2019 roku.

Bardzo częstym problemem, z jakim stykają się przedsiębiorstwa w trakcie prowadzenia swojej działalności jest niewystarczająca ilość środków finansowych  na rozwój biznesu. W naszym kraju, tak jak w większości krajów Europy Zachodniej banki są  najczęstszym źródłem pozyskiwania zewnętrznych funduszy na rozwój przedsiębiorstwa.  Inaczej jest w Stanach zjednoczonych, gdzie bardzo często rozwój firmy jest możliwy, dzięki kapitałowi pozyskanemu od prywatnych inwestorów. Niestety w Polsce takie rozwiązanie problemu, braku pieniędzy na rozbudowę biznesu, jest nadal rzadkością.

Poszukując dobrej  ofertę kredytów dla przedsiębiorstwa należy się kierować kilkoma kluczowymi kryteriami w kategorii kredytów firmowych.

Najważniejszym kryterium przy poszukiwaniu kredytu firmowego, jest jego dopasowanie do naszych potrzeb. Oferta powinna być dobrana do wielkości naszego biznesu, oraz charakteru działalności naszej firmy. Inne potrzeby ma mała firma usługowa, niż duża spółka nastawiona na produkcję dóbr użytkowych. Firmy będące dopiero w fazie rozwoju mogą zaciągnąć kredyt obrotowy( kredyt kupiecki). Tego rodzaju kredyt, jest idealnym rozwiązaniem, by finansować bieżącą działalność firmy, ułatwia terminowe realizowanie zobowiązań, oraz zapewnia płynność finansową. Innym  rodzajem kredytu, który jest przydatny dla wielu firm, jest kredyt inwestycyjny. Jego zadaniem jest sfinansowanie inwestycji, pozwala na zwiększenie skali działalności.

Ranking kredytów dla małych przedsiębiorstw

Kredyty inwestycyjne dla nowo-powstałych firm najczęściej posiadają wyższe oprocentowanie, w zestawieniu  z innymi kredytami dla przedsiębiorstw. Jest to spowodowane większym ryzykiem  dla pożyczkodawcy. Firma, która otrzymuje kredyt, nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Wiąże się to z dużym prawdopodobieństwem niepowodzenia przedsięwzięcia. Kredyty dla nowych spółek mają również bardziej wyśrubowane warunki kredytowania, a co za tym idzie, nowa firma ubiegająca się o kredyt musi być przygotowana na odmową udzielenia kredytu przez bank. Warto zapoznać się z ofertę banków, które specjalizuje się w kredytach firmowych  dla przedsiębiorstw z krótkim stażem działalności.

Kredyty inwestycyjne są najczęściej kierowane do firm działających na rynku od kilku lat, fundusze pozyskane od banku są przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa. Najczęściej jest udzielny w wysokich kwotach oraz na wieloletni okres kredytowania. Zaletą tej formy kredytu, jest jego mniejsze  oprocentowanie, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko dla banku, niż w przypadku młodych firmach. Kredyt inwestycyjny bardzo często wymaga zabezpieczenia  od kredytobiorcy – w postaci np. nieruchomość należąca do firmy. W ostatnich latach wprowadzono  wiele udogodnień ze strony banków,  w ofertach kredytów inwestycyjnych. Wiąże się to ze wsparciem rządowym oraz ustaleniem korzystnych warunków kredytowania. Celem tych udogodnień jest zwiększenie innowacyjności firm działających w Polsce.

Kredyty są najpopularniejszym sposobem finansowania firm w Polsce

W Polsce i krajach Europy Zachodniej ponad 60% całego finansowania  firm pochodzi z banków. Za  pozostałe 40% odpowiadają rynki kapitałowe(głównie giełda i rynek obligacji) Nasze rodzime  firmy szukają finansowania w bankach. Widać to w  statystykach, które pokazują, iż polscy przedsiębiorcy  częściej decydują się na kredyt w banku, niż na finansowanie pochodzące z rynku kapitałowego. Banki finansują zdecydowaną większość inwestycji firm , jest to ok. 80 proc, natomiast ok. 14 proc. kapitału ma swoje źródła w  obligacja. Ważną rolę w finansowaniu firm w Polsce odgrywa Bank Gospodarki Krajowej. W przeciągu roku BGK udzielił gwarancji de minimis na kwotę ponad 9 mld zł – co umożliwiło firmom na otrzymanie  kredytów o wartości ponad 16 mld zł. Łącznie z pomocy BGK skorzystało 120 tys. małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

Kredyt bankowy są związane niestety z pewnymi utrudnieniami dla kredytobiorcy  (posiadanie zadłużenia, ponoszenie kosztów kredytowania).  Pomimo tego jest to nadal najłatwiejszy sposób pozyskania środków pieniężnych dla  rozwoju firmy w naszym kraju. Teraz, kiedy kredyty mają niskie oprocentowanie spowodowane niskimi stopami procentowymi. Właściciele firm mogą w ten sposób na korzystnych warunkach pozyskać kapitał na działalność.